Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziennikarka pozywa ONZ i WHO o bioterroryzm i zamiar ludobójstwa - A/H1N1  (Przeczytany 125294 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Barbarax
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 33


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #140 : Luty 10, 2010, 13:43:35 »

Artykuł z 2005r., ale.........pasuje do każdej grypy!!!   Mrugnięcie

Ludzka i ptasia grypa - nie dajmy się zwariować!
04-11-2005

Media nieustannie informują o zagrożeniu związanym z pandemią ptasiej grypy. Można odnieść wrażenie, że ten szum medialny jest powodem zbiorowej psychozy. Czy zagrożenie,o którym donoszą media jest realne? Kto w rzeczywistości korzysta na lęku przed zakażeniem ptasią grypą. Bez wątpienia korzystają firmy farmaceutyczne, które nie mogą nadążyć z produkcją szczepionek. Tymczasem nie jest wcale pewne czy produkowane szczeniaki są w stanie uchronić nas przed pandemią.
W Rzeczpospolitej 29 października ukazał się bardzo interesujący wywiad z docentem Włodzimierzem Gutem, który jest mikrobiologiem z Zakładu Wirusologii Państwowego Zakładu Higieny. Specjalizuje się w arbowirusach, czyli wirusach przenoszonych przez stawonogi (kleszcze, komary). Jest współautorem wielu książek z zakresu chorób zakaźnych i nauki o szczepieniach. Rozmowa docentem W. Gutem rzuca więcej światła na problem pandemii ptasiej grypy.

Ptasia grypa

"Rozbudzanie w ludziach nadziei na to, że jest lub będzie szczepionka, która zabezpieczy ich przed ptasią grypą, to mydlenie im oczu"
– twierdzi docent Włodzimierz Gut.


Ptaki są naturalnymi gospodarzami wirusów grypy. Dlatego ptasią grypę mieliśmy wśród nas zawsze. Te wirusy zawierają w sobie dwa powierzchniowe białka, jedno z nich oznaczamy literą H, drugie - literą N. A każde z tych białek dzieli się na kilkanaście typów. Każdy z kilkunastu typów H może próbować się połączyć z każdym z kilkunastu typów N. Według docenta Guta może to dać astronomiczną liczbę odmian.

Wywiad opublikowany Rzeczpospolitej rzuca dużo światła na temat możliwości zakażenia wirusem ptasiej grypy. Człowiek może zarazić się ptasią grypą tylko w razie kontaktu z naprawdę olbrzymim stężeniem wirusa – twierdzi docent Gut. W wywiadzie czytamy, iż człowiek "musiałby na przykład iść na zakażoną fermę i porządnie nawdychać się pyłu. Statystycznie i tak jest bardziej prawdopodobne, że prędzej dostałby od tego pyłu zapalenia spojówek niż grypy, ale załóżmy, że miał pecha. Zwierzęcy wirus namnoży się w człowieku, ale i tak nie będzie mógł "przeskoczyć" na inną osobę. Bo on po prostu tego nie potrafi. Podobnie jak wielu innych rzeczy, o które się go posądza. Gdy się czyta pełne emocji teksty o wirusach, ciarki chodzą po krzyżu. Oto wirus "straszy", "zabija", sprytnie przeskakuje z ptaka na ptaka, byle tylko zakazić jak największe rzesze ludzi, jest "podstępny", bywa "niszczycielski". Istne skrzyżowanie wszechmocnego Supermana z wcielonym diabłem. Niewidzialny twór, który czyha na człowieka i podejmuje z nim inteligentną walkę."

Ludzka grypa

"Dostępna szczepionka chroni przed wirusem grypy, który krążył po świecie przed rokiem.
A szczepionka przeciwko temu, który krąży dzisiaj, będzie gotowa dopiero za rok"


Włodzimierz Gut, pytany przez Szymona Hołownie o szczepionki przeciw ludzkiej grypie, sceptycznie odnosi się do dostępnych na naszym rynku szczepionek. W związku z tym nie ma zamiaru się szczepić.

"Jeśli dotychczas nie zachorowałem, to znaczy, że mój organizm świetnie sobie z tegorocznym wirusem radzi. A jeśli zachoruję - to szczepienie i tak mi nie pomoże. Mój stosunek do masowych szczepień przeciw grypie streszcza ludowa historia o rodzinie, która mieszkała w domu z dziurawym dachem. Na pytanie gości, dlaczego nie można załatać dachu, ojciec rodziny odpowiadał z żelazną logiką: - Jak pada, to nie można, a jak nie pada - to po co?"

Mutacja wirusa ptasiej grypy

Mutacja wirusa ptasiej grupy z ludzką nie jest prosta ale historia epidemiologii dobitnie pokazuje, że człowieka sam jest sobie winny.

Mutacja wirusa ptasiej grupy z ludzką nie jest prosta. Docent W. Gut ukazuje to na przykładzie historii epidemii. Prawdopodobieństwo mutacji wirusa w ciągu kilku miesięcy jest bardzo niskie. Wirusa księgosuszu, który od zarania dziejów żył w populacji przeżuwaczy np. krów potrzebował dwa tysiące lat na mutacje, która pozwoliła mu przenieś się na człowieka. Docent zwraca uwagę, że krowę udomowiono 7 tysięcy lat przed naszą erą. A dopiero po dwóch tysiącach lat kontaktów człowieka z bydłem z księgosuszu powstał wirus odry.

Historia epidemiologii dobitnie pokazuje, że człowieka sam jest sobie winny. "Kilkanaście lat temu w Boliwii wybuchła epidemia groźnej gorączki krwotocznej. Wywołał ją wirus, który zanim przeskoczył na ludzi, przez długie lata pasożytował na gryzoniach, które uwielbiały kukurydzę. Wirus nie dręczył ich zbyt mocno, gryzonie i bez niego przymierały bowiem głodem, a wirus doskonale wiedział, że martwy gospodarz to gospodarz kiepski.W Boliwii sytuacja była stabilna, dopóki na horyzoncie nie pojawił się człowiek, który założył plantacje kukurydzy. Gryzonie zaczęły się mnożyć jak mrówki. Ludzie coraz częściej się z nimi stykali. I tak to się zaczęło." Według docenta analogiczna sytuacja jest z ptasią grypą, która od zawsze była wśród ptactwa. Problemy zaczęły się wraz z pojawieniem się przemysłowych hodowli, gdzie trzyma się razem tysiące kur, kaczek i gęsi. Taka sytuacja powoduje szybsze roznoszenie się ognisk choroby. Wzrasta również możliwość tworzenia się interesujących z punktu widzenia wirusologa różnych kombinacji.

W wywiadzie zamieszczonym w Rzeczpospolitej wymienione SA również inne błędy człowieka, które sprzyjają rozwojowi różnego rodzaju epidemii.

W obliczu faktu bezbronności człowieka wobec wirusa, konkluzja docenta Włodzimierza Guta brzmi:
 
"jest tylko jedna broń, jaką możemy z nim walczyć - nasz rozum."

http://www.biomedical.pl/zdrowie/ludzka-i-ptasia-grypa-nie-dajmy-sie-zwariowac-31.html
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #141 : Luty 24, 2010, 22:06:19 »

Tym razem bardziej humorystycznie o tych, którzy w swojej moralnej piaskownicy bawią się w różne "dziwne rzeczy...
<a href="http://www.youtube.com/v/ZDKYPMU3t_g&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/ZDKYPMU3t_g&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1</a>

To tak na wypadek "powtórki z rozrywki"...
Zapisane

miłość radość piękno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #142 : Kwiecień 08, 2010, 15:30:54 »

Przekręt na A/H1N1? Sprawę zbada komisja śledcza UE

W europarlamencie powstanie specjalna komisja śledcza ds. reakcji UE na grypę A/H1N1. Europosłowie podejrzewają, że pod wpływem sektora farmaceutycznego i nieuzasadnionej paniki, kraje członkowskie dopuściły się marnotrawstwa publicznych pieniędzy na szczepienia.

Jak poinformował europoseł Bogusław Sonik (PO), grupie 14 deputowanych, do której sam należy, udało się zebrać wymaganą liczbę prawie 200 podpisów członków Parlamentu Europejskiego z apelem w sprawie powołania komisji śledczej ds. świńskiej grypy. Teraz wniosek trafi do tzw. konferencji przewodniczących frakcji politycznych PE, która zdaniem Sonika już w czerwcu powoła komisję śledczą.

- Polska jest brana jako przykład państwa, w którym wobec narastającej paniki władze zachowały opanowanie i domagały się rzetelnej informacji od firm farmaceutycznych. Minister zdrowia Ewa Kopacz zaproszona będzie na spotkanie takiej komisji oraz poproszona o przedstawianie analizy zastosowanej w Polsce do podjęcia decyzji - dodał Sonik, który jest wiceprzewodniczącym komisji zdrowia publicznego PE.

W grupie 14 europosłów, którzy od marca domagali się powołania komisji, najbardziej zaangażowani byli francuscy eurodeputowani z partii opozycyjnych. Francuski rząd kupił ponad 90 mln dawek szczepionek (początkowo eksperci zalecali dwie dawki na osobę, by szczepienie było skuteczne), a na kampanię szczepień wydał prawie 1 mld euro. Od tego czasu europosłom udało się zebrać wymagane 183 podpisy, by taka komisja powstała.

Całość:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Przekret-na-AH1N1-Sprawe-zbada-komisja-sledcza-UE,wid,12153478,wiadomosc.html?ticaid=19f3f&_ticrsn=3
Zapisane

miłość radość piękno
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #143 : Kwiecień 08, 2010, 17:22:36 »

znajac zycie rozejdzie sie po kosciach
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2010, 18:45:16 wysłane przez Leszek » Zapisane
tijavar
Gość
« Odpowiedz #144 : Kwiecień 08, 2010, 23:32:29 »

Ewa Kopacz to Super Babka, byłam pod wrażeniem jej konsekwencji. Ale to powołanie europejskiej komisji śledczej  i "przedstawienie analizy zastosowanej w Polsce" mnie ubawiło... teraz wychodzi na to, że nikt nie wiedział o co chodzi z tymi szczepionkami, wielkie koncerny farmaceutyczne, wyrzucając w błoto ciężkie miliony, naprodukowały na ślepo szmalcu w ilościach przekraczających wszelkie pojęcie, a tu taka niespodzianka, cóż za groteska  Mrugnięcie
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #145 : Kwiecień 09, 2010, 00:17:10 »

mała uwaga - wielkie koncerny farmaceutyczne nie wyrzuciły w błoto żadnych milionów - oni je zarobili !  W samej tylko  Francji miliard euro. To Kraje Europy wyrzuciły w błoto ten kosmiczny szmal.
Co nie zmienia faktu ,że "przedstawienie analizy zastosowanej w Polsce" jest sformułowaniem zabawnym. U nas kobieta w Rządzie nie robi  analiz, tylko się upierdliwie pyta i działa intuicyjnie ... może to i dobrze ?
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #146 : Kwiecień 09, 2010, 00:29:26 »

mała uwaga - wielkie koncerny farmaceutyczne nie wyrzuciły w błoto żadnych milionów - oni je zarobili !  W samej tylko  Francji miliard euro. To Kraje Europy wyrzuciły w błoto ten kosmiczny szmal.
Co nie zmienia faktu ,że "przedstawienie analizy zastosowanej w Polsce" jest sformułowaniem zabawnym. U nas kobieta w Rządzie nie robi  analiz, tylko się upierdliwie pyta i działa intuicyjnie ... może to i dobrze ?


Tak się czasem tylko jeszcze  zastanawiam , czy fakt nie -  zakupienia przez min.Kopacz szczepionek, nie był wynikiem głębokiego deficytu finansowego w NFZ ?
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 00:14:06 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
tijavar
Gość
« Odpowiedz #147 : Kwiecień 09, 2010, 00:47:30 »

"błoto" czyli domniemany, prawdziwy cel nie został do końca zrealizowany, kasa to miała być pewnie miła zachęta do podjęcia się jego realizacji

Domenami kobiety są przede wszystkim intuicja i... upierdliwość, jak widać obie obroniły się w tym przypadku bardzo dobrze  Mrugnięcie

Cytuj
Tak się czasem tylko jeszcze  zastanawiam , czy fakt nie -  zakupienia przez min.Kopacz szczepionek, nie był wynikiem głębokiego deficytu finasowego w NFZ ?

MEM HEI SHIN, chyba nigdy się nie dowiemy, ale punkt ze cela  - w końcu i deficyt by się do czegoś przydał  ^ ^
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polbus-polskibus naczelnysztabdowodcow newhistory fenixlife forbiddenlands