Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: madrzy dwudziestoletni  (Przeczytany 49905 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Kwiecień 30, 2010, 13:38:37 »

Szewc, bo co mozna skomentowac ;-(
A tak swoja droga to dziwie sie tylko co ty tu robisz na tym forum, bo jakos ...hm ..kompletnie odstajesz...
Zapisane
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #61 : Kwiecień 30, 2010, 13:58:55 »

bou,
Ale moja tu obecnośc ma dobre strony Uśmiech Udział w dyskusji osób o różnych poglądach wzbogaca daną debatę, oczywiści tylko jeśli obie strony potrafią rzeczowo się "kłucic" zachowując kulturę. a nie pyskowac i pluc.

Gdyby wszyscy na forum mieli jednakowe poglądy to jaki by był sens prowadzenia dysputy? Podjarali byście się wszyscy swoimi wypowiedziami i mieli zakrzywiony obraz świata w danej kwestii. A urozmaicenie jest zdrowe Uśmiech

Nie moja wina że mam nieco inne spojrzenie na świat... Z natury jestem sceptycznie nastawiony do tego co widzę i słyszę.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Kwiecień 30, 2010, 14:12:45 »

Czyli phylotaxis to wg Ciebie ściema szewc ? A rośliny to też pewnie tylko placebo. Ich właściwości lecznicze i oczyszczające to autosugestia ? Albo mało wiesz, albo się baaardzo bronisz przed tą wiedzą rozpaczliwie czepiając się tego, co Ci w szkole wpojono.
Świadczy o tym to, że powołujesz się na szkolną wiedzę na temat gotyku bez żadnej analizy tego, czym ona jest. W świętej geometrii nie ma żadnej magii. Ktoś może ją o to posądzać jeśli tkwi w naukowym ciemnogrodzie według którego to, czego nie da się klasycznie, zgodnie z oficjalną wiedzą, wyjaśnić - to nie istnieje. W ten sposób postęp w nauce nigdy by się nie dokonał, nawet byśmy z jaskiń nie wyszli.

Chyba się zaciąłeś szewc tą brzytwą Okhama Mrugnięcie
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
brahman
Gość
« Odpowiedz #63 : Kwiecień 30, 2010, 14:32:26 »

Witam!

Albo coś istnieje i da się udowodnic naukowo, albo działa placebo, i autosugestia.

A to ciekawe. Z tego wynika, że w nauce wiemy już wszystko o wszystkim i mamy opanowane wszystkie metody pomiarów.Gdy z czymś sobie nie poradzimy to będzie placebo.

Pozdrawiam
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Kwiecień 30, 2010, 14:40:12 »

"Udział w dyskusji osób o różnych poglądach wzbogaca daną debatę, oczywiści tylko jeśli obie strony potrafią rzeczowo się "kłócić" zachowując kulturę."
Ja dodam tylko że wartość merytoryczna wnosi coś do dyskusji a Ty tylko kontestujesz  nie wnosząc praktycznie nic.
Ps Nie wiem czy te aluzje były skierowane do mnie ale uważaj z z tymi stereotypami, nie znasz ludzi więc nie wypowiadaj się na temat motywów ich działania. Jest tęż takie powiedzenie każdy ocenia innych według siebie .
Pozdrawiam i więcej wiary w człowieka, wszyscy jesteśmy indywidualnością która jest tylko  mniejszą częścią większej  całości Mrugnięcie Wszak czy człowiek może żyć bez tej reszty która jest w okół nas ?

"Nie moja wina że mam nieco inne spojrzenie na świat... Z natury jestem sceptycznie nastawiony do tego co widzę i słyszę."
Chyba jednak nie masz, to standard,  z twoich wypowiedzi wynika że nawet nie przejrzałeś tego forum i "badasz żabę po kawałku" że zacytuje  jedną z naszych forumowych Uśmiech wypowiedzi. 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2010, 15:03:45 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #65 : Kwiecień 30, 2010, 17:29:11 »

east,
Nie bronię się przed wiedzą, i wiem że lecznicze właściwości to nie magia tylko czysta nauka. Biolodzy i chemicy nie od wczoraj przecież badają rośliny i ich właściwości.
Co do gotyku to ktoś niedawno stwierdził że się nie zna na architekturze, ale chyba nie powiedział prawdy skoro teraz podaje, wytyka mi że znam książkowo-historyczne przesłanie gotyku. Chętnie dowiem się czegoś nowego jeśli tylko zechcesz się podzielic swoją wiedzą zdobytą podczas dogłębnej analizy tej epoki w architekturze.
Nie twierdzę że śg opiera się na jakiejś magii, nic takiego nie powiedziałem. Po po prostu nie trafia do mnie fakt jakoby kształt jakiegoś przedmiotu mógł powodowac czy ten jest przyjazny czy nie...
A co do ciemnogrodu to gdyby nie podejście na zasadzie szkiełka i oka, to nadal uważałbyś że pioruny i zacmienia są powodowane gniewem bogów.
Brzytwa jest jednym z kryteriów którym muszą sprostac wszelkie teorie... Dzięki niej nie ma aż tylu szarlatanów.

Michał-Anioł,
Czyli jak  nauczycielka podczas rozmowy zadaje pytanie to też jej wypowiedź jest bez sensu? Jak chcę coś widziec to zadaję pytane, jeśli czegoś nie jestem pewien to porównuję wersje dostępne i wybieram tę bardziej prawdopodobną, którą da się udowodnic.
Wybacz także ale motywy czyjegoś działania mnie nie interesują, ważniejsze są skutki tego postępowania.

Nie bierz do siebie wszystkiego co czytasz, to nie były aluzje tylko jedna z zasad które obowiązują podczas debaty.
A nie jest to mądrością aby unikac dyskusji z kimś kto nie potrafi nad sobą i językiem zapanowac?

Cytat z żabą jest świetny... Muszę kroic i oglądac całą żabę jeśli interesuje mnie tylko wątroba, albo inny konkretny organ?

Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Kwiecień 30, 2010, 17:50:48 »

"Wątrobę" też tu znajdziesz,Nikt nikogo do niczego nie chce przekonywać , sam na tym forum umieściłem dość informacji by wyrobić sobie pogląd na niejedną teorie(a co dopiero inni) .my tu nie udzielamy odpowiedzi lecz ich szukamy, w każdym bądź razie ja na pewno. Uśmiech
No chyba że założymy dział np."pytania  bez odpowiedzi" i kto zechce będzie  się pytał i kto zechce będzie odpowiadał na podstawowe informacje jakie z łatwością można znaleźć na forum.
Żęby nie trollować na innych wątkach
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2010, 17:55:26 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #67 : Kwiecień 30, 2010, 18:05:17 »

Taki dział mógł by się szybko zagotowac od różnych koncepcji na to samo,
ale na pewno był by ciekawym zjawiskiem.

Swoją drogą to ciekawi mnie czym wywołałem falę krytyki skierowaną pod moim adresem w poprzednich wypowiedziach?
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #68 : Kwiecień 30, 2010, 18:09:24 »

Cytat: Szewc
Po po prostu nie trafia do mnie fakt jakoby kształt jakiegoś przedmiotu mógł powodowac czy ten jest przyjazny czy nie...


A) "Przyjazny kształt"


B) "Nie przyjazny kształt"
Zapisane
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #69 : Kwiecień 30, 2010, 18:15:03 »

To było mocarne...
Mea culpa, chodziło mi o oparcie tego kształtu o bryły platońskie. A nie czy to jest pluszowe czy kolczaste.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

proskills watahanowiu neverdie kolospawalniczeswc watahafernflower