Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 5. E8  (Przeczytany 14308 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123Zobacz profil
« : Styczeń 08, 2010, 12:22:39 »

Taką dostałam informację, więc ją tu wkleję aby się podzielić z Wami.

"Jest taka matematyczna struktura, co się nazywa E8. Jest to specjalny rodzaj symetrii w specjalnym systemie liczenia. Chodzi o to, że punkty, odcinki itp tego E8 są ze sobą symetryczne nie tylko jesli chodzi o odległości na płaszczyźnie, ale można do nich podciągnąć różne wzory (głównie te od teorii strun:) i wykresy jakie by wyszły z tych wzorów są zawsze odwzorowane w strukturze E8. Coś jakby narysować kwadrat z przekątnymi i krzyżem w środku, to by się okazało, że w takiej formie są zawarte też i trójkąty i prostokąty. Sama struktura jest wymyślona sztucznie, matematycznie i nie sądzono, że ma jakieś odwzorowanie w rzeczywistości. Teoria strun też nie ma:) Ale ma odwzorowanie w strukturze E8, I teraz dwóch gości wzięło niobek kobaltu, ochłodziło do prawie zera bezwzględnego i załączyło olbrzymie pole magnetyczne. Okazało się, że atomy ustawiły się w strukturę E8.

Jest to zaskakujące, bowiem struktura nie jest tylko ładną pajęczyną, ale odwzorowaniem strasznie skomplikowanych matematycznych zależności. Teraz strunowcy ożyli, bo kombinują, że jak struktura, która leży w teorii strun ma odwzorowanie w rzeczywistym zachowaniu materii, to są bliżej jakiegoś dowodu teorii strun. Związku żadnego nie ma, tylko poszlak coraz więcej:)
Wychodzi na to, że za wszystkim stoi geometria:) Fakt, Miszka że coś poddane naturalnym, niekontrolowanym siłom ułożyło się dokładnie w strukturę E8 jest bardzo dziwny jak weźmiesz pod uwagę, że te atomy mogły się ułożyć w cokolwiek im do atomowego łba by przyszło:) A akurat ułożyły się w E8. To jakby w totku padło sześc liczb pod rząd:) Niby tak samo prawdopodobne jak wszystkie inne kombinacje, ale nigdy nie było jeszcze 1,2,3,4,5,6:)

Link do struktury E8 w powiększeniu daje pojęcie czemu się naukowce dziwią w co te atomy się ułożyły:)"
http://www.aimath.org/E8/images/e8.pdf

« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 13:44:55 wysłane przez Leszek » Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Styczeń 08, 2010, 13:10:42 »

Nadzwyczajnie prosta teoria wszystkiego
Stefan Rieger
Tekst z 23/11/2007

Pod takim to wdzięcznym tytułem ukazał się 6 listopada na serwerze uniwersytetu Cornell 31-stronicowy artykuł 39-letniego fizyka, Anthony’ego Garrett Lisi. Jego ulubionym zajęciem jest ślizganie się po grzywach fal w Maui na Hawajach, ale w chwilach wolnych od ślizgu oddaje się ezoterycznym kalkulacjom. Na pierwszy rzut oka pachnie to blagą, ale w naukowej blogosferze widoczne jest niemałe poruszenie.

Od paru dziesięcioleci fizycy gonią za świętym Graalem, jakim jest ogólna teoria, pozwalająca opisać wszystkie prawa Wszechświata. Do tej pory musieli się z grubsza zadowolić tzw Modelem Standardowym, który całkiem skutecznie opisuje trzy formy oddziaływań, występujących na poziomie cząstek elementarnych, a więc elektromagnetyczne, silne i słabe. Pozwoliło to skonstruować niesłychanie operatywny model kosmologii i sięgnąć w ten sposób „okiem” praw fizyki aż po jedną trylionową sekundy po Big Bangu.

Ale Model Standardowy ma tę zasadniczą wadę, iż nie obejmuje oddziaływania czwartego, czyli grawitacji. Opisuje je za to z wdziękiem ogólna teoria względności Einsteina. Która z kolei ma ten feler (to drugi, choć podobny problem), że nie udaje się jej nijak pożenić z mechaniką kwantową.

Toteż od chwili, gdy Einstein rozłożył bezradnie ręce, zaczęło się szukanie Teorii Wielkiej Unifikacji, która pozwoliła by sprzęgnąć matematycznie grawitację z pozostałymi trzema oddziaływaniami. Zadanie to wymaga jednak stworzenia nowego aparatu matematycznego i jak dotąd wszyscy połamali sobie na tym zęby, produkując teorie mniej lub bardziej sfalsyfikowane, a w każdym razie nie dające się sprawdzić.

W ramach poszukiwań świętego Graala większość eksploratorów przerzuciła się zatem na teorię superstrun, której powstały niezliczone warianty, jedne bardziej urodziwe od drugich i tak ezoteryczne, że mało kto poza ich twórcami je rozumie, a dla niektórych graniczą wręcz z teologią.

Ślizg w ośmiu wymiarach

I tutaj wjeżdża na desce nasz surfer z Hawajów, który pracuje sobie a muzom, niezwiązany z żadnym uniwersytetem, aczkolwiek wsparty stypendium przez prywatną fundację FQXi (Foundational Questions in Physics and Cosmology). Anthony Garrett Lisi miał to szczęście, że akurat w marcu tego roku zespołowi naukowców udało się rozszyfrować po 120 latach jedną z najbardziej skomplikowanych struktur matematycznych, odkrytą w 1887 roku E8, należącą tzw. grup Liego. To swego rodzaju arcydzieło złożonej symetrii: wzór powstały z połączenia 248 punktów w ośmiowymiarowej przestrzeni. Rozgryzienie łamigłówki było cięższym zadaniem od rozszyfrowania ludzkiego genomu, a wyniki obliczeń dokonanych przy pomocy superkomputerów ważą 60 gigabajtów.

Struktura E 8

Otóż Lisi zapewnia, iż w supersymetrię E8 udało mu się zasadniczo wpisać całość podstawowych praw fizyki, nawet jeśli do całkowitego wypełnienia struktury niezbędne się okazało przewidzenie dodatkowych 20 niezidentyfikowanych jeszcze cząstek elementarnych. Albo wszystko będzie grać, albo cała biblia na nic – streszcza sprawę młody fizyk, który w zimie dorabia sobie jak instruktor snowboardu. Być może nowy superakcelerator, budowany w CERNie pod Genewą, pozwoli na wykrycie brakujących cząstek.

Cwajnsztain?


Sprawdzenie skomplikowanych równań zabierze wiele tygodni, ale w kołach specjalistów toczy się już żywa dyskusja. Niektórzy mówią o farsie, inni jednak – jak Carlo Rovelli z Ośrodka Fizyki Teoretycznej w Marsylii – podziwia „nadzwyczaj piękny matematyczny formalizm” tej pracy, która otworzyć może, jego zdaniem, nowe horyzonty. Również amerykański fizyk Lee Smolin stwierdza, że z modelu, jaki zbudował Anthony Garrett Lisi, wypływają „niesłychanie urodziwe rzeczy”. Jego kolega David Ritz Finkelstein stwierdza zaś na łamach pisma New Scientist, że „musi to być coś więcej, niż zbieg okoliczności” i że Lisi „dotknął czegoś naprawdę głębokiego”.

Być może wszystko okaże się kolejną bańką mydlaną, ale w blogosferze słychać głosy, że jeśli coś jest na rzeczy, będzie to najlepsza nowina od początku XXI wieku.
http://www.rfi.fr/actupl/articles/095/article_2968.asp

===============================================================================================

Matematykom udało się rozwiązać liczący ponad 100 lat problem. Zespół uczonych z University of Maryland zbadał i opisał 248-wymiarową strukturę znaną pod nazwą E8. Jej dokładny matematyczny opis zajmuje na dysku 60 gigabajtów pojemności, a gdyby go wydrukować, zużytym papierem można by pokryć całą powierzchnię Manhattanu.


E8 to przykład tzw. grupy Liego, która jest gładką rozmaitością. Przykładem grupy Liego może być grupa obrotów przestrzeni trójwymiarowej, np. kuli, cylindra. Grupy Liego wprowadził do nauki w 1870 roku norweski matematyk Marius Sophus Lie. Służyły mu one do badania równań różniczkowych. W fizyce przydają się one przy opisie teorii strun.

[ Grupa Liego --> http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Liego ]

Amerykańscy uczeni przez cztery lata pracowali nad opisaniem E8 posługując się w tym celu superkomputerem stojącym w University of Washington.

To obiekt matematyczny, o którym wiemy, że istnieje, ale nie znamy jego struktury – opisuje E8 niemiecki matematyk Hermann Nicolai z Instytutu Alberta Einsteina w Poczdamie. To jak tworzenie szczegółowego planu istniejącego skomplikowanego budynku po to, by dowiedzieć się, jak został on zbudowany – dodaje.

W prace nad rozwiązaniem projektu zaangażowany był 17-osobowy zespół.
http://kopalniawiedzy.pl/E8-grupa-Liego-gladka-rozmaitosc-2133.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 21:36:15 wysłane przez Leszek » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Styczeń 08, 2010, 13:33:37 »

Poniżej fragmenty z "Wątek o grawitacji"
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=279.msg701#msg701


<a href="http://www.youtube.com/v/UJc8D-q8qJw&amp;hl=pl&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/UJc8D-q8qJw&amp;hl=pl&amp;fs=1</a>

Więc to jest najnowsza, świeża, popularna fizyka teorii jednolitego pola... która mówi, że wszystkie fundamentalne siły mogą zostać wyprowadzone z tego kształtu.


Nazywa się E8. Cały oparty na złotej proporcji. A matematyk o imieniu El Naschie nazywa to teorią pola kwantowego, opartą na zasadzie złotego podziału. Teorią pola kwantowego opartą na zasadzie złotego podziału. Więc zgadza się z nami, że fraktalność powoduje grawitację. Więc byli w stanie wyprowadzić wszystkie elementarne cząsteczki, a nawet siły grawitacyjne z tej geometrii.
Po raz pierwszy jedna geometria odpowiada za wszystkie fundamentalne siły. I to naprawdę ważne byście wiedzieli dlaczego obiekt spada na ziemię... Fizyka aż do dziś nie znała odpowiedzi na pytanie... dlaczego obiekt spada na ziemię. Fizyka nie ma dziś na to odpowiedzi. Żadnej. To jest problem, poważny problem. Ponieważ bez tego nie wiesz, jak ustabilizować grawitację dlatego, że nie wiesz co ją tworzy, elektrycznie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 14:10:52 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Styczeń 08, 2010, 21:24:02 »

CZTERY LATA OBLICZANO STRUKTURĘ MATEMATYCZNĄ

The American Institute of Mathematics poinformował o zakończeniu, trwającej cztery lata pracy nad jedną z największych i najbardziej skomplikowanych struktur matematycznych – grupy Liego E8.
„Grupą” matematycy nazywają zbiór ze zdefiniowanym w tym zbiorze działaniem, np. zbiór liczb naturalnych z działaniem dodawania. W fizyce i matematyce współczesnej pojęcie grupy staje się dużo bardziej abstrakcyjne i służyć może do opisu symetrycznych własności obiektów. Grupa Liego E8 w szczególności służy do opisu symetrii obiektów 57-wymiarowych. Jest szeroko stosowana w jednej z najbardziej obiecujących teorii fizycznych, teorii super strun.
Nad obliczeniami pracowało 18 matematyków ze Stanów Zjednoczonych oraz Europy. Skala obliczeń jest większa niż przeprowadzony niedawno Projekt Poznania Ludzkiego Genomu. Ostateczne obliczenia zostały wykonane za pomocą superkomputera Sage i trwały 77 godzin.
Wyniki zajmują 60 gigabajtów, czyli tyle, ile zajmuje muzyka w formacie MP3, słuchana ciągle przez 45 dni.
Gdyby wyniki zapisać na papierze, zajęłyby obszar porównywalny z wyspą Manhattan w Nowym Jorku. Obliczenia mają
wiele zastosowań, których w większości jeszcze nie rozumiemy. Tak jak Projekt Poznania Ludzkiego Genomu nie spowodował od razu powstania cudownego leku, tak te badania są narzędziem, które inni naukowcy będą wykorzystywać w swoich
dziedzinach. (PAP)

Źródło: http://www.mt.com.pl/archiwum/mt_5_07_8.pdf
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 21:45:00 wysłane przez Leszek » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 08, 2010, 21:47:31 »

I teraz dwóch gości wzięło niobek kobaltu, ochłodziło do prawie zera bezwzględnego i załączyło olbrzymie pole magnetyczne. Okazało się, że atomy ustawiły się w strukturę E8.
Czy masz może jakiś link do autorów lub opisu tego doświadczenia?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 22:49:59 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Styczeń 08, 2010, 23:17:32 »

Leszek
Cytuj
{2468}{2526} Zacznijmy od początku
{2650}{2900} Patrzymy na geometrię, gdzie złota|proporcja opiera się na ścieżce kompresji|do punktu bezruchu czy też do punktu zero
{2907}{3227} i na efektywne zagnieżdżanie pent-dodeca|i złotej proporcji, które później rozpoczęło|temat E8 i najnowszą fizykę Jednolitego Pola


{4460}{4690} I jak to wyjaśnialiśmy, kiedy| fale stelują w tej geometrii, którą| pierwotnie nazwaliśmy Gwiezdną Matką;
{4700}{4851} kiedy rozwijają się według tej geometrii| stają się czymś co nazywa się (systemem) E8,
{4860}{5001} który jest rozwinięciem dodeca/icosa|- naturalnych brył platońskich |opartych na złotej proporcji -
{5005}{5320} w wielowymiarowy szyk, który fizyka widzi teraz|jako sposób wytłumaczenia wszystkich cząstek|elementarnych i grawitacji w Jednolitym Polu.

{26793}{26963} Więc ostatecznie w tej dyskusji |porozmawiamy trochę o historii E8
{26970}{27179} Wiecie, mówiliśmy o wspaniałych |prezentacjach Garretta Lisi, który| w piękny sposób pokazuje...
{27186}{27570} że jeśli weźmiecie tą geometrię o nazwie E8 i|spojrzycie na punkty przecięcia, zagnieżdżania|się brył symetrii, szeregów symetrii
{27575}{27860} (tu są pokazane różnymi kolorami)|otrzymujecie wszystkie cząsteczki subatomowe|w grawitacji, grawiton, fenomen grawitacji...
{27870}{27947} ...wszystkie zagnieżdżone|w jednym geometrycznym szyku.

{27959}{28350} Tym, na co zwróciłem uwagę było oczywiście,|że mój bohater prof. El Nashie z Kairu, który|pracą swojego życia broni i dowodzi, że |złota proporcja jest podstawą E8...
{28360}{28485} niespodziewanie odkrył, że geometria E8| w całości opiera się na złotej proporcji.
{28495}{28690} Skomentowałem, że jest to raczej smutne,|że Garrett Lisi nie podkreślił, że złota|proporcja jest kluczem do E8.

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=392.0
cegiełka? Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2010, 09:23:29 wysłane przez Leszek » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 09, 2010, 17:01:16 »

Bardzo Wszystkich przepraszam ale nie zauważylam wcześniej prośby Leszka o linkę,
dopiero dzisiaj. Naprawiam swoje zagapienie zatem.

skrócona:
http://tinyurl.com/yh7524m

pełna:
http://www.newscientist.com/article/dn18356-most-beautiful-math-structure-appears-in-lab-for-first-time.html?DCMP=OTC-rss&nsref=online-news

Fragment:« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2010, 21:49:35 wysłane przez Leszek » Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Styczeń 11, 2010, 21:32:31 »

Miszka, dziękuję Uśmiech Pozwoliłem sobie wkleić do twojego posta fragment tej wzmianki
a poniżej wrzucam cały artykuł w oryginale po angielsku.

'Most beautiful' math structure appears in lab for first time

    * 20:49 07 January 2010 by David Shiga


The signature of a mathematical structure called E8
has been seen in the real world for the first time (Illustration:
 Claudio Rocchini under a creative commons 2.5 licence)A complex form of mathematical symmetry linked to string theory has been glimpsed in the real world for the first time, in laboratory experiments on exotic crystals.

Mathematicians discovered a complex 248-dimensional symmetry called E8 in the late 1800s. The dimensions in the structure are not necessarily spatial, like the three dimensions we live in, but they correspond to mathematical degrees of freedom, where each dimension represents a different variable.

In the 1970s, the symmetrical form turned up in calculations related to string theory, a candidate for the "theory of everything" that might explain all the forces in the universe. But string theory still awaits experimental proof.

The structure is also the basis for another proposed theory of everything advancedMovie Camera in 2007 by surfer-physicist Garrett Lisi, who refers to E8 as "perhaps the most beautiful structure in mathematics".

Now, physicists have detected the signature of E8 in a very different realm – experiments on super-chilled crystals.
Up or down

Radu Coldea of the University of Oxford and his colleagues chilled a crystal made of cobalt and niobium to 0.04 °C above absolute zero. Atoms in the crystal are arranged in long, parallel chains. Because of a quantum property called spin, electrons attached to the atom chains act like tiny bar magnets, each of which can only point up or down.

Strange things occurred when the experimenters applied a powerful 5.5-Tesla magnetic field perpendicular to the direction of these electron "magnets". Patterns appeared spontaneously in the electron spins in the chains – in a simplified example with three electrons, the spins could read up-up-down or down-up-down, among other possibilities. Each distinct pattern has a different energy associated with it.

The ratio of these different energy levels showed that the electron spins were ordering themselves according to mathematical relationships in E8 symmetry.
Complex symmetry

Alexander Zamolodchikov, currently at Rutgers University in Piscataway, New Jersey, pointed out in 1989 that the theoretically predicted energies of such systems match expectations from E8 symmetry.

But the underlying reason why is still mysterious. Robert Konik of Brookhaven National Laboratory in Upton, New York, who was not involved in the experiment, says the fact that such a simple system – essentially consisting of one-dimensional chains of magnets – should display such complex symmetry is surprising.

"Just sort of looking at the system, you wouldn't necessarily expect it to occur," he told New Scientist. It is "remarkable" to see this rather exotic piece of mathematics appear in the real world, he adds.
No link

Although E8 does show up in string theory calculations, observing the symmetry in magnetic crystal experiments does not provide any evidence for string theory itself, Konik says.

"The fact that you see this particular symmetry in this spin chain doesn't say anything about string theory per se," he says. "The existence of this symmetry in a sense is sort of separate from any [particular] physical phenomenon."

For the same reason, the experiments also provide no backing for Lisi's proposed theory of everything, which is based on E8, he adds.

Journal reference: Science (DOI: 10.1126/science.1180085)

http://www.newscientist.com/article/dn18356-most-beautiful-math-structure-appears-in-lab-for-first-time.html?DCMP=OTC-rss&nsref=online-news
Zapisane

miłość radość piękno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Styczeń 13, 2010, 14:03:34 »

Jeszcze jeden fragment o E8 z wątku "Wyjaśniając grawitację" tłumaczący (przy pomocy Złotej Proporcji) oddziaływanie grawitacyjne zawarte w modelu E8.
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=392.msg1360#msg1360

{26793}{26963} Więc ostatecznie w tej dyskusji |porozmawiamy trochę o historii E8
{26970}{27179} Wiecie, mówiliśmy o wspaniałych |prezentacjach Garretta Lisi, który| w piękny sposób pokazuje...
{27186}{27570} że jeśli weźmiecie tą geometrię o nazwie E8 i|spojrzycie na punkty przecięcia, zagnieżdżania|się brył symetrii, szeregów symetrii
{27575}{27860} (tu są pokazane różnymi kolorami)|otrzymujecie wszystkie cząsteczki subatomowe|w grawitacji, grawiton, fenomen grawitacji...
{27870}{27947} ...wszystkie zagnieżdżone|w jednym geometrycznym szyku.
{27959}{28350} Tym, na co zwróciłem uwagę było oczywiście,|że mój bohater prof. El Nashie z Kairu, który|pracą swojego życia broni i dowodzi, że |złota proporcja jest podstawą E8...
{28360}{28485} niespodziewanie odkrył, że geometria E8| w całości opiera się na złotej proporcji.
{28495}{28690} Skomentowałem, że jest to raczej smutne,|że Garrett Lisi nie podkreślił, że złota|proporcja jest kluczem do E8.

{28699}{28840} Bo gdybyś to zrobił, to zobaczyłbyś co jest| przyczyną siły dośrodkowej w samym centrum;
{28845}{29045} że są nią fale ładunku, które gniazdują|w tej geometrii... a twierdzimy, że cały|wszechświat składa się z fal ładunków.
{29050}{29310} Więc w mojej opinii eterem Jednolitego Pola jest|ładunek - dośrodkowa lub odśrodkowa siła|w tle kompresowalnego wszechświata.
{29320}{29450} Eter składa się z ładunków. Gdy jest|kompresyjny lub refrakcyjny to mamy|ładunki dodatnie i ujemne.
{29456}{29665} Więc jeśli fale ładunków zbiegają się,|dodając się i mnożąc konstruktywnie -|co jest rozwiązaniem dla nieskończonej|kompresji, ponieważ złota proporcja
{29670}{29770} jest rozwiązaniem dla nieskończonej |kompresji, które Einstein przegapił.
{29780}{30000} Więc kiedy fale doświadczają tego dodawania|i mnożenia, kompresja zmienia się w|przyspieszenie ponieważ prędkości|fazowe dodają się i mnożą
{30010}{30220} co zmienia kompresje w przyspieszenie.|Więc wzrost prędkości i przyspieszenie|ładunków definiują w tym modelu grawitację.


Garrett Lisi i model E8

« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 14:18:22 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Sierpień 31, 2010, 13:33:43 »

Prosimy Was o pisanie nowych postów w tym temacie w nowej lokalizacji.

Tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,292.msg1673.html#msg1673

Wątki przekopiowane do nowej lokalizacji będą tutaj zamykane i z podaniem linka do nowej lokalizacji - jak wyżej.
(Jest to zawsze link do OSTATNIEGO posta, który widzisz w wątku na starym forum)

Przepraszamy za mały kłopot, bo trzeba się zarejestrować ponownie w nowej lokalizacji. Mogę (jako admin) zrobić to za każdego, który sobie tego zażyczy i przesłać mu na e-maila nowe hasło (z nowego forum), które sam  łatwo sobie zmieni w zakładce PROFIL/Ustawienia dotyczące konta.  Wyślę wszystkim instrukcję jak to zrobić.

Wszystkich poinformuję w środę/czwartek o powodach przenoszenia forum.
Wyślę wówczas wszystkim forumowiczom wiadomość na PW.

Przepraszamy za tą niedogodność. Liczymy na wyrozumiałość.

Pozdrawiamy! Uśmiech

Zespół Forum
Zapisane

miłość radość piękno
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

dannygauchostats pkspolonus illmusen zaburzenia variabler