Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: madrzy dwudziestoletni  (Przeczytany 50511 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Kwiecień 27, 2010, 13:23:46 »

East, to jest twoja droga, kazdy wybiera wlasna. Jestesmy przywiazani do materializmu, ale kto nam to wszczepil? Co jest wazne? tego nie wiemy a przynajmniej wiekszosc z nas. Ale kazdy ma wyobraznie i potrafi sobie wyobrazic np. grupe prawdziwych przyjaciol przy ognisku w szczerym polu, gdzie pieka kartofle, rozmawiaja, czasem sie spieraja ale wspieraja sie i sa sobie oddani. lacza sie w jednosc. a na przeciwleglym biegunie postawic panow w garniturach, sterowanych  ludzi kroporacji w gabinetach, w krawatach gdzie omawiaja wazne dla nich kwestie, a kazdy w kazdym widzi wroga do ktorego musi sie usmiechac, kazdy z nich cos robi ale nie wie komu sluzy i czemu to sluzy. Jakas gra ustawiona na szachownicy nie przez nas pionkow. A pozniej (pisze to z doswiadczenia) po powrocie do domu, ciezkie, koszmarne noce w mokrej poscieli, gdzie tysiace mysli zamiast odpoczynku przewija sie w swiadomosci. I gdzies tam resztki instynku ktore kolacza sie w udreczonej glowie, czy dobra jest ta rywalizacja ktora narzucili nam inni. Czy latwo jest zwolnic kogos z pracy, bo sie nie nadawal wg zasad korporacji? czy latwo jest robic cos przeciw sobie?
Z mojego punktu widzenia to jest calkowitym zaprzeczeniem nas samych, to cos narzuconego przez innych (tu sobie kazdy moze odpowiedziec przez kogo i dlaczego) zasad gry. A przeciez nie musimy od razu przystepowac do tej gry. Jezeli sie obudzimy zobaczymy absurd tego wszystkiego, i powiedzenie nie czyn drugiemu co tobie nie mile nabierze nowego znaczenia. bo tak naprawde wyrzadzamy wieksza krzywde sobie.
Mam jakies przeblyski, wizje dotyczace nowej ery. Moze to wyglada infantylnie ale sa podobne do publikacji swiadkow jehowy - jednosc, dobroc, wspolpraca bez wyzysku czy to materialnego czy emocjonalnego. pozyjemy i zobaczymy. jezeli ma byc lepiej to ten swiat musi w tym kierunku pojsc, nie ma innego wyjscia. jezeli nie to  w swietle tego co sie dzieje nie ma juz zadnego sensu po to aby zyc.
Zapisane
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Kwiecień 27, 2010, 15:17:53 »

I jeszcze cos waznego dla kazdeg z nas
niech kazdy poczuje w swoim sercu
czy chce zabijac innych ludzi czy inne zyjace istoty, czy chce widziec w ich oczach strach, czy chce z nimi walczyc, rywalizowac, oszukiwac, oklamywac, niszczyc?
Kazdy kto ma serce we wlaciwym miejscu powie NIE, dlaczego wiec to robimy? Kto nam to podpowiada? szatan? Nie sadze podpowiada nam to nauka ktora "wysysamy z mlekiem matki" a czy ta matka miala wplyw na to jak sie uksztaltowala i jak nas ksztaltuje?
Badzmy uczciwi wobec siebie , przynajmniej ja sie staram. To nie jest latwe ale czasami sa przeblyski i mozna to dostrzec w calkiem innym swietle. Zycze sobie kazdemu aby tego swiatla bylo coraz wiecej.
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Kwiecień 27, 2010, 16:20:28 »

Tak patrząc na naszą historię to mam takie nie odparte wrażenie że już taki moment  oświecenia  miał miejsce około 2500 lat temu.
Narodziły się  wtedy praktycznie wszystkie znane nam kultury i cywilizacje i tak  posiłkując sie wikipedią

Buddyzm
Założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560  do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama

Konfucjanizm
system filozoficzno-religijny  zapoczątkowany w Chinach przez Konfucjusza  (Kong Fuzi, Kongzi) w V wieku p.n.e

Judaizm świątynny
Po powrocie z niewoli babilońskiej oprócz odnowionego systemu wierzeń opracowano skomplikowaną liturgię, która była sprawowana wyłącznie przez kapłanów w Świątyni Jerozolimskiej wybudowanej w 536-515 p.n.e. na miejscu starej świątyni króla Salomona. W świątyni tej nie było już jednak zaginionej Arki Przymierza.
( z tej religi wywodzi się katolicyzm jak i mahometanizm)
 
Grecja
Okres klasyczny
Perykles największy ateński polityk, doskonały mówca (ta umiejętność była konieczna do osiągnięcia sukcesu politycznego) i twórca ateńskiej demokracji.
W centrum zainteresowania filozofów presokratyjskich była głównie przyroda, a ich odpowiedzi na to, co jest jej istotą, sprowadzały się do stwierdzeń typu "woda" (Tales, zm. 543 p.n.e.), "powietrze" (Anaksymenes), bezkres/duch (Anaksymander) "ogień" (Heraklit) czy cztery żywioły (Empedokles).


Republika rzymska
– państwo powstałe w starożytnym Rzymie, istniejące w latach 509 p.n.e.–27 p.n.e., które rozwinęło się z niewielkiego, monarchicznego państwa-miasta w środkowej części Półwyspu Apenińskiego do największej potęgi świata antycznego kontrolującej cały basen Morza Śródziemnego, po czym przekształciło się w cesarstwo rzymskie.

Starożytna Afryka
Mieszkańcy z kultury Nok żyli w glinianych chatach na nizinach i wzgórzach współczesnej Nigerii. Kwitła ona przez przynajmniej 700 lat od ok. 500 p.n.e.

a jest jeszcze Ameryka południowa z jej cywilizacjami

Ps Cudów niema są tylko tylko sprzyjające warunki jeśli liczycie że zmiana w naszej świadomości dokona się sam , bez żadnego wkładu z naszej strony to porostu oddacie możliwość kreacji przyszłości innym.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2010, 16:24:42 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Kwiecień 27, 2010, 17:16:31 »

Dzięki bou za Twój mądry wpis. Sam kiedyś uczestniczyłem w podobnym wyścigu szczurów , byłem trybikiem korporacyjnej maszyny więc znam te uczucia. Też było mi z tym niedobrze i obudziłem się z tego snu, już tego nie zasilam, ale wcale nie dlatego, że podjąłem jakieś działania. One się po prostu wydarzyły w odpowiedzi na moje wewnętrzne przeżywanie. Wydaje mi się, że to ja sam wywołałem przemiany - i nadeszły. Łagodnie przeprowadziły mnie przez zmianę i nic wielkiego mi się nie stało. Teraz patrzę "z drugiej strony", spoza biurokratycznej maszynerii i współczuję ludziom dobrym, którzy pod takim obciążeniem korporacyjnym muszą żyć. Wszystko to jest wymuszone przez pieniądze, chęć zysku i władzy. Z drugiej strony cała masa przepisów i obowiązków, które się dobrowolnie przyjmuje wymusza takie, a nie inne postępowanie - nawet wbrew sobie. To jest całkiem dobrze przemyślany system w którym wszyscy mamy udział. Raz w roku każdy egzemplarz o numerze seryjnym PESEL musi się spowiadać z całorocznej działalności - oczywiście w imię dobrobytu ogółu. Wydaje im się, że wiedzą o nas wszystko, że trzymają nas pod butem i zarządzają jak bydłem. Nic bardziej mylnego. Ta rzeczywistość to iluzja, którą można zmienić jak każdą inną.
To forum jest dróżką do wiedzy na temat prawdziwej rzeczywistości i mechanizmów, za pomocą których możemy modyfikować tą rzeczywistość. Wszystkie sznurki trzymamy w sobie, choć wydaje się, że to System potrząsa nami za pomocą materialnych sznurków, lecz to my jesteśmy Inżynierami Próżni, a wszystko inne to zaledwie horyzont zdarzeń - włącznie z naszymi materialnymi ciałami.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Kwiecień 27, 2010, 18:36:41 »

Michale-Aniele,
bardzo dobre te przykłady, a na dodatek większośc z nich to dowody na to że bez zgrania i uporządkowania społeczeństwa nic się nie osiągnie.
Grecja, Rzym, Żydzi są doskonałymi dowodami na to, że machina państwowa przynosi spore korzyści dla swoich "trybików".

Tylko trochę mnie zadziwia hipokryzja niektórych z filozofów<Grecja, Rzym> którzy poświęcali wiele uwagi na temat demokracji i równości obywateli< nie mylic z ludzi> a nawet nie zauważali czegoś takiego jak niewolnictwo... Ehhh kiedyś to były czasy Uśmiech
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Raistlin
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 31


18252176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #35 : Kwiecień 27, 2010, 18:44:48 »

Wydaje mi się, że większość z was zapomniała czym jest państwo i jakie  idei przyświecały jego powstaniu dlatego dla przypomnienia konstytucja  naszego kraju

    KONSTYTUCJA
    RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
    z dnia 2 kwietnia 1997 r.
    PREAMBUŁA

    W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny,
    odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie,
   my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
    zarówno wierzący w Boga
    będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
    jak i nie podzielający tej wiary,
    a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł,
    równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski,
    wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach,
    nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej,
    zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku,
    złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie,

   świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej,
    pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane,

   pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność,
    w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem,
    ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej
    jako prawa podstawowe dla państwa
    oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot.
    Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali,
    wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka,
    jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi,
    a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej.


    Rozdział I
    RZECZPOSPOLITA

    Art. 1.
    Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.

    Art. 2.
    Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

    Art. 3.
    Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym.
    Art. 4.
       1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
       2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.
    Art. 5.
    Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju.

    Art. 6.
       1. Rzeczpospolita Polska stwarza warunki upowszechniania i równego dostępu do dóbr kultury, będącej źródłem tożsamości narodu polskiego, jego trwania i rozwoju.
       2. Rzeczpospolita Polska udziela pomocy Polakom zamieszkałym za granicą w zachowaniu ich związków z narodowym dziedzictwem kulturalnym.


Państwo jest tworem które sami tworzymy Państwo jest taki jacy są ludzie Obwinianie państwo o całe zło to jak obwiniać nóż o to że ktoś komuś wydłubał nim oko.
Jest takie o ile dobrze pamiętam prawo rzymskie " gdzie nie ma dobrych obyczajów tam wprowadza się prawo". Tych obyczajów nie było i dopóki ich nie będzie dopóki państwo będzie potrzebne. Jeżeli ktoś chcę likwidować coś takiego jak państwo bez wcześniejszej zmiany świadomości ludzi i bez gotowego planu jak to ma wyglądać w praktyce... sorry ale w taki przypadku to wyobrażam sobie tylko chaos.


Zapisane

"W wszechświecie jest nieskończona ilość informacji które można pozyskać.Wiele z tych informacji nie da się z rozumieć logiką. Nie które z nich jest błędnych sprzecznych lub nieprawdziwych. INTUICJA jest drogą  która pomaga nam się pomiędzy nimi poruszać i wybrać najwłaściwsze"
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Kwiecień 27, 2010, 23:57:14 »

Szewc  ja to odbieram to inaczej ,pojawiła się myśl że można inaczej, uwarunkowania  w tamtych czasach były takie a nie inne, by można  zajmować się np. filozofią trzeba mieć na to czas i środki w tamtej epoce najlepszym robotem był człowiek niewolnik.Dziś gdy nasza cywilizacja daje możliwość zastąpienia człowieka robotem rozwija się przed nami możliwość powrotu do szczytnych idei bez niewolenia innych ludzi, lecz by pójść tą drogą musi nastąpić jakościowa zmiana w umysłach ludzkich , mniej egoizmu więcej jedności i empatii między ludzkiej i nie tylko.
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Kwiecień 28, 2010, 10:46:32 »

Raistlin , piękne słowa , okrągłe zdania i to zapisane w najwyższym akcie prawnym jakim jest Konstytucja tylko ... co z tego  ?
Koń jaki jest każdy widzi.

Państwo narzuca  szereg ograniczeń swoim Obywatelom na temat tego czego im nie wolno, a co ewentualnie wolno ( legalize it ! ) Słyszałeś coś o niegodnych emeryturach ? o GMO ?, o cenzurze Internetu ? o (nie)uczciwych politykach - w końcu reprezentantach Narodu ? o koncernach z uśmiechem na ustach żerujących na ludzkim zdrowiu ( weź pigulkę i po sprawie ).

Masz rację, że niedobrze dzieje się z powodu ludzkiej mentalności .
Zatem to, co trzeba zmienić, jest w nas.
Jak śpiewał Bob Marley w Redemption Song

Emancipate yourselves from mental slavery;
None but ourselves can free our minds.
Have no fear for atomic energy,
'Cause none of them can stop the time.

Na szczęście nikt nie może zatrzymać czasu przemian więc nie musimy się bać.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Kwiecień 28, 2010, 11:04:26 »

dokladnie.
 wszyscy jestesmy dziecmi a matka nasza jest ziemia. czy z tego powodu ze sie urodzilismy tu musimy placic haracz aby zyc? musimy miec przewodnikow ktorzy pokaza nam kto wrog a kto przyjaciel? i stworza nam tysiace ustaw, zakazow i nakazow? czy bez tych "tzw" przwodnikow ludzie by wiedzieli instynktownie jak zyc, jak zyc we wspolnoscie? oczywiscie ze tak, ale to co zostaje wpojone przez lata tak sie utrwala ze ludzie nie potrafia sie od tego oderwac. Wielu nie potrafi do tej chwili, ale na szczescie wielu z nas juz zrzucilo woalke klamstwa i potrafi samodzielnie myslec. I na cale szczescie jest nas coraz wiecej. I tym myslacym wg tego co im wpojono zyczmy aby sie jak najwczesniej obudzili, aby nie zostali z tylu ze swoimi konstytucjami i osrodkami pomocy spolecznej ktore dla nich sa ratunkiem w ciezkich czasach. jezeli licza na pomoc panstwa i osrodki pomocy spolecznej to znaczy ze nie maja oddanej rodziny i przyjaciol na ktorych moga liczyc. widocznie im sie "przysluzyli" odpowiednio
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Kwiecień 28, 2010, 12:20:45 »

Chciałbym w tym momencie wprowadzić tu kilka wypowiedzi Nassima z wywiadu po CASYS 09, abyśmy wiedzieli, że to, o czym mówimy ma swoje stricte fizyczne uzasadnienie.
Nassim :
Cytuj
..Przestrzeń pomiędzy tobą i mną, przestrzeń wnętrza atomu nie jest pusta. Jest wypełniona wszystkimi informacjami które w nią wypromieniowały, a potem powróciły do nas, jako nasze doświadczenie rzeczywistości. Zatem im bardziej stajemy się skoncentrowani na intencjach, na nasycaniu próżni informacją płynącą z naszej intencji, w jak najbardziej skoncentrowany i przejrzysty sposób, tym łatwiej jest próżni odesłać nam doświadczenie, które coraz bardziej i bardziej pasuje do tego, czego potrzebujemy.  Odbieram to jako podnoszący się poziom synchroniczności. To jest dostrzegalne, bo coraz łatwiej przychodzi próżni odpowiedzieć wszechświatowi aby odpowiedział temu,czego my pragniemy. ...
I zawsze istnieje równowaga pomiędzy twoją wewnętrzną interpretacją a tym co wszechświat ci odsyła. To jest zawsze trochę inne, ponieważ ilekroć dostarczasz informacji próżni, kiedykolwiek wysyłasz informację do wszechświata, to jest ona modyfikowana przez resztę ludzi, którzy wysyłają informację do wszechświata. To jest skoordynowane, abyśmy wszyscy żyli w tej samej, zgodnej Rzeczywistości.  Ludzie mówią: „Ty tworzysz swoją rzeczywistość”. Cóż, a gdyby wszyscy tworzyli swoją własną rzeczywistość? Nikt by się nie spotkał! Było by bardzo samotnie! Wszyscy żyliby w swojej własnej rzeczywistości - sami. Jest w tym konsensus, zależność. Możesz skupić się na tym czego chcesz, a wszechświat i próżnia dostarczą ci coś zbliżonego do tego czego chcesz, ale to jest skoordynowane z intencjami wszystkich innych. ...... zaczynasz sobie uświadamiać, że atomy z  których jesteśmy zbudowani, a są to miliardy, miliardy atomów... Składamy się z 100 trylionów komórek,a każda komórka ma miliardy atomów... Więc możesz sobie wyobrazić jak wszystkie te mini czarne dziury... Właśnie o tym mówi ta praca, że w każdej z tych rzeczy są mini czarne dziury, malusieńkie czarne dziury, które wirują bardzo blisko prędkości światła. I nadaje to też znaczenie koncepcji, że MY JESTEŚMY ŚWIATŁEM.  I że droga do próżni i zdolność wpływania coraz głębiej i coraz dokładniej na strukturę próżni, to w zasadzie droga do wewnątrz ku tej osobliwości, do wewnątrz - do punktu absolutnego „bezruchu”, gdzie wszystkie obroty znoszą się w centrum osobliwości...

Instytucje takie jak Państwo czy Konstytucja zostały ustanowione  po to, abyśmy cały czas pamiętali po co tu jesteśmy , ale one same w sobie nie zmieniają niczego. Tylko Ty i ja możemy zmienić ten świat, bo jest on dynamiczną , sprzężoną zwrotnie strukturą próżni w której wszystko, co istnieje materialnie to zaledwie  0,000001% tego co istnieje w ogóle. My sami tak na prawdę jesteśmy ŚWIADOMOŚCIĄ, należymy do tej reszty 99,999999% wszechświata i to jest do udowodnienia za pomocą 14 tu wzorów na 8 stronach. My to nie Państwo, ani Konstytucja. Jesteśmy nawet czymś znacznie potężniejszym niż Planeta na której żyjemy, czy nawet cały Układ Słoneczny ( jeśli by nadać mu postać żyjącej istoty ).

Jak to możliwe , że ten 0,000001% w którym zawiera się prawo, materia i  umysł - decyduje o wszystkim ? Ano właśnie dlatego, że nie zdajemy sobie sprawy z naszej własnej potęgi. Nasza uwaga została odwrócona od punktu dostępu do samych siebie .
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

mexicotelenovelas piecfrakcji naszawataha 3wojna isztar