Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Serce  (Przeczytany 33011 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Maj 02, 2010, 16:51:23 »

east,
Cytuj
cisza jest harmoniczna , wieczna, niedestruktywna

Cisza jest harmoniczna? Moja prośba rozwiń swoją myśl.

Moją ciekawośc powoduje fakt że są dźwięki harmoniczne i jest też kakofonia z drugiej strony.
Tak samo jak są liczby dodatnie i ujemne.
Ale jest też zero,
Cisza jest zerem.

Jakie jest zero? jest dodatnie czy ujemne?
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Maj 02, 2010, 16:52:08 »

bou
"zmierzasz do tego ze wszyscy jesteśmy ta sama świadomością"
Niezupełnie  chodzi otto  Duży uśmiech raczej że żyjemy bez świadomość całości.
Jeśli jesteś świadoma całości to potrafisz się zjednoczyć choć trochę z otoczeniem wszak coś was łączy, jeśli jesteś tylko ty, nic na zewnątrz niema dla ciebie emocjonalnej wartości, jesteś oddzielona. Ot i wszystko Empatia to identyfikowanie się z innymi formami życia.

szewc a może ty nam odpowiesz ?
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2010, 16:55:14 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Maj 02, 2010, 17:24:46 »

Michał-anioł,
Na cudze wątpliwości? Nie wiem czy czytałeś moje poprzednie wypowiedzi....

Wiem czym jest dobro i zło, a cała reszta jest zbędną nadbudówką nad tą świadomością... Śmierc i cierpienie są równie naturalne jak i życie. A ja nie czuje się zbawicielem.
Nie obchodzą mnie losy i cierpienia innych dopóki nie mają wpływu na mnie lub moich bliskich. Owszem odczuwam cierpienia "szarych ludzi" ale głodne dzieci Etiopii obchodzą mnie tyle co muchy za oknem...
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Maj 02, 2010, 17:25:32 »

plus i minus mają swoją tożsamość. Toczą wieczną "wojnę", jak klub Kolejorz i MKS Pogoń Mrugnięcie Ale bez punktu ZERO nie byłoby plusa ani minusa. To od niego biorą swój początek. Zero jest takim jakby "stilness point" w którym wszystko się znosi. ŚG w moim rozumieniu wyznacza granicę równowagi - ów "moment przejścia" nieskończony, fraktalny, jak linia brzegowa , którą gdy mierzysz w coraz "większym zoomie"  - otrzymujesz coraz dłuższą i dłuższą.
Jeśli istnieje nieśmiertelność  to jest ona idealną równowagą . Złotą równowagą. Jeśli istnieje, to jest obecna wszędzie. Czy pozwolisz sobie ją dostrzec ? .. w gotyku, w przyrodzie, w matematyce, w ... sercu. Jest tu na forum również słów parę o hearth math - matematyce serca, wystarczy poszukać.  
Jak to w ogóle możliwe, że "bezduszna" matematyka i pojęcie tak uduchowione jak "serce " mogą być łączone ? Sprawdź sam, rozważ to. Może akurat znajdziesz w tym równowagę. A dalej to Twój wybór po której stronie "zera" zechcesz się znaleźć .. .. a pisząc TY mam na myśli tego, który obserwuje - Ciebie jako obserwującą, Pełną Świadomość , a nie ego szukające we wszystkim tożsamości.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Maj 02, 2010, 17:44:47 »

Szewc
Cytuj
Nie obchodzą mnie losy i cierpienia innych dopóki nie mają wpływu na mnie lub moich bliskich. Owszem odczuwam cierpienia "szarych ludzi" ale głodne dzieci Etiopii obchodzą mnie tyle co muchy za oknem...

No cóż .To może  właśnie  twój problem?


Wiedza musi iść w parze z praktyką, bo dopóki będą się rozmijać, nic w sobie nie zmienimy. Możemy tracić energię na walkę z Kościołem, rządem, korporacjami, Reptilianami, ale dopóki w sobie nie dokonamy zmiany i nie zneutralizujemy lęku zawsze na naszej drodze stanie ktoś – kto wyda nam się zagrożeniem. W każdym człowieku, w każdej istocie możemy zobaczyć albo przysłowiową ciemność, albo światło, bo każdy ma jedno i drugie. Od nas zależy, co zobaczymy i jaki nadamy bieg wydarzeniom. Wiemy, że obserwator wpływa na zachowanie cząstek materialnych. Przenieśmy to na szerszą skalę i odnieśmy do siebie i swojego życia. Jesteśmy różni, mamy różne doświadczenia, różnie myślimy, bo znajdujemy się na różnych poziomach rozwoju, a więc i rozumienia. Nie znaczy, że nie możemy się porozumieć. Jedyne, co nam w tym przeszkadza, to właśnie nasz światopogląd, a to jest rzecz ulotna.
Gdy mamy pewność, że mamy rację, zadajmy sobie pytanie: A może jest inaczej? Dopuśćmy taką możliwość. Przekroczmy poziom umysłowych rozważań i zanurzmy się w bezkres istnienia, tam nie ma takich dylematów.

http://jedno.wordpress.com/
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2010, 22:36:12 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Maj 02, 2010, 18:05:04 »



 Wiem czym jest dobro i zło, a cała reszta jest zbędną nadbudówką nad tą świadomością...


Wiesz czym jest dobro i zło ?
Czyli wiesz co jest społeczną definicją na temat istnienia rzeczy.Czegoś co nie istnieje w obiektywnej rzeczywistości.
Czyli dzielisz sobie świat na dwie połowy - dobro i zło.


 Owszem odczuwam cierpienia "szarych ludzi" ale głodne dzieci Etiopii obchodzą mnie tyle co muchy za oknem...

  Ale mnie obchodzą głodujące dzieci Etiopi.
Gdy zrozumiesz, że życie jest jedno i te głodujące dzieci  są tak samo nasze dzieci, to uczynisz przeogromny krok naprzód !
Tymczasem nic o tym nie chcesz wiedzieć.
Nie chcesz nic wiedzieć, o czym po prostu nie chcesz wiedzieć.
Więc mnie bardzo boli, że to głodujące dzieci przychodzą i muszą stąd odejść.Mogłyby żyć i cieszyć się tym nieocenionym darem jakim jest życie, ale nie mogą liczyć od tego świata nawet na wodę, więc
umierają z pragnienia....
Wyobraź sobie jeśli Cie na to stać, że Twoje dziecko, leży na piasku z wydętym z głodu brzuchem, a nad nim klęczy matka, wiedząc, że za chwile jej dziecko odejdzie.Czy jesteś w stanie poczuć ten ból ? ...!!!
Ale ja go czuję. Bo te tysiące dzieci, które umierają z głodu, pragnienia, z nędzy są tak samo moimi dziećmi.



Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #16 : Maj 02, 2010, 21:23:00 »

<a href="http://www.youtube.com/v/JuzyG_noSKU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/JuzyG_noSKU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/JuzyG_noSKU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/JuzyG_noSKU&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

Wszystko jest proste... Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2010, 21:26:55 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Maj 03, 2010, 07:59:00 »

Michał-anioł,
 Owszem odczuwam cierpienia "szarych ludzi" ale głodne dzieci Etiopii obchodzą mnie tyle co muchy za oknem...

I moze to jest odpowiedz na pytanie dlaczego tak wazna jest dla ciebie struktura panstwa. Jest takie powiedzenie co dajesz do dostajesz, albo do ciebie wraca. Jezeli w trudnych chwilach nie pojawia sie ludzie, ktorzy z serca chca pomoc trzeba zdac sie na osrodki pomocy spolecznej powolane ustawa. Jakby panstwa nie bylo nie zostalo by nic.
Moze warto sie nad tym zastanowic?
Zapisane
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Maj 03, 2010, 11:42:17 »

MHS,
W ogóle nie dzielę świata na dobry i zły.
Świat jest szary, pozbawiony jakiegokolwiek zła czy dobra, on po prostu robi swoje.
A to tylko nam się wydaje że jak ktoś się zabije na drzewie przy drodze rosnącym o jest to wina drzewa, ale to nie jest prawda tylko nasze odczucie, nie drzewo zabija tylko ludzka głupota.

Mówisz o bólu jaki odczuwasz widząc matkę nad umierającym dzieckiem... Ale postaw się w tej sytuacji, sprowadzasz dziecko na świat w sytuacji kiedy jedzenia nie starcza dla ciebie a co dopiero dla dwojga.
To nie świat jest winny temu że to dziecko umrze na twoich rękach, tylko ty sam, ty bo nie potrafiłeś nad sobą zapanowac, brakło ci rozsądku.Taka śmierc jest tragedią dla matki, ale jest też karą za jej głupotę.

bou,
państwo nie dlatego jest ważne że zapewnia opiekę...
Przecież instytucje pomocy społecznej mogą istniec niezależnie od państwa.
Ważne jest dla mnie dlatego że jest gwarantem stabilności, ale przede wszystkim rozwoju.
Wyobraź sobie o ile bardziej ciężkie by było twoje życie gdyby nie było szpitali, policji, straży pożarnej, a nawet dróg.
Dobrze widac to na przykładzie historii, że bardzie zaawansowane społeczeństwa istniały tylko tam gdzie była silna instytucja państwa.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Maj 03, 2010, 12:12:03 »

Jeśli w codziennych kontaktach zostaniemy zagadnięci przez jednego z wielu ludzi, którzy wszystko chcieliby wiedzieć, niczego jednak nie chcą się uczyć, o dalsze istnienie po śmierci, najstosowniejszą, a także najwłaściwszą na razie odpowiedzią będzie stwierdzenie: „Po swej śmierci będziesz tym, czym byłeś przed swym urodzeniem".
Sceny naszego życia podobne są do obrazków w masywnej mozaice, które z bliska nie robią wrażenia; trzeba stanąć od nich z dala, aby ocenić ich piękno. Stąd też osiągnąć coś upragnionego znaczy to wykryć, iż to tylko marność - żyjemy więc zawsze w oczekiwaniu czegoś lepszego, i to często zarazem w pełnej żalu tęsknocie za minionym. Rzeczy teraźniejsze natomiast przyjmujemy w poczuciu tymczasowości, uważając je za nic innego,jak tylko drogę do celu.
METAFIZYKA ŻYCIA I ŚMIERCI
Artur Schopenhauer
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2010, 12:17:38 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahanowiu skandynawistyka fox zagroda-slonca watahafernflower