Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 1. Złoty podział i geometria DNA  (Przeczytany 12721 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« : Czerwiec 13, 2009, 00:53:38 »

Złoty podział i geometria DNA.

To, że ciało człowieka posiada kształt, który można opisywać przy pomocy różnych proporcji, jest dość oczywiste. Nie dla każdego jest jednak oczywista geometryczna struktura ludzkiego DNA. Poniższe obrazki, poprzedzone fragmentem filmu "Purpose of DNA" Dana Wintera, które ilustrują tę strukturę.Budowa DNA opiera się na dwunastościanie foremnym. Budowa dwunastościanu
foremnego opiera się na Złotym Podziale, a ten z kolei na liczbie Phi...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=k8FVLcWm6Kk[/youtube]
Link alternatywny:
[noembed]http://www.dailymotion.pl/video/x9asx6_zyoty-podziay-i-geometria-dna_tech[/noembed]

Chemiczna struktura DNA.


Budowa DNA opiera się na dwunastościanie foremnym, którego pięciokątne ściany zawierają w sobie  pięć sześcianów...
Zobacz: http://www.swietageometria.info/podstawowe-pojecia?start=3


Budowa dwunastościanu foremnego (i skręconych helis) opiera się na Złotym Podziale, a ten z kolei na liczbie Phi.


DNA - widok z góry i z boku.

Zobacz też artykuł: Fraktalne DNA (Newsweek) http://www.swietageometria.info/artykuly/140-fraktalne-dna-newsweek

Splatanie się DNA i magnetyczny X.


Splatanie DNA, może przybrać (wg. Wintera) kształt toroidalny przypominający pierścień. Staje się tak na skutek implozji, czyli  "rozpalenia ognia w sercu". Przeżywana przez człowieka błogość jest falą fononową - harmonijnym, spójnym (coherent) dźwiękiem płynącym z jego serca, które działa jak zaklinacz węży. Dźwięk ten programuje DNA, splatając je aż do momentu, w którym (dzięki spójności dźwięku płynącego z serca) DNA staje się toroidalne (staje się torusem).  Wówczas imploduje ono, wciągając coraz więcej energii OGNIA "osadzając się" czy też "zagnieżdżając się" na zasadzie fraktalnej w energii wszechświata.
Czy możliwe stają się wówczas szamańskie podróże w czasie i przestrzeni? Czy człowiek staje się wówczas Władcą Pierścieni? Dan Winter na oba pytania odpowiada twierdząco... Uśmiech
Mówi on o tym m.in. w filmie "Purpose of DNA" (Przeznaczenie DNA)
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,42.0.html

Toroidalne DNA (zdjęcie mikroskopowe)

http://www.goldenmean.info/ringlord/index.html
http://www.goldenmean.info/circularDNA/

W powiększeniu:

http://www.goldenmean.info/dnaring/
lub
http://www.aip.org/pt/vol-53/iss-9/captions/p38cap1a.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 11:46:28 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 01, 2010, 15:47:03 »

Fraktalne DNA
Paweł Górecki, Newsweekhttp://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/nauka/fraktalne-dna,46987,1


TO SAMO w formie tekstu
:
Nasz kod genetyczny układa się w komórkach w struktury przypominające fraktale. Do takich wniosków doszli uczeni z Harvardu i MIT.

Podwójna helisa, w której zapisany jest cały nasz genom, po rozciągnięciu ma około 2 metrów długości. Naukowcy od wielu lat zastanawiają się, jak mieści się w jądrze każdej z naszych komórek, skoro jego średnica nie przekracza setnych części milimetra. Teraz wykazali, że zawdzięcza to niezwykle efektywnemu sposobowi pakowania nici DNA w struktury przypominające fraktale.

Wyniki nowych badań omawia okładkowy artykuł z ostatniego numeru pisma Science. Autorami pracy są naukowcy z Harvard University, Broad Institute of Harvard, University of Massachusetts Medical School, oraz Massachusetts Institute of Technology. Jak twierdzą, strukturę nici DNA udało się zaobserwować dzięki nowej technice nazywanej Hi-C polegającej na sekwencjonowaniu genów, które w jądrze komórki położone są blisko siebie. To właśnie dzięki niej naukowcom udało się ustalić, że DNA przybiera postać fraktali, czyli takich struktur, których poszczególne części mają taki kształt jak całość. To właśnie w efekcie fraktalnego pakowania w jądrze komórkowym mieści się setki bilionów razy więcej informacji niż w mikroprocesorze. Jednocześnie, co od lat zdumiewa naukowców, nici nie plączą się, a DNA jest w stanie łatwo rozwijać się i zwijać w procesie aktywacji genów.


Uczeni zaobserwowali także, że ludzki genom jest podzielony na dwie sekcje. W jednej mieszczą się aktywne geny, a w drugiej te nieużywane. Co więcej, DNA z tej drugiej sekcji upakowane jest znacznie gęściej niż to z pierwszej. -Wygląda na to, że komórki oddzielają najbardziej aktywne geny, po to by białka i inne regulatory ich pracy miały do nich łatwy dostęp - wyjaśnia prof. Job Dekker z University of Massachusetts Medical School, jeden z autorów badań.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 11:47:49 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Styczeń 01, 2010, 22:39:17 »

W każdym razie przyznano iż DNA ma charakter fraktalny, o czym Dan Winter od dawna mówił . Możliwe, ze teraz powinien się zmienić stosunek tzw "mainstreamu" naukowego do prac DW,  a w każdym razie przestanie być on "persona non grata" na salonach nauki. Tym samym pojawi się szansa wprowadzenia błogości do fraktalnych wzorów Uśmiech
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Igmana (ptak)
Użytkownik
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 66


8067684
Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Styczeń 02, 2010, 02:42:57 »

Cytat: East
Tym samym pojawi się szansa wprowadzenia błogości do fraktalnych wzorów   

A serca czytać będą te wzory i wpadać w stany błogości?  Uśmiech
Chyba nie ta kolejność … tu wzór nic nie pomoże, tylko wysoce etyczne życie … a czy można je opisać przy pomocy wzoru?


Zapisane

PRAWDA - WOLNOŚĆ - MIŁOŚĆ
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 02, 2010, 13:44:56 »

Cytat: East
Tym samym pojawi się szansa wprowadzenia błogości do fraktalnych wzorów   

A serca czytać będą te wzory i wpadać w stany błogości?  Uśmiech
Chyba nie ta kolejność … tu wzór nic nie pomoże, tylko wysoce etyczne życie … a czy można je opisać przy pomocy wzoru?

Nie chcę wchodzić zbytnio w zagadnienia filozoficzne i stawiać pytań w rodzaju "Co mogę wiedzieć? i "Co powinienem czynić?"... Trzymam się jednak tego, że czynności czysto poznawcze i formułowanie postulatów moralnych to różne rzeczy.
Człowiek poznaje siebie i świat i formułuje różne postulaty moralne. Jedno i drugie opiera się zawsze na jakichś podstawach. Postulaty natury moralnej mają zwykle za podstawę jakąś tradycję i/lub religię. W tym kontekście odkrycia Dana wyróżniają się tym, że wynikają z nich wskazówki dotyczące tego jak powinniśmy się zachowywać, oparte na budowie DNA i pomiarach energii człowieka przeżywającego takie lub inne uczucia. Nie ma tu więc ani tradycji, ani religii, ani żadnych autorytetów instytucjonalnych, jako układu odniesienia do formułowania postulatów moralnych.

Piękne uczucia tworzą piękne wzory i naukowe ukazanie związku między jakością emocji/uczuć i ich kształtem może mieć dla wielu osób dużą wartość perswazyjną, nie bazującą na tradycji czy religii.
Wystarczy zapoznać się w tym względzie z badaniami M. Emoto, aby zrozumieć o co chodzi...
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=27.msg120#msg120

Oczywiście, to czy człowiek zechce mieć "ładne kształty uczuć" leży już w sferze jego wolnego wyboru. Ponadto sugestie Dana mówiące o tym, że ładne uczucia i czysta intencja nie tylko tworzą ładne kształty, ale także przyciągają do nas (dzięki fraktalnej budowie DNA) coraz większe ilości energii, aż do pojawienia się aureoli wokół głowy (jak u świętych) tłumaczą coś, co było do tej pory "wyjaśniała" religia. W nowej, danowskiej optyce, to co było domeną religii staje się domeną wiedzy naukowej. A wiedza ta prowadzi do samoumocnienia. Dzięki niej, dzieci które śpiewają znane "taki duży, taki mały może świętym być" Mrugnięcie mogą zrozumieć o co w tej świętości chodzi i skąd u tych świętych bierze się aureola nad głową.... Ba, można zbadać czy ktoś zasługuje na świętość badając pole jego aury... Już widzę jak księża robią sobie wykresy kształtów własnych emocji i uczuć... Mrugnięcie
Niemniej, taka podbudowana nauką świadomość, może działać jako czynnik motywujący do etycznych działań.

Ostatecznie nie chodzi tu o "kolejność" tylko o dwa różne porządki rzeczywistości - porządek poznania tego "jak działa świat" oraz o "porządek moralny" czy też odpowiedź na pytanie "Co powinienem czynić?"

Propozycja Dana zawiera w sobie wskazówki dotyczącego tego jak powinniśmy żyć (chodzi o opisywane tu wielokrotnie: czystą intencję, współczucie, miłość, błogość) i nie wywodzi on tych wskazówek z żadnej religii, wiary, tradycji, mistycznych wglądów czy channelingów, tylko z badań nad DNA i przepływami (obiegiem) energii. A to, że wskazówki te okazują się być spójne z postulatami niektórych szkół duchowych czy religii to tylko wzmacnia siłę ich oddziaływania.

Ostatecznie przeformułowałbym więc nieco słowa Easta i napisałbym, że odkrycie fraktalności DNA może otworzyć naukowców na odkrycia Dana, a później otworzyć ich na doświadczenie błogości. W końcu każdy z nich jest w jakiś sposób człowiekiem... Mrugnięcie Bez "danowskich podstaw" wiele postulatów etycznych najpewniej skwitowaliby oni czymś w rodzaju "new-age-owskie bzdury" lub czymś podobnym...
Trzeba pamiętać, że chodzi tu o konkretne środowisko do którego przemawiają argumenty określonego typu...

Kwestia tego  czy można opisać "etyczne życie" przy pomocy wzoru to kolejny problem. Dużo zależy od tego jak jak się rozumie pojęcia "etyczne życie" i "wzór".  Dla niektórych badaczy kodeksy etyczne z definicji zawierają właśnie wzory postępowania. Myślę jednak, że chodziło Ci  o coś innego, bardziej geometrycznego... Mrugnięcie W tym kontekście uważam, że można opisać to życie poprzez opis kształtu energii, który generowany jest przez dany sposób postępowania/odczuwania (znów kłania się Emoto, ale także zwyczajne wykresy EEG i EKG...), no ale to obszerniejszy temat. Niektórzy twierdzą, że lepiej byłoby posłużyć się tutaj językiem metafory czy symbolu, ale to już inna bajka...

Pozdrawiam serdecznie i noworocznie! Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 12:02:21 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Igmana (ptak)
Użytkownik
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 66


8067684
Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Styczeń 02, 2010, 14:28:57 »

Leszku, oczywiście wiem, że nie o to chodziło Eastowi.
Mimo to, pozwoliłam sobie podejść do tematu od innej strony, następstwem czego był Twój porządkujący post. I doskonale ująłeś sedno problemu.  Mrugnięcie  Jednak potwierdzenie fraktalności naszego pola to końcowy efekt naszych starań, naszego działania w życiu.
Na czym opieramy to działanie, na jakich wartościach to już inne zagadnienie. Ważny jest skutek i dobrze, że można go zmierzyć, zawsze to jakiś obiektywny ogląd naszej subiektywności …
Bo przecież niejednokrotnie nosić możemy fałszywy, wyidealizowany obraz siebie samego. A tu, proszę, proste badanie i okazuje się, że brak nam aureoli nad głową …  Duży uśmiech

Pozdrawiam serdecznie  Uśmiech
Zapisane

PRAWDA - WOLNOŚĆ - MIŁOŚĆ
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 02, 2010, 20:23:28 »

musimy liczyć na młodych naukowców nieskażonych system (pieniędzmi i zależnościami), w Ameryce znajdziemy i chyba więcej niż w Europie; akceptacja Wintera przez oficjalną naukę będzie prawdziwą rewolucją, przede wszystkim mentalną bo pojęcie duchowości nie mieści się w paradygmatach oficjalnej nauki - szczególnie w dziedzinach ścisłych, a do takich zaliczyłbym biologię;
ale taki artykuł w mainstreamowym periodyku to dobry znak na 2010 rok, od czegoś trzeba zacząć;
kolejne potwierdzenie, że Wiedza zaczęła płynąć szerokim strumieniem Mrugnięcie
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Styczeń 03, 2010, 01:08:53 »

konserwa, mam nadzieję, że się mylisz w kwestii obcości duchowości w paradygmatach oficjalnej nauki. To, że jeszcze się o tym nie wykłada na uczelniach nie znaczy, że nic się w tej kwestii nie zmieniło. A zmieniło się już wiele. Na temat spójności nauki z duchem jeszcze wiele usłyszymy, a tymczasem postaram się podać tutaj informacje o tym jak zmieniła się nauka od czasów Newtona Mrugnięcie
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Sierpień 28, 2010, 12:05:55 »

Prosimy Was o pisanie nowych postów w tym temacie w nowej lokalizacji.

Tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,213.msg1398.html#msg1398

Wątki przekopiowane do nowej lokalizacji będą tutaj zamykane i z podaniem linka do nowej lokalizacji - jak wyżej.
(Jest to zawsze link do OSTATNIEGO posta, który widzisz w wątku na starym forum)

Przepraszamy za mały kłopot, bo trzeba się zarejestrować ponownie w nowej lokalizacji. Mogę (jako admin) zrobić to za każdego, który sobie tego zażyczy i przesłać mu na e-maila nowe hasło (z nowego forum), które sam  łatwo sobie zmieni w zakładce PROFIL/Ustawienia dotyczące konta.  Wyślę wszystkim instrukcję jak to zrobić.

Wszystkich poinformuję w środę/czwartek o powodach przenoszenia forum.
Wyślę wówczas wszystkim forumowiczom wiadomość na PW.

Przepraszamy za tą niedogodność. Liczymy na wyrozumiałość.

Pozdrawiamy! Uśmiech

Zespół Forum
Zapisane

miłość radość piękno
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

loveismagic world-of-pandas hodowla-kotuw-pbf naszegry female-vs-male