Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: żeglarska wyprawa na Bornholm  (Przeczytany 3152 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« : Kwiecień 23, 2010, 09:35:00 »

Szanowni forumowicze.
Na wstępie informuję, że moim hobby od zawsze było żeglarstwo. Odkąd skończyłem 17 lat jestem szczęśliwym posiadaczem patentu sternika jachtowego ( wcześniej żeglarza jachtowego ). Zaliczyłem także trzy obozy żeglarskie jako instruktor żeglarstwa. Mam na koncie wiele godzin na jachatach balastowych na morskich wodach wewnętrznych ( Zalew Szczeciński ) jako dowódca jednostki żaglowej o pow żagla 80 m2 , a także zaliczyłem pięciodniowy rejs pełnomorski na trasie Świnoujście -> Gdańsk -> Kołobrzeg w tym 24h żeglowania w warunkach sztormowych  powyżej  10 st B. Cała moja praktyka żeglarska jest udokumentowana wpisami w książeczce żeglarskiej.
Tyle tytułem wstępu Mrugnięcie
Od lat marzyłem o wielkich rejsach, ale , jak wiadomo  samo życie wymusza zupełnie inną drogę życiową. Niemniej od zawsze planowaliśmy z kolegą, z którym często żeglowałem ( również ma udokumentowaną podobną do mnie praktykę żeglarską + operator radiowy SRC ) , wspólną wyprawę na piękny Bornholm , duńską wyspę położoną  24 godziny żeglowania na północ od Świnoujścia.
Informacje turystyczne o wyspie http://www.visitdenmark.com/polen/pl-pl/menu/turist/turistinformation/danmarksfilm/film_o_bornholmie.htm
W tym roku nasze marzenia mają się ziścić.
Plan jest taki ,że bierzemy w czarter 6 cio osobowy jacht klasy Carter z portu Nowe Warpno nad Zalewem Szczecińskim ( 45 km od Szczecina ) i kierujemy się na Bornholm, który opłyniemy w ciągu trzech-czterech dni zatrzymując się po drodze w poszczególnych marinach, po czym wracamy z powrotem. Noclegi na jachcie, wyżywienie zabieramy ze sobą. Jacht będzie wyposażony we wszelki niezbędny sprzęt dla jednostek morskich tej klasy plus toaleta wewnątrz. Prysznice są dostępne w każdej marinie.
Możliwe również wypożyczenie rowerów i tym środkiem lokomocji zwiedzanie okolic marin .
Jak wspomniałem, jest nas dwóch zdeterminowanych ludzi. Jedno miejsce rezerwujemy dla osoby , która nie potwierdziła jeszcze na 100%, ale to się wkrótce wyjaśni.
Szukamy zatem jeszcze trzech żądnych przeżycia morskiej przygody ludzi .
Planowany czas : ostatni tydzień Sierpnia ( siedem dni ).
Przewidywany koszt takiej wyprawy ( tylko czarter plus podstawowe wyżywienie i opłaty portowe ) powinien zamknąć się w 1000 zł na osobę.

Osoby zainteresowane taką formą aktywnego wypoczynku  zapraszam na PW .

East
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

suerte biblia-ksiega-faktow specjalist tokiogang wataha-dahabiga-indaha