Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Architektura i życie  (Przeczytany 79345 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Listopad 21, 2009, 02:17:49 »

Projektów na razie nie potrzebuję, bo to dopiero pieśń przyszłosci .
Co do polepy to kiedyś w domu rodzinnym  (  poniemieckim ) takie cudo było więc wiem o czym mówisz. Ponadto słoma była wykorzystywana pod tynki na zewnętrzne ściany też.
Podłogę w tym poniemieckim domu miałem drewnianą, położoną na kantówkach pod którymi był  ... piach. Pod piachem beton. Dziwne to izolowanie było, ale skuteczne.
Mój kuzyn z kominka uzyskuje ogrzewanie w domu, ale nie ogrzewanie wody użytkowej do kranu.
Gorąca woda w kranie użytkowana jest sporadycznie, więc jemu wystarczał elektryczny bojler.

a propos architektury  ..
w praktycznym wydaniu . Dzisiaj na targach  EZOTERII w Szczecinie zauważyłem ciekawą twórczość ludową hafciarek.


<table style="width:auto;"><tr><td></td></tr><tr><td style="font-family:arial,sans-serif; font-size:11px; text-align:right">Od święta gometia w praktyce</td></tr></table>

Zapytałem skąd Panie tekie wzory biorą , jak to wyliczacie, jak projektujecie ?  Przemiła Pani odpowiedziała mi,że to dość pracochłonna , ręczna praca, przekazywana z pokolenia na pokolenie, i że ... tak się po prostu robi i już Uśmiech
Najlepsze było to, że te kształty są nieporównanie bardziej skomplikowane i więcej przekazują geometrii niż Feng Shui.
Cudze chwalicie, swego nie znacie , chciałoby się napisać  Mrugnięcie

.... i uśmiechnąłem się szeroko , refleksyjnie, nad Danem i Nassimem

Hej, i sobie wziąłem i zestawiłem takie dwa obrazki obok siebie
<table style="width:auto;"><tr><td></td></tr><tr><td style="font-family:arial,sans-serif; font-size:11px; text-align:right">Od święta gometia w praktyce</td></tr></table> 

Może to nie wygląda pięknie ( nie umiem tego zeskalować by umieścić obok siebie ) ale tylko powiem na co zawróciłem uwagę. Sześciokąt w centralnej części , a w środku jescze wiele wirów ... tak jak na tym "czerwonym" obrazku, który jest ? zdjęciem SATURNA wykonanym przez sondę Cassini w 2008 r.
Przypadkowe zestawienie ?
Nie sądzą. Zwłaszcza, że w ezoterycznej tradycji Feng Shui to właśnie Saturn rządzi ludzką naturą , a także energiami kształtów w naszym otoczeniu .
 Rezonans ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2009, 01:26:43 wysłane przez Leszek » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Thotal
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 17



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Listopad 21, 2009, 23:50:24 »

Fundament powinien być wykonany z bloczków granitowych, najlepiej o wym 20 x 20 x 40cm. połączonych zaprawą cementową, ławę betonową można zazbroć rowingiem.
Dla dodatkowego zabezpieczenia strefy geopatycznej podłogę wypełniamy gliną połączoną z sieczką (rurka - kształt pociętej słomy również korzystnie wpływa na energetykę, bardzo stary i sprawdzony sposób). Na polepę kładziemy izolację z papy nasączonej smołą, na to legary, a następnie deski

Kopułę osiągamy dzięki drążkowi (długość drąga ustali nam  wewnętrzny promień czaszy), umieszczonemu w centralnej części na przegubie. Następnie ustawiamy - do drąga, każdy bloczek cegły.
Kopuła sama się robi, jej konstrukcja jest wyjątkowo bezpieczna, bo siły ciężkośći działają do środka i tym samym zacieśniają całą budowlę.

Największym wyzwaniem w naszym klimacie jest oczywiście dach, bo okna i drzwi robi  się łukowe - czyli prościzna Duży uśmiech

Część dachową pokryłbym płatami blachy o kształcie trapezów i rombów.

Uważam, że taki dom spełnia wszystkie normy izolacyjne dla wymagań wspólczesnego człowieka przyzwyczajonego do wygód.



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech

Zapisane
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Listopad 22, 2009, 15:23:29 »

Po prostu mnie jako temat nr.1 interesuje izolacja od ziemi. Owszem ściany i kształty to fajny temat, ale tak z praktyki jako, że w tej chwili remontuje stary dom wiem co jest najważniejsze.
.....
Co do pieca glinianego, chyba mówimy wtedy o małej chatce a nie domu. Sporej powierzchni nie dogrzejesz prowizorycznym piecem. Ten dom z tamtej strony to spory kawał powierzchni. Pytanie w jakim klimacie stoi. Widzisz nie wszędzie są mroźne zimy. A są kraje gdzie temp. nie spada poniżej 0. Ja myślę o naszym polskim klimacie.

Zabawiałem się Ci ja w cieślę nie raz biorąc udział w zwariowanych projektach przenoszenia starych domów z drewna czy robienia nowych.
Co do izolacji - zadziwili mnie Szwedzi - pracując na wyspie Gotland (na tej samej na której znaleziono Chazarskie monety)  jeden z nich pokazał mi formę izolacji od gruntu. Musiałem usiąść i z godzinę trwałem w zadumie - otóż domy co sprytniejszych Szwedów oddziela od gruntu powietrze.
Zakładam więc że kwestia doskonałej izolacji termicznej od podłoża jest już rozwiązana.

Ogrzewanko - no cóż...
Od wielu lat mam bzika na punkcie krągłych domów, przeczytajmy co pisze nam producent takowych:

"
Dom - kopuła jako zeroenergetyczny nie wymaga ogrzewania, wynika to z kształtu, grubości izolacji termicznej, braku „mostków” termicznych, jak i zamontowanego rekuperatora. Oczywiście pod warunkiem, że w domu będą mieszkać ludzie, którzy korzystają z lodówki, komputera itp.
Wszystkie te urządzenia pobierają prąd wydzielając ciepło. Sam człowiek wydziela tyle ciepla na dobę, które wystarczy do zagotowania 12 litrów wody. W obliczeniach nie uwzględniłem, że zimą spada śnieg, który pozostaje na skorupie. 10 cm śniegu ma taką sama izolacyjność, co 10 cm steropianu. Co do kominka - tylko, gdy zamontujemy z zamkniętym obiegiem.
"
źródło http://okragledomy.com/index.php?option=com_content&task=view&id=10&Itemid=19

dodam tylko że takie okrągłe domy bez ogrzewania stoją w Szwecji i Finlandii, gdzie zimy raczej nie są mniej łaskawe...

Obenie jestem na etapie kombinowania jak zrobić takie cudo z drewna, ścianki działowe to oczywiście splecione gałęzie znalezine w okolicy wypełnione gliną Duży uśmiech

pozdrawiam

Zapisane
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Listopad 22, 2009, 21:46:37 »

.

Obecnie jestem na etapie kombinowania jak zrobić takie cudo z drewna, ścianki działowe to oczywiście splecione gałęzie znalezione w okolicy wypełnione gliną Duży uśmiech



nie gadaj, że mam zaiwaniać po lesie za tysiącami gałązek do ścianek działowych!?
czy to życie jest aż tak proste? Szok

Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Listopad 23, 2009, 00:17:54 »

radoslaw dzięki za linka .
Nie kazdemu chce się klikać więc zamieszczę tu wypowiedz właściciela strony  , bo myślę że warto. Za nią kryje się głęboka treść .

Kwadratowe domy to największy i najdłużej panujący zabobon. Jest pogwałceniem podstawowego prawa przyrody. Czemu musi być tak nienaturalny ? W przyrodzie jest nieskończenie wiele form, ale żadna nawet nie przypomina naszego domu, wszystko natomiast związane jest z okrągłymi.
 
10 000 lat temu człowiek rozpoczął uprawiać jęczmień, pszenice, owies, hodować owce i krowy. Budował pierwsze domy, okrągłe domy. Współcześnie budujemy tak, jak każe tradycja, jesteśmy jej niewolnikami. Tamten człowiek był wolny. Był częścią przyrody, przyroda była w nim. Umysłowo był na takim samym poziomie jak my. To tylko 300 pokoleń wstecz. To jest dowód, że człowiek wolny budowałby okrągłe domy. Zniewolony buduje kwadratowe.
 
Dom powinien zapewniać bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne. Powinienen być jak kropla wody (podstawa życia na ziemi).   Przyroda wszystko, co ma najcenniejszego chowa w okrągłe - skorupa jajka, orzecha, mózg człowieka. Czemu ludzie traktują siebie tak okrutnie każąc mieszkać swoim skarbom i sobie w kwadratowych domach ?
http://okragledomy.com/index.php?option=com_content&task=view&id=11&Itemid=20

Okrągłe domy są po prostu PIĘKNE .
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Listopad 23, 2009, 00:46:01 »

Cytuj
Zabawiałem się Ci ja w cieślę nie raz biorąc udział w zwariowanych projektach przenoszenia starych domów z drewna czy robienia nowych.
Co do izolacji - zadziwili mnie Szwedzi - pracując na wyspie Gotland (na tej samej na której znaleziono Chazarskie monety)  jeden z nich pokazał mi formę izolacji od gruntu. Musiałem usiąść i z godzinę trwałem w zadumie - otóż domy co sprytniejszych Szwedów oddziela od gruntu powietrze.
Zakładam więc że kwestia doskonałej izolacji termicznej od podłoża jest już rozwiązana.

Chyba sobie drwisz ze mnie ? Uśmiech

Brałeś udział w projektach dotyczących starych domów i musiałeś pojechać aż do Szwecji by zobaczyć powietrze pod podłogą  Szok

Przecież u nas tak samo budowali. I taki dom posiadam, tak z powietrzem...i tym samym muszę z przykrością stwierdzić, że dyskutuje z teoretykami jeżeli to jest doskonała izolacja od zimna i na dodatek Szwecka myśl techniczna Chichot

Może brałeś udział, ale czy mieszkałeś w takim domu ? Jakaś praktyka obcowania z tą "technologią" ? Bo ja mogę wprost porównać mieszkanie w bloku do tego magicznego powietrza pod deskami, i pewnie się domyślasz na czyją niekorzyść.

edit:

Ponieważ mojego potocznego języka widoczniej kolega poniżej nie zrozumiał. Uzupełniam "mieszkanie w bloku" = "stąpanie stopami po podłodze w bloku" kontra "stąpanie stopami po drewnianej podłodze z powietrzem pod nią". Wniosek, na tej drewnianej załóż ciepłe skarpety i papcie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2009, 01:26:01 wysłane przez Xellos » Zapisane
Thotal
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 17



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Listopad 23, 2009, 01:09:17 »

Mój przyjaciel wybudował taki dom;

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,8030/Itemid,194/

Byłem w tym domu i "czułem" jego energię, jeśli ktoś mówi, że woli mieszkać w bloku, to znaczy że nie rozumie niczego.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2009, 01:24:54 wysłane przez Leszek » Zapisane
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Listopad 23, 2009, 01:23:34 »

Sprawę podłogi sprowadzić do "woli mieszkać w bloku", ciekawe...

Dzięki za śmieszne podsumowanie Uśmiech
Zapisane
Thotal
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 17



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Listopad 23, 2009, 01:28:58 »

Jeśli drewniane ściany budynku izolują znakomocie różnice termiczne, to znaczy, że podłoga o grubości ściany też zabezpieczy dom w zupełności.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Listopad 23, 2009, 01:36:24 »

Thotal pohamuj się  Uśmiech próbujesz naszemu przyjacielowi wmówić, że kopuły są lepsze ?
Przecież nikt Ci w to nie uwierzy ....  tak jak właścicielowi i projektantowi tego domu w Markach.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polskiserwerzycia my-baby loki orchid-ore divum