Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kartka z kalendarza, dzień 10 kwietnia, roku 2010  (Przeczytany 112060 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tijavar
Gość
« Odpowiedz #60 : Kwiecień 15, 2010, 17:35:07 »

Prawdopodobnie moja ostatnia wypowiedź w tym wątku  Mrugnięcie Podaje info, które mi utknęły dziś w głowie i dały do myślenia:

1. Rosyjski kontroler nie bardzo orientował się, w jakim systemie należy podawać wartości ciśnienia atmosferycznego na lotnisku w Smoleńsku, Rosja jako jedyny,chyba, kraj na świecie podaje wartość ciśnienia w stosunku do gruntu nad którym się leci, a nie, jak wszędzie, nad poziomem morza. Właśnie przez to nieporozumienie rozbił się kiedyś samolot pod Dubrownikiem.

2. Może i się mylę, ale pomyślmy, co by się stało, gdyby wydano rozkaz zamknięcia lotniska, a tym samym samolot z VIP-ami zostałby zmuszony do odwrotu lub zmiany lotniska? Znając przewrażliwienie Polskiej władzy na punkcie Katynia moglibyśmy się spodziewać, że w stronę Rosjan zaczęłyby płynąć oskarżenia, że celowo uniemożliwiono pojawienie się głowy państwa na tak istotnej uroczystości. Może to zwykła obawa przed nieprzyjemnościami kazała Rosjanom sobie odpuścić i oddać decyzję o ewentualnym lądowaniu Polakom?...Może się mylę, ale może po prostu za dużo się tego wszystkiego uzbierało? I musiało w końcu przelać?

Im dłużej nad tym myślę, tym bardziej wszelkie teorie spiskowe wydają mi się bezsensowne. Trzeba przyjąć do wiadomości, że to, co miało się stać, stało się. A my musimy iść dalej. Pozdrawiam.
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Kwiecień 15, 2010, 17:50:23 »

Leszek, to "zbyt dobra propozycja, aby jej nie przyjąć "  po prostu. Mówią, że życie to teatr  Uśmiech

radosław, może pomija się możliwość sabotażu/zamachu terrorystycznego , bo to dotyczy samolotu prezydenckiego, a więc sabotażystą musiałby być ktoś wtajemniczony na najwyższym szczeblu PO POLSKIEJ STRONIE. Wiesz co to oznacza ?

Właśnie zastanowiłem się chwilę dlaczego sabotaż/zamach wydają mi się niedorzeczne. Może dlatego, że jako Polakowi nie mieści mi się w głowie, aby ktoś w Kraju ( od wewnątrz ) chciał dokonać zamachu na Prezydenta Polski . W jakim celu ? Aby naród się zjednoczył ? Aby zapanowała zgoda narodowa ? ( pomijam tu kwestie Wawelu bo takiej żenady to żaden terrorysta by nie dał rady skonstruować - sami sobie to zrobiliśmy ).

Może po prostu nie chcę zasilać teorii spiskowych , może napawają mnie obrzydzeniem insynuacje oparte na domysłach.

Tak czy inaczej zginęli ludzie , którym hołd oddaje większość ( nawet skłóconych ) Polaków i cały niemalże świat. Jest realna szansa , aby dwa skłócone narody się pogodziły nad starymi i świeżymi grobami.

Wreszcie dlatego, że sam mam prawo do swojej prawdy na temat tych wydarzeń. Jest ona równie prawdopodobna, co każda inna. Nikt nie będzie mi mącił w mojej głowie, ani siał w niej poczucia niepewności czy  zagrożenia, gdy sobie tego nie życzę.
Może też trochę dlatego, że chcę widzieć świat pogodzony i współpracujący ze sobą właśnie z szacunku dla życia , choćby i na kanwie  śmierci ( bez względu na przyczyny oraz osoby , które są w to zamieszane ). To jest mój wybór i to jest  jedyna prawda , którą każdy z nas, radosławie  , uznaje - własna prawda.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #62 : Kwiecień 15, 2010, 20:21:39 »

Zastanawiam się jeszcze nad taką informacją:

- Piloci prezydenckiego samolotu wiedzieli, że się rozbiją - potwierdził prokurator generalny Andrzej Seremet. (po wysłuchaniu czarnej skrzynki)

Z dotychczasowych domniemań wynika, że samolot schodząc poniżej dolnej warstwy chmur/mgły zaczepił o drzewa co było początkiem wypadku, ponieważ pilot nie mógł juz wyprowadzić maszyny. Niska wysokość, otwarte klapy, mała prędkość, uszkodzenia skrzydła etc. to wszystko doprowadziło do rozbicia maszyny.
Jak wynika z trasy ścinanych drzew, czyli od pierwszego ściętego wierzchołka do miejsca dezintegracji samolotu, wszystko mogło trwać od 3 do 5 sekund (to też było podawane publicznie w mediach). Jak w takim czasie i w takich dramatycznych okolicznościach piloci mogli mieć czas na to żeby mówić że "wiedzą że się rozbiją"... chyba, że "awaria" została wykryta dużo wcześniej i rozbicie samolotu było tylko jej oczywistą konsekwencją. Ale to zmienia całkowicie, dzisiaj budowany szkic przebiegu wypadków.
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123



Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Kwiecień 15, 2010, 20:39:51 »

Cześć Narodzie. Może napisz coś mało popularnego ale wiecie, miewam rózne pomysły. Dziwne też.
A czy nie nie mogło być tak ze pilot się wkur....ił. Poprostu po ludzku. Chłopak z wielkim poczuciem
wolności i godności !!! Poprostu . Wiem. Wydaje sie nieprawdopodobne (ale mi osobiście -odwrotnie)
Skoro tak- DOBRA NIECH WAM BEDZIE!! TO TAK!!- np. tak sobie pomyślał.
Tak mi przyszo. Może dlatego, ze TV (wiecie) nie mam i sama kminię wszystko.
Buziaki
misz
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 20:44:39 wysłane przez miszka » Zapisane
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Kwiecień 15, 2010, 21:18:33 »


Może też trochę dlatego, że chcę widzieć świat pogodzony i współpracujący ze sobą właśnie z szacunku dla życia , choćby i na kanwie  śmierci ( bez względu na przyczyny oraz osoby , które są w to zamieszane ). To jest mój wybór i to jest  jedyna prawda , którą każdy z nas, radosławie  , uznaje - własna prawda.

jak mawiał Don Juan: przerażająca jest natura Wiedzy
ale wojownik usuwa jej grozę poprzez poznanie....

Zapisane
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #65 : Kwiecień 15, 2010, 21:20:12 »

Podczas wojny gruźińsko -rosyjskiej , Kaczyński poleciał do Gruzji. Pilot odmówił lądowania w Tibilisi z powodu trudnych warunków pogodowych. został później zwolniony z tego powodu....
Bardzo możliwe że i tym razem Kaczyński naciskał na lądowanie aby nie spóźnic się na uroczystości, a pilot nie chcąc tracic pracy poddał się naciskowi.
I w ten oto sposób całkiem prawdopodobne jest że prezydent w dużej mierze sam się przyczynił do katastrofy. Niestety czasem ambicje są większe niż rozsądek, a kończy się to źle.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Kwiecień 15, 2010, 21:26:49 »

według mnie Szewc to co napisałeś,
to jest pierwszy szczebel drabinki - idź dalej do góry

prawdziwy myśliwy zastawia pułapki na zwierzynę
warunek : znać jej przyzwyczajenia trzeba (czyt. wiedzieć jak po drabince chodzić będzie, i na którym szczeblu pułapka powinna się znaleźć)


Zapisane
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123



Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Kwiecień 16, 2010, 00:02:27 »

http://tinyurl.com/y5lun5q
Zapisane
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #68 : Kwiecień 16, 2010, 00:02:57 »

 Jak dziś usłyszałem słowa w Polskim Radio, że odeszli  najważniejsi ludzie, którzy decydowali o wszystkim, to mi po prostu opadła warga. Dobrze  jeszcze, że nie decydowali o moim myśleniu.

Walczę za Polskę wolną od Masonów.!!

Kto jest za, a kto przeciw ? Hę ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 00:04:41 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #69 : Kwiecień 16, 2010, 00:45:52 »

MEM HEI SHIN
Jeśli masz zamiar walczyc o Polskę wolną od masonów, wpisami na forum, a nie podejmując konkretnych działań to daremna twa mowa... Słowa nie poparte działaniem są tylko pustym gadanie.
 
A co do myśliwych to nie poczuwam się do roli zwierza łownego. Z doświadczenia wiem że wiekszośc wypadków zdarza się z powodu niekompetencji lub braku uwagi. A wiadomo jak to jest z politykami, czasem strach przed posiadanem "złej prasy" jest silniejszy od rozsądku <w myśl wypowiedzi Łukaszenki> dołorzyc do tego fakt że lotnisko nie było przygotowane na podejmowanie samolotów w takich warunkach <jak przyznał sam Suwarow>. Więc mając tak niekorzystne okoliczności nie trudno o katastrofę....
Oczywiście jeśli ktoś woli wierzyc w ingerencje sił trzecich i dobijanie rannych po katastrofie, to już jego wola i nie zabraniam w nią wierzyc.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

car-o killers foxlive dogworld pyn