Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kartka z kalendarza, dzień 10 kwietnia, roku 2010  (Przeczytany 112020 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #110 : Kwiecień 18, 2010, 16:45:59 »

moze zacznimy od tego aby siebie nie opluwac nie osadzac, ale miec serce dla siebie, dla innych, dla zwierzat i planety?
Zapisane
tijavar
Gość
« Odpowiedz #111 : Kwiecień 18, 2010, 21:23:10 »

no tak bou, co tu kryć, jawi się przed nami praca u podstaw Uśmiech obyśmy potrafili wdrażać ją na wielu poziomach naszej egzystencji. Pozdrawiam Cię serdecznie  Uśmiech
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #112 : Kwiecień 18, 2010, 22:16:52 »

A ja nie wiem czym się tu podniecać politycy to ludzie wyrachowani którzy dbają tylko o swoje partykularne interesy i swoich partyjek, zgineli ludzie  to przykre ale giną ich tysiące co dzień , i nikt nie robi z tego dramatu .W tym wypadku ich śmierć  poza oczywistym dramatem ludzkim spowodowała ośmieszenie Polski jak i klasy rządzącej  naszym krajem.
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #113 : Kwiecień 18, 2010, 23:13:21 »

Na kanale Kultura TV był przetłumaczony program z rosyjskiej telewizji gdzie przed emisją filmu "Katyń" rozmawiała sobie grupa polityków, czy intelektualistów. Mowa była o pojednaniu w kontekście prawdy katyńskiej. Żaden z 6 rozmówców nie powiedział wprost że to czarna plama w kartach ZSRR, czy ogólnie spuścizny NKWDowskiej (Stalin, Beria to Gruzini). Miałem wrażenie że każdy z przykrością przyznawał, że nie można już żyć dłużej w kłamstwie o tej zbrodni. ...ale trzeba pamiętać, że to Związek Radziecki przywrócił wolność Polsce (II WŚ) gdzie zginęło na naszym terenie 700 000 żołnierzy radzieckich. I wszystko w takim kontekście. Ani razu nie padło stwierdzenie, że to NKWD mordowało polskich oficerów. Wszystko jakby strasznie nie na rękę tym zebranym i natychmiastowe kontry gdzie ZSRR pomagał i jaki to nie był dobry dla nas. Powiem tak... szczęka opada, jeżeli o takim pojednaniu u nas się mówi to ja przepraszam. Może sam fakt emisji tego filmu to jakiś przełom, ale dyskusja tych ludzi uświadamia gdzie oni są w tej prawdzie i jak ją przyjmują. Jeszcze nie ten czas, duma narodnaja jest silniejsza - niestety. Nie łudźmy się.

.....

Jarosław Kaczyński udzielił Adamowi Lipińskiemu pełnomocnictwo do kierowania Prawem i Sprawiedliwością.
-  Spotkał nas olbrzymi cios. Nie możemy się jednak poddać. Będziemy dalej pracować, jesteśmy to winni tym, którzy odeszli. Musimy kontynuować ich dzieło.

Dla mnie to przesłanie jest jasne. Wykrakałem to pare stron temu. Jarosław startuje w wyborach prezydenckich. Ma olbrzymią przewagę, bo jak mówi Poncyliusz, nikt nie będzie mógł krytykować polityki poprzednika ze względów oczywistych, czyli nomen omen jego brata...

Pozdrawljaju was druzja...
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #114 : Kwiecień 19, 2010, 11:56:13 »

@East

Dla mnie zupełnie wystarczającym otwarciem się na sprawę katyńską, były przeprosiny ze strony Jelcyna i udostępnienie na tamten czas części materiałów. Wcześniej jeszcze Gorbaczov bardzo odważnie otwierał zakazane strony historii ówczesnej Rosji. Co było uznawane za przedwczesne wychodzenie przed orkiestrę...

Pomysł na otwartą Rosję się nie udał. Po objęciu władzy przez Putina wróciła niejako monarchia, gospodarka ruszyła z kopyta i ludziom tam żyjącym to odpowiada. To dumny naród, nauczony o swojej wielkości. Maja zbyt wiele na sumieniu, aby wszystkich dookoła przepraszać i być pokornymi (nie wchodze w tematykę, że Rosja jako taka odcięła się od polityki ZSRR a tym Bardziej NKWD dawno temu - to inny kraj). Taka natura, ja się na to nie obrażam. Całym naszym politycznym kunsztem powinno być umiejętne podejście do tego partnera gospodarczego. Historycy w swoim gronie mogliby robić różne naciski, ale politycznie nie powinno mieć to tak dużego wpływu na nasze stosunki. Rosja powinna być naszym największym odbiorcą towarów, a nie zaszczuwana przeszłością historyczną która o zgrozo tak znacząco wpływa na nasz handel z nimi. Jeżeli ktoś nie wie o czym mówię to proszę obejrzeć się w drugą stronę i popatrzeć na politykę zachodu wobec nas. Oni to rozgrywają po mistrzowsku, przez ciągłe poklepywanie nas po plecach...  to tylko gra.

Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Raistlin
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 31


18252176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #115 : Kwiecień 19, 2010, 19:07:03 »

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100419/POGRZEB_PREZYDENTA/448971147
Jeszcze w temacie nie przylotu elit europejskich do polski, ciekawa wypowiedź Vaclava Klausa

Pozdrawiam  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2010, 19:10:09 wysłane przez Raistlin » Zapisane

"W wszechświecie jest nieskończona ilość informacji które można pozyskać.Wiele z tych informacji nie da się z rozumieć logiką. Nie które z nich jest błędnych sprzecznych lub nieprawdziwych. INTUICJA jest drogą  która pomaga nam się pomiędzy nimi poruszać i wybrać najwłaściwsze"
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #116 : Kwiecień 20, 2010, 18:42:12 »

czyli według Ciebie na pokładzie było nie 96 osób tylko 116?
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #117 : Kwiecień 20, 2010, 19:10:26 »

@Tijavar
samolot waży około 50-60 ton, leci z prędkością dochodzącą do 300 km/h, po uszkodzeniu skrzydła obraca się i uderza w ziemię bokiem, czy nawet całkiem górą . Konstrukcja samolotu jest wzmacniana od spodu (przy kołach), czyli na domiar złego zadziałała "dociskająco-miażdżąco". Paliwo jest nalewane pod kurek "na wszelki wypadek", czyli zostało go jeszcze sporo.
 To co zostało po samolocie w większych częsiach stanowi około 50% maszyny, reszta to małe ostre blaszki. Po fotelach zostało kilka mocniejszych stalowych mocowań i kawałki szmat. Kokpit pilotów został stopiony itd.
 Co może stać się w takich okolicznościach z tak delikatną osobą jaką jest człowiek (90% woda) ?
 Kilka osób rozpoznano na miejscu (wśród nich prezydenta - cud), kilkadziesiąt innych po znakach/rzeczach szczególnych, innych juz tylko po DNA. Reszty po prostu nie ma...

 Dziwi mnie natomiast co innego, że w żadnym z oglądanych filmików które były zrobione zaraz po wypadku nie widać ciał, lub ich fragmentów. Nie widać też większych części po samolocie w których mogłyby się znajdować. Nie były usuwane żadne drastyczne sceny... po prostu ich nie było. Naoczni świadkowie tez mówią że nie widać było ciał (?!)

Nie linkuje tych filmików, na pewno je widzieliście... (są wszędzie)
Dla porównania przypomnijcie sobie zdjęcia z wypadku w lasach kabackich (1987) i tamte drastyczne sceny...

Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
tijavar
Gość
« Odpowiedz #118 : Kwiecień 20, 2010, 21:44:08 »

Echnaton, dzięki za odpowiedź. Brałam wszystko pod uwagę, ale logiczności mnie zawodzą  Niezdecydowany Stwierdzono, że z tych 20 osób być może jakieś 8 można zidentyfikować - na podstawie tych nikłych szczątków właśnie, a właściwie to na podstawie rzeczy osobistych, które udało się odzyskać... Kolejna informacja, która mnie intryguje to fakt, że ś.p. żonę ś.p. prezydenta zidentyfikowano po napisie na obrączce, jeśli wytworzyła się tam tak wysoka temperatura, to ten napis, pomijając już obrączkę, nie powinien się stopić? A może mógł...? A przedmioty osobiste? Książki, o których wspominano? Wszystko obróciło się w dosłowny proch oprócz tego? Ja jestem w stanie zrozumieć rozmiar katastrofy i to lotniczej, i być może potrzebuję czasu, by to wszystko przemyśleć, w chwili obecnej jednak trwam w ciągłym zdumieniu.

Cytuj
Dziwi mnie natomiast co innego, że w żadnym z oglądanych filmików które były zrobione zaraz po wypadku nie widać ciał, lub ich fragmentów. Nie widać też większych części po samolocie w których mogłyby się znajdować. Nie były usuwane żadne drastyczne sceny... po prostu ich nie było. Naoczni świadkowie tez mówią że nie widać było ciał (?!)

Ano właśnie...wyparowały

Pozdrawiam
Zapisane
robertsonic
Gość
« Odpowiedz #119 : Kwiecień 20, 2010, 22:47:53 »

Ten-Four-Ten

Zabrakło  parę sekund ....albo szerokiej rzeki...ten pilot ma nerwy z tytanowych fraktali,kiedy mówi  "unable"  Mrugnięcie

http://www.youtube.com/watch?gl=US&v=imDFSnklB0k

dobra chwila na przypomnienie postawy polskich pilotów z WW II i głównie dlatego zrobiłem ten wpis


http://www.youtube.com/watch?v=3uIEH6Gr9to

pozdrawiam
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fox neverdie watahanowiu watahapolnocnejciszy kolospawalniczeswc