Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Święta Geometria w przyrodzie  (Przeczytany 42734 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Maj 04, 2010, 01:46:12 »

Wszechświat Uśmiech

Zapisane
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Maj 04, 2010, 10:57:14 »

Myślałem, że tyle postów sypnęliście z syntezą ŚG w przyrodzie, a tu widze straszliwy off top. Każdy wątek zapaćkany jest własnymi przemyśleniami na tematy filozoficzne. Ego z własną racją aż pulsuje w tych tekstach. Jest wątek "Co mi w duszy gra", można zakładac własne ze swoim postrzeganiem świata i tam wylewać z siebie wszystko, polemizować.

Chciałem żeby tutaj znalazły sie przykłady z zastosowaniem ŚG w przyrodzie. Namacalne.

jest taka szansa ?
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Maj 04, 2010, 12:48:31 »

JEST!
Przepraszam. To przez mnie. Juz nie będę.
misz
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Maj 04, 2010, 13:42:16 »

Postarałem się jako tako uporządkować temat. W ramach rehabilitacji Ehnatonie Uśmiech
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Maj 06, 2010, 22:51:46 »


Czworościenne kości wypełnią przestrzeń ściślej niż jakiekolwiek inne, chaotycznie wrzucane do pojemnika bryły - donosi najnowsze wydanie "Physical Review Letters".
Naukowcy z New York University i Virginia Tech (USA) sprawdzali, jak czworościany wypełnią przestrzeń. W tym celu wrzucali do pojemników kości czworościenne (tego typu kości są używane np. w grach RPG), potrząsali pojemnikiem, a następnie dodawali więcej kości, aż pojemnik był pełen. Przestrzeń pomiędzy kośćmi wypełniali wodą i na tej podstawie oszacowali, ile procent przestrzeni w pudełku wypełniły czworościany.

Okazało się, że kości czworościenne mogą wypełnić aż 76 proc. dostępnej przestrzeni. Dla porównania, kule zajmują zwykle nie więcej niż 64 proc. objętości pojemnika. Dodatkowe badanie ułożenia kości za pomocą rezonansu magnetycznego potwierdziło, iż przy chaotycznym ułożeniu czworościan wypełnia przestrzeń najściślej spośród znanych nam brył. (W przypadku planowego układania najlepiej sprawdzają się jednak prostopadłościany.)
Naukowcy mają nadzieję, iż tego typu informacje pozwolą na bardziej ekonomiczne projektowanie kształtu słodyczy i lekarstw, które w formie czworościennej mogłyby zajmować mniej miejsca w pudełkach. Pozostaje powiedzieć - kości zostały rzucone.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75476,7844689,Cudownosci_czworosciennej_kosci.html#ixzz0nBW0eo8t

Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Strony: « 1 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

brodria dogworld killers foxlive forumszkoly