Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Serce  (Przeczytany 33012 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Maj 03, 2010, 21:23:40 »

Cytat: bou
Gryf144? Uśmiech
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #31 : Maj 03, 2010, 21:32:13 »

Tak Mrugnięcie
Zapisane

miłość radość piękno
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Maj 03, 2010, 23:38:47 »

east,
żyjemy w świecie w którym jednostka się nie liczy, a niestety innego świata nie ma...

Tak to wygląda na wyświetlanym Ci ekranie. Dlatego uważasz, że jednostka się nie liczy. O to właśnie im chodzi, aby snuć przed Twoimi oczyma wieczny, gówniany sen, który bierzesz za słodki dżemik Mrugnięcie ( o to mi chodziło, kiedy pisałem wcześniej o jedzeniu kału - wcale nie dlatego, aby Cię obrazić. Jeśli tak się stało to przepraszam ). Świat jest całkiem inny. To świat w którym za jednostką stoi do dyspozycji cały Wszechświat.
Cytuj
Jak dla mnie to cała idea pomocy dla trzeciego świata jest bez sensu, skoro większośc tej pomocy przecieka przez palce i nie trafia tam gdzie powinna.


Zgadzam się z tym. Idea pomocy w takim kształcie, jak to ma miejsce w chwili obecnej jest jakimś przeciwieństwem pomocy. To po prostu inny rodzaj zniewolenia. Przez pomoc prawdziwą rozumiem udostępnianie wiedzy, dzięki której człowiek będzie mógł sam sobie poradzić bez żadnej pomocy fizycznej z zewnątrz. Paradoksalnie - Afryka taką wiedzę posiada, ale nie potrafi z niej skorzystać. I to najpierw trzeba zmienić - powrócić do Źródła. Do wiedzy serca.

Cytuj
Z tymi państwami to chodziło mi bardziej o te które posiadało sprawny system państwowy. Jak Rzym, czy greckie polis, albo chociaż Egipcjanie. Wszyscy oni stworzyli naprawdę wysoko rozwinięte kultury podczas gdy wokół nich były plemiona o niskim rozwoju kulturalnym i technicznym. Jednośc i organizacja gwarantują siłę i szanse na przetrwanie.

Ale też każdy z tych systemów państwowych upadł. Moim zdaniem w tych systemach zabrakło serca.

Cytuj
(..) zdążyłem się przyzwyczaic do tego że jestem tak oceniany. Jaką miarą mierze taką i mi odmierzają:) a że ten stan trwa już kilka lat to przestało mi to przeszkadzac. Nie proszę o litośc ani jej nie okazuje.
Staram się Ciebie nie oceniać. Inna sprawa, że nie zgadzam się z Twoim zdaniem i staram się wyjaśniać dlaczego. Wcale nie musisz się zmieniać , ale chociaż zadaj sobie trud przeanalizowania tematów na tym forum, do których Cię odsyłamy, bo to po prostu pomaga uniknąć wiecznego powtarzania się , a uważam, że na prawdę by wiele Ci wyjaśniło o czym tu piszemy i z czego to wynika.

Cytuj
Jedynym moim problemem jest to że choc ludzie tyle gadają jacy to oni tolerancyjni i pokojowi, to nie potrafią zniesc tego że ktoś ma inne zdanie.
I Twoje zdanie jest cenne, ale umiej je obronić skoro już zabierasz głos w dyskusji.

pozdr
East
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Maj 04, 2010, 00:22:15 »

Udzielam się dzisiaj za dwóch, wybaczcie ale mam zaległości. Może tez nie wszystkie posty z 5 tygodni poczytałam.
East mam prośbę więc taką. Kogo masz na myśli pisząc takie zdanko:
"O to właśnie im chodzi,"
Kto to są ONI???
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Maj 04, 2010, 00:54:45 »

To nie wiesz ?
ONI = twórcy Systemu.
To Ci, którzy mają wiedzę o nieograniczonej potędze stojącej  do naszej dyspozycji , ale usiłują ją zawłaszczyć tylko dla siebie - to może niecały 0,001% ludzi na Ziemi, których słuchamy jak bydło swego pasterza.

Oni sprawiają  że toczymy wojny o tożsamość ... narodową, religijną, etniczną, wiecznie skłóceni, w obronie lub w ataku z dumą wznoszący sztandary naszych własnych przekonań o ICH  najwyższej wartości , gotowi za ICH cele oddać życie.

Oni są bardzo sprytni. Stworzyli w nas przekonanie , że mieć to być. Mieć Sztandar, mieć Honor, mieć Boga i mieć Ojczyznę przed wszystkim innym, nawet przed życiem brata  - innego mnie tylko  innym umundurowaniu.

Oni - to również ta część nas samych, która sprawia, że irracjonalnie boimy się uwierzyć we własną moc. Oni to system tkwiący w naszych głowach na każdym kroku wciągający nas w wir horyzontu zdarzeń. Oni absorbują naszą uwagę w rzeczach nietrwałych, abyśmy na nich trwonili swoją energię.

Oni są myślą natrętną w mojej głowie podsycaną przez umysł utrzymujacy iluzję rozdzielania każdego z nas od wszystkiego.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Maj 04, 2010, 01:04:13 »

Aaaa, Ci!!
To iluzja, fikcja kompletna maja- nie wierzcie temu :-)))
Każdy ma jak chce i mi się to podoba, więc nie ma co przekabacać kogokolwiek na jakąkolwiek stronę. Jast super. Jest pięknie. Jest wspaniale.
I sobie żyjemy w najpiękniejszym czasie. Buziaki załogo. Idę chyba luli bo mnie tak przyssało, że zapomniałam o spaniu ;-)
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Maj 04, 2010, 01:12:18 »

Dobranoc Misz.
Ja też zalegnę łącząc się z uniwersum bez nie-świadomosci . Niech Serce będzie z Tobą Uśmiech
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #37 : Maj 04, 2010, 01:14:30 »

  Oto serce. Serce ludzkości.Raczej kawałek kamienia, a nie żadne serce, które chce obojętnie patrzeć na los milionów takich dzieci jak to.
Cóż mnie obchodzą te dzieci. Być może obchodzą mnie tyle co te muchy za oknem, prawda ?
Ważne, że ja mam co jeść, ważne, że mnie jest dobrze.

To umierające dziecko jest przykładem haniebnej wręcz ignoracji ludzkości wobec życia i jego procesu.
Ważne, że biliony dolarów są na zbrojenia, na szczepionki H1N1 i inne
barbarzyństwa. Ale, te dzieci nie proszą o wiele. One proszą czasem tylko o wodę, nic więcej. A skoro i tego nie moga się doprosić odchodzą.
Oto ludzkość. Jakże mądra wykształcona i oświecona, w tylu uniwersytetach, w tylu szkołach.
Problem tylko na tym, że pomimo tej całej wiedzy i erudycji, jest totalnie nieświadoma. Nieświadoma daru jakim jest nieocenione życie.
Życie każdego, życie wszystkich !

Jeżeli czujesz ból tego dziecka, które właśnie kona i którego za chwilę skonsumuje sęp - to masz serce.
Jeżeli nie, to powiedz sobie lepiej uczciwie, że nie masz o tym  pojęcia.

Więc czujesz ból tego konającego dziecka ?








« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2010, 01:42:09 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Maj 04, 2010, 01:45:27 »

Zanim odpiszę Ci na ten post ( niezwykle ważny ) MHS,  wiedz, że spaliłem papierosa, za którego wartość to dziecko mogłoby pożyć jeszcze dzień dłużej. Patrzyłem z okna na rząd zaparkowanych aut, z których wartość krwi z żył naszej Ziemi mogłaby,  w cenie jednego baku pełnego paliwa wykarmić to dziecko przez miesiąc.  Tutaj jest inny świat, choć tak bardzo podobny tamtemu. Czyż sępy, które dają nam auta i tytoń nie czekają aż wycieńczymy się z braku pożywienia dla serca - duszy ?

I taka refleksja mnie naszła, że choćbyśmy zamienili całe złoto tej ziemi na pomoc temu dziecku, to i tak by umarło ono - a nie ten sęp, który czeka, który wie, jak przeżyć. To dziecko - człowiek - powinno WIEDZIEĆ jak pożywić się sępem , a nie ginąć w męczarniach by żarcie sępowi zapewnić. Ludzie w Afryce czekają na ratunek, który nie przyjdzie ,  zamiast ratunek sobie sami zapewnić. Afryka jest pełna wody, lecz rodzice dziecka NIE WIEDZĄ jak ją wydobyć. Afryka ma żyzne ziemie, lecz oni ZAPOMNIELI jak ją uprawiać, aby zapewniła przeżycie ich dzieciom. A przecież ludzkość i cała wiedza z Afryki pochodzą.

Przecież my sami i cała wiedza, która jest w nas , z Edenu pochodzimy.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #39 : Maj 04, 2010, 02:21:45 »

 Zanim East napiszesz swoje wielkopomne refleksje poczytaj  sobie lepiej, to o czym mówi Credo Mutwa na temat Afryki.
Afryki, która poprzez wieki została w haniebny sposób doprowadzona do ruiny.Została  zdegradowana i wykorzeniona ze swej pierwotnej, rdzennej tożsamości i kultury, zastała ekonomicznie i gospodarczo wyeksploatowana, a ludność podporządkowana i zapędzona do niewoli i
ubóstwa.
Aby dyskutować trzeba mieć trochę wglądu .Trzeba rozumieć !
Rozumieć, to znaczy być świadomym, że ludzkośc to jedna wielka rodzina.
Rozumieć, że miłość to nie zimna kalkulacja ( bo to i tamto i owanto).
Miłość wspiera, miłość wspomaga, miłość tworzy, miłość buduje, miłość łączy i miłość... nie pyta o przyczyny, tylko broni - broni przede wszystkiem.... wszelkiego życia.

Jak rzekłem  i powtórzę to jeszcze i tysiąc razy.
Jeden czołg kosztuje sześćset milionów dolarów !
Gdyby ta opętana do granic ludzkość raczyła choć przeznaczyć te 650 milionów dolarów na mnimalną pomoc w sytuacji tragedii typu susza lub nieurodzaj, który jakże często dopada tych ludzi to uratowano by tysiące, setki tysięcy ludzi.....
Nie mówiąc już absurdalnie podstawowych lekach, które kraje zdegradowane i obłupione przez bezwzględnych kapitalistów dla, których liczy się tylko ich prywatny interes i ich zyski, nie są w stanie wyprodukować ich na tyle.
Ależ cóż to jest 650 milionów dolarów w porównaniu  biliardami dolarów , które są przenaczane na budowę nuklearnych arsenałów broni .... do zabijania...
Komu i do czego jest to potrzebne ?

Więc pieniądze na te haniebne rzeczy to są ?...! Ano są !
Ale na to, aby właściwie wykorzystać i rozbudować potencjał Afryki, czy innych krajów trzeciego świata to nie ma.

Spodziewałem się innego Twojego referatu East.Spodziewałem się szerokiego spojrzenia i szerokiego wglądu w tą tragiczną rzeczywistość, którą tworzą ludzie ludziom.
Więc jako ''wojownik światła'' następnym razem na takie ( o niczym i o wszytkim bzdurne pisanie) zareaguję inaczej.
Otwórz  bardzo szeroko swe serce i zostaw zimną kalkulację, w którą popadasz.
Bo po Tobie spodziewam się znacznie bardziej mądrych refleksji niż te, które tutaj opublikowałeś. 




« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2010, 02:44:57 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kolospawalniczeswc fox watahanowiu watahafernflower skandynawistyka