Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PI - Darrena Aronofsky-ego - dyskusja  (Przeczytany 21594 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Maj 06, 2010, 23:27:19 »

oszukanie naszego oka?

bardzo ważna sprawa, nie na darmo Don Juan zalecał koncentrowanie uwagi wzroku na rzeczach drugorzędnych np: cieniach
także zalecał zezowanie Mrugnięcie
zwalczenie wgranego nam opisu rzeczywistości odbieranej głównie przez oczy to ważny krok,
krok do oświecenia
Zapisane
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Maj 06, 2010, 23:31:22 »

Ale opis niczego nie zmienia jest to stereowizja sposób na oszukanie naszego oka, swojego czasu tak z 10 lat temu pełno tego było w sieci.

To znaczy co nie zmienia ?
Rzecz wymaga doprecyzowania tematu.
Owszem  obrazki do zabawy w stereowidzenie w sieci, czy nawet w gazetach było i są.
Ale to jedna sprawa.

 A druga sprawa to, że  MMSynchornizer polega na wykorzystaniu podobnego  zjawiska, które występuje w sytuacji tzw. biernego "zapatrzenia".

Ale w sumie tu nie chodzi o samo stereoskopowe widzenie, tylko o
fakt, że to ''widzenie'' dotyczy akurat  Instrumentu Harmonicznej Fali, jakim jest ten właśnie Nomogram.
Gdyby chodziło tylko o zabawe w ''stereo- widzenie'', to zamiast szeregu Nomogramów  Nanyda umieszczonych przy okazji na odpowiednim kolorze tła, były by sobie jakieś tam dowolne obrazki.

Trzecia sprawa to taka, że w momencie procesu synchronizacji półkul mózgowych, stereoskopowy obraz zostaje jakby przeniesiony i ''widzimy'' go nie tam gdzie patrzymy, ale jest on jakby generowany w naszej głowie.
I  dopiero wtedy właśnie wystepuję owa synchronizacja !

Czyli :
 mamy do czynienia  ze sterowidzeniem ( bierną obserwacją), a następnie przeniesieniem  tych sferycznych i harmonicznych  kręgów w postaci układu dipoli, które  emitują  pole elektromagnetyczne orgonu, zwane polem życia.
Więc nie wulagaryzujmy, że takie obrazki już były dziesięć lat temu na necie, bo odnoszę wrażenie, że to chciałeś podkreślić..

« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2010, 23:37:28 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Maj 06, 2010, 23:37:19 »

Nie mogę się z tobą zgodzić,  choć z @konserwa  już tak .Co do precyzowania tematu ,nie mogę w tej chwili nic ciekawego znaleźć, net zawalony jest tematem 3d, czasy się zmieniają Mrugnięcie
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Maj 06, 2010, 23:46:09 »

Nie mogę się z tobą zgodzić,  choć z @konserwa  już tak .Co do precyzowania tematu ,nie mogę w tej chwili nic ciekawego znaleźć, net zawalony jest tematem 3d, czasy się zmieniają Mrugnięcie

 Nie możesz się zgodzić z tym, że Nomogram Nanyda to pewien specyficzny układ i chcesz go wrzucić niejako do jednego worka z tysiącami innych obrazków 3d, którym zawalony jest net.
Na temat fizyki tego nomogramu Lucyfer wrzucił tutaj opis jak i stronę wyjaśniającą z czym mamy do czynienia.

I to wszystko.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2010, 23:50:42 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Maj 08, 2010, 14:23:29 »

Zastanawiało mnie , czy "angielska" technika starve = zagapienie się, przynosi wymierne efekty wyłącznie w przypadku sprytnych programików w sieci, czy też można ją stosować powszechnie. Wybrałem sobie zatem wygodny obiekt do "zapatrzenia się" poprzez niego. Obiektem tym było ... drzewo. Wrażenia są podobne, a nawet nieco bardziej intensywne. Drzewo "urosło" w moim postrzeganiu , ale jednocześnie pomiędzy gałązkami pojawiać się zaczęło jakieś "rozświetlenie" - rozpoczął się proces generowania geometrii.. musiałem przerwać, bo aż poczułem zawrót głowy. Miałem dosłownie poczucie, że głowa zaczęła mi rosnąć od środka, jakby mózg otrzymał dodatkowy power. Mrugnięcie
Wydaje mi się, że ten WZÓR, lub też KOD ,którego poszukiwał filmowy Max jest jednak wszechobecny w Naturze, ale nie jest widoczny na pierwszy rzut oka. Dopiero technika "zagapienia się" powoli ujawnia niewidoczne - czyli dopełnienie tego , co widać.

Moim zdaniem zasadę tą wyraża złoty podział. Stosunek siebie do tego co widać w określonej proporcji  ujawnia jednocześnie stosunek czegoś znacznie potężniejszego , będącego dopełnieniem tego , na co patrzymy. Dopełnieniem widzialnej natury jest jej niewidzialna, potęga, która nie tylko obejmuje tą naturę, ale również tego, który ją obserwuje  ( krótszą część odcinka ).

Może to tylko nic nie znaczące przemyślenia, ale tak mi sie właśnie skojarzyło  jakoś ...co o tym sądzicie ?
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #25 : Sierpień 26, 2010, 12:47:39 »

Prosimy Was o pisanie nowych postów w tym temacie w nowej lokalizacji.

Tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,190.msg1247.html#msg1247

Wątki przekopiowane do nowej lokalizacji będą tutaj zamykane i z podaniem linka do nowej lokalizacji - jak wyżej.
(Jest to zawsze link do OSTATNIEGO posta, który widzisz w wątku na starym forum)

Przepraszamy za mały kłopot, bo trzeba się zarejestrować ponownie w nowej lokalizacji. Mogę (jako admin) zrobić to za każdego, który sobie tego zażyczy i przesłać mu na e-maila nowe hasło (z nowego forum), które sam  łatwo sobie zmieni w zakładce PROFIL/Ustawienia dotyczące konta.  Wyślę wszystkim instrukcję jak to zrobić.

Wszystkich poinformuję w środę/czwartek o powodach przenoszenia forum.
Wyślę wówczas wszystkim forumowiczom wiadomość na PW.

Przepraszamy za tą niedogodność. Liczymy na wyrozumiałość.

Pozdrawiamy! Uśmiech

Zespół Forum
Zapisane

miłość radość piękno
Strony: « 1 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sparta basicrpg grotasmierci magicznydom piecfrakcji