Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pielęgniarka szykanowana za noszenie krzyżyka  (Przeczytany 4430 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« : Wrzesień 21, 2009, 11:44:01 »

54-letniej pielęgniarce Shirley Chaplin z Exeter w hrabstwie Devon zagrożono postępowaniem dyscyplinarnym za to, że otwarcie daje wyraz swoim przekonaniom religijnym, nosząc na szyi krzyżyk - informuje BBC.


(fot. Jupiterimages)

Zarząd regionalnego ośrodka zdrowia (Royal and Exeter NHS Trust) stwierdził, że przepisowy strój dla pielęgniarek, które mają styczność z pacjentami, nie dopuszcza żadnych "naszyjników".

Według zarządu noszenie krzyżyka nie jest wymogiem wiary i dopuszczalne może być tylko, jeśli jest przypięty do klapy ubrania od wewnątrz, tak by nie był widoczny.

Chaplin, która nosi krzyżyk od 30 lat, wskazuje, że pielęgniarki noszą naszyjniki, co w przeszłości nie przeszkadzało zarządowi ośrodka zdrowia ani dyrekcji szpitala. Fotografie pielęgniarek z naszyjnikami na szyi były nawet elementem materiałów promocyjnych ośrodka. Zarząd tłumaczy to niedopatrzeniem i obiecuje, że się tym zajmie.

"Wszyscy, z którymi pracuję, wiedzą, że jestem chrześcijanką. Wiara motywuje mnie do służby i opieki nad innymi. O ile wiem, żaden pacjent nigdy się nie skarżył na mnie z powodu tego, że noszę krzyżyk" - mówi Chaplin.

Andrea Minichiello Williams z Chrześcijańskiego Ośrodka Pomocy Prawnej (CLC) zauważa, że "nie można oddzielić wiary i motywacji od innych dziedzin życia, łącznie z pracą, w której ludzie spędzają większość swego czasu".

"Niestety agresywna, sekularna, politycznie poprawna polityka forsowana jest nie tylko w publicznej służbie zdrowia, ale także w innych sektorach" - dodała.

CLC udzieli Chaplin pomocy prawnej w przekonaniu, że jest to przypadek naruszenia praw człowieka.

"Mamy obowiązek troski wobec pacjentów i personelu - stwierdza oświadczenie regionalnego zarządu opieki zdrowia. - Noszenie naszyjnika połączone jest z niewielkim wprawdzie, niemniej realnym ryzykiem, że w przypadkach klinicznych pacjenci, zwłaszcza jeśli są oszołomieni, chwytają się czasem przedmiotów pod wpływem silnej emocji".

Źródło:
http://praca.wp.pl/kat,18453,title,Pielegniarka-szykanowana-za-noszenie-krzyzyka,wid,11513610,wiadomosc.html?ticaid=18c93
Zapisane

miłość radość piękno
(Nie)Ja
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 160



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 25, 2009, 18:10:48 »

Eh.. w Polandii problem zgoła odmienny.. Uśmiech

przyznać się do niereliginości, bezwyznaniowości itp = ostracyzm społeczny  Z politowaniem
szkoda gadać..
Zapisane

..podważam wszystko i nie wykluczam niczego..
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 26, 2009, 00:54:18 »

przegięcia w tej Anglii .
Chociaż jeśli w regulaminie służby medycznej było wyraźnie o zakazie noszenia JAKICHKOLWIEK ozdób bez rozróżniania ich na religijne czy świeckie, to należy się zastosować . Natomiast postępowanie dyscyplinarne za krzyżyk na łańcuszku to przesada. Nie rozumiem, czemu musieli rozdmuchać tą sprawę , kiedy można było się dogadać polubownie.  Tak samo groźna mogłaby być np obrączka na palcu, bo o nią może się coś zaczepić, a przecież ręce dotykają więcej niż naszyjnik i są to ręce należące także do dyrekcji szpitala.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zwierzaki watahawilkowmagii manunited zoo-cassmitha icecraft