Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciekawe oblicza nauki  (Przeczytany 4583 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« : Kwiecień 30, 2010, 20:45:23 »

Nauki ścisłe i inżynieria też może dawac odrobinę radości i piękna

http://www.youtube.com/watch?v=me5Zzm2TXh4
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 30, 2010, 22:40:21 »

temat już był poruszany na forum
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Maj 01, 2010, 00:45:54 »

Chodzi ci o wątek nowe technologie?
 Spoko
Wątek założyłem aby pokazac że dzieła naukowców mogą byc czymś w rodzaju sztuki, lub byc dobrym surowcem do tworzenia jej.
A nie żeby ferrofluid pakowac do jednego worka z teorią spiskową HAARP czy też imploderem do wody, o cudownych właściwościach.

Z resztą o ferrofluidach nie było wątku.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Maj 01, 2010, 09:17:30 »

Było. Ktoś linkował te zabawy z ferrofluidem.

tak czytam co to będą za "dzieła naukowców"... ehhh.
Nie jestem przekonany że te kształty niosą radość i piękno (patrz róża Lucyfera).
Co w tym ferrofluidzie jest takiego "supernaukowego" ? I kto go pakuje do jednego wora w pole badań nad jonosferą, czy imploderem do wody ?

Mam wrażenie że bardzo chciałbyś coś podważyć na tym forum, ale wychodzi Ci to fatalnie (w przeciwieństwie do SasQ). Nie martw się o naukę, te nasze tutaj dywagacje w niczym jej nie przeszkodzą... ewentualne nowe teorie mogą jedynie skutkować zmianą normalizacji i wprowadzeniem dodatkowych "stałych", co by się to wszystko nie posypało jak domek z kart.
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Maj 01, 2010, 11:47:40 »

Ja nie chciałem niczego podważac.
Pomyślałem tylko że może przydał by się wątek związany z nauką ale skupiający się na jej bardziej urokliwej naturze. Coś jak  Theo Jansen i jego dzieła z inżynierii kinetycznej...
Czy wszystko na tym forum musi się opierac o fraktal albo dzieła wintera i nissima?

Ferrofluid jest zupełnie nie supernaukowy, ciekawe są jedynie jego możliwości.

Treśc filmiku powtarza się, ale ten post nie jest poświęcony odkryciom naukowym czy też innowacyjnym technologiom jak imploder, tylko temu że inżynieria też się nadaje do twożenia dzieł sztuki.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2010, 11:51:44 wysłane przez Szewc » Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forumszkoly car-o chopin pyn magiaslonca