Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowy świat, nowy ład, nowy porządek  (Przeczytany 28270 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Styczeń 10, 2010, 00:33:18 »

dlaczego system musi upasc? czasami ogladamy rozne zdarzenia, np ostatnio u jaworowicz: chlopakowi w fabryce czekolady reke wkrecilo do maszyny, pogotowia nie wzywali od razu po najpierw naprawiali maszyne aby linie produkcyjna puscic w ruch. chlopak w tym czasie konal ale cudem zostal uratowany. odszkodowania nie dostal bo jakies lapowki i przekrety poszly w ruch. zreszta taki chlopak to jeden z nas, niewolnik, trybik w maszynie wiec inna maszyna "sprawidliwosci" wydaje wyrok wg wlasnego widzimisie. wszystko jedno jak sie to wszystko skonczy to co jest niech trafi szlag
Uważam, że takie zjawiska będą się nasilały, ale również, co istotne , sprawy będą szły w coraz lepszym kierunku. To pozorny paradoks, ale spróbuj na to spojrzeć jak na  zjawisko skrajnej polaryzacji . Zło , które opisujesz jest po prostu bardziej "medialne" , a przez to nagłaśniane . O pozytywnych przemianach głośno nie słychać, ale one też zachodzą . Nie słychać o nich dlatego że zachodzą "od wewnątrz".
Ty i ja mamy zawsze alternatywę, wybór bieguna. Historia ludzkości to  historia walki o władzę , o prawo do zaprowadzenia własnego ładu i porządku na świecie najczęściej za pomocą strachu , przerażenia, podporządkowywania sobie ludzi w sposób jawnie zbrodniczy ( nazizm ) , albo też bardziej subtelny, gdy tworzą pozory ( iluzję) ogólnie respektowanych rządów większości ( prawo , instytucjalizm, unia, zjednoczenia , ) . Do czego to prowadzi jest tym, co ogólnie widać . Ludzie mają tendencję do podporządkowywania się temu, co jest powszechne. Dlatego powszechnie oglądają telewizję . Zamiast poświęcić ten czas na zmianę własnej perspektywy obserwacji to pozwalają na dostęp do siebie tylko takich treści, jakie nada telewizornia. Stamtąd płynie do nas przekaz o tym, jaki jest świat. Systemowi chodzi o to, aby ludzie uwierzyli, że są uzależnieni od świata zewnętrznego. Mając telewizję, która opisze im świat nie muszą poszukiwać innych wizji. Ale to się powoli zmienia. Przykładem jest ta historia ze świńską grypą. Ludzie nie dają swojej zgody na to, aby być manipulowani i chociaż koncerny swoje zarobiły ( wymuszając zakupy odgórnie na rządach Krajów ), to w moim przekonaniu wiele straciły na wiarygodności w oczach organizmu społecznego. Koncerny teraz już wiedzą, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest powszechność i nieskrępowana wolność komunikacji ( np poprzez Internet ). Moim zdaniem będą chcieli kontrolować wolność komunikacji poprzez przepychanie  kontrolingu nad dostępem do Internetu  poprzez różnego rodzaju restrykcyjne uregulowania prawne dotyczące na przykład  usług telekomunikacyjnych . Ale i tutaj ludzie powinni głośno mówić NIE.

Z drugiej strony powinniśmy również rozwijać się pozytywnie na TAK poprzez rozumienie tego, jak funkcjonuje świat "od wewnątrz", co go organizuje i jaka w tym jest nasza rola.
W jaki sposób możemy  pozostać zdrowi , a może nawet coś więcej - w jaki sposób skorzystać z rozwiązań, choćby komunikacyjnych, które nie są uzależnione od żadnych providerów , dostawców , kontrolerów. Mowa o tym, co dostarcza nam od wieków sama natura . Mowa o kwantowej komunikacji na poziomie komórkowym.
Próby wyjaśnienia tego jak to działa podejmuje się między innymi Stuart Hameroff 

http://www.quantumconsciousness.org/netherlands.htm

Jak widać w załączonej prezentacji podjął się on ambitnej próby odpowiedzi sobie na pytanie CZYM JEST ŻYCIE. I podaje informacje, założenia ( poparte dowodami wieloletniej pracy na University of Arizona  ) których odległe echa możemy oglądać w najnowszych produkcjach z Holywood ( Avatar ). W prezentacji, do której linka podałem znajdziecie syntezę prac nie tylko Hameroffa, ale również ludzi , których nazwiska nieraz padały w moich postach na tym forum .( Frohliche, Popp ).
Kiedy będziecie przeglądać tą prezentację , to mniej więcej w jej połowie znajdziecie  ... artystyczne wyobrażenie, które przypomina Nassimowy DONUT,  Jest to wizja artysty, ale ściśle oparta na tym, o czym mówią fizycy. Przypomina fraktalną dynamikę Nassima Harameina.
Obok obrazka czytamy, że każdy BIOFOTON emitowany czy też "przetwarzany " przez komórkę niesie nie tylko częstotliwość i długość fali, ale również KWANTOWĄ INFORMACJĘ wyrażoną poprzez polaryzację, kątowość i moment orbitalny ( o ile dobrze tłumaczę ) . Hameroff pyta, czy taka kwantowa informacja może mieć wpływ na stan świadomości .

Jakbyście chcieli wiedzieć jak wyglądają kwarki ( wizja artysty , ale poparta przez naukowców ) ...



Więcej wizualizacji oraz informacji jak powstawały znajdziedzie tutaj
http://www-personal.umich.edu/~janhande/sizedmatter/pdf/FermiJHAbook.pdf
To na razie tyle w tym wątku.

ps
Leszku, a to zdanie , o którym ostatnio rozmawialiśmy " każdy , kto utrzymuje, że rozumie fizykę kwantową jest kłamca , albo wariatem " wypowiedział fizyk, Richard Feynman Mrugnięcie O tym też jest w załączonej prezentacji
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2010, 00:45:30 wysłane przez east » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Styczeń 10, 2010, 21:20:52 »

pamietam moj wlasny swiat dziecinstwa, pamietam jego smak zapach i wyobrazenia. czulam magie swiata i wiedzialam ze jest "cos jeszcze" oprocz materializmu, wszystko bylo ciekawe, interesujace i intygujace np. padajace platki sniegu w swietle latarni. zylam wtedy swoim wlasnym zyciem, swoim wlasnym swiatem, mialam wewnetrzna pewnosc ze nic nie jest takie jak przedstawiaja to dorosli. pozniej szkola i zycie ten moj wewnetrzny piekny swiat we mnie zabily. od mniej wiecej 2-3 lat na nowo powoli odkrywam to co gdzies po drodze zagubilam, ale juz nie w tak pieknym wymiarze bo i wiedza przytlacza, i inny "dorosly" umysl i wiedza nie pozwala, ale gdzies tli sie we mnie iskierka nadziei ze ten czarodziejski piekny swiat ma szanse zaistniec i ze to cale zlo gdzies odplynie
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Styczeń 11, 2010, 00:10:59 »

Niech intencja Twoja stanie się rozkazem , a co rozkażesz, to Wszechświat uczyni.

Nie jest to bynajmniej jakaś sekciarska maksyma, lecz w pełni naukowo weryfikowalne działanie . Nasze intencje "przyszpilają" potencjalne stany kwantowe.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Styczeń 11, 2010, 23:48:02 »

Na pierwszy rzut oka nic poważnego  jak Hipnotyczna perswazja i jakie rodzi implikacje
dla neutralności internetu ?jak nie neutralny to znaczy jaki miałby być?



Zwrot w dyskusji o neutralności internetu?

11-01-2010 13:33

FCC · Comcast · P2P · Federalna Komisja Komunikacji · sąd

W debacie dotyczącej tzw. neutralności internetu może wkrótce dojść do gwałtownego zwrotu. Jak donosi serwis Internet News, sąd federalny wydaje się nie podzielać stanowiska Federalnej Komisji Komunikacji dotyczącego zakresu władzy tego urzędu.

Sprawa dotyczy sporu pomiędzy firmą Comcast a FCC. W 2008 roku wyszło na jaw, że Comcast, w ramach zarządzania ruchem, poważnie ograniczał wymianę danych P2P. Firma zgodziła się wypłacić swoim klientom 16 milionów dolarów odszkodowania. Nie zgadza się jednak z wydanym przez FCC nakazem zmiany praktyk zarządzania ruchem. Komisja chciałaby bowiem zmusić Comcast do przestrzegania opracowanych przez siebie założeń dotyczących neutralności sieci. Tymczasem zarówno przedstawiciele firmy, wielu prawników i polityków twierdzi, że założenia te nigdy nie przeszły właściwego procesu legislacyjnego, a zatem FCC nie ma prawa nakazywać ich stosowania.

"Po raz pierwszy próbują w istotny sposób narzucać swoją władzę sieci. To historyczna sprawa" - mówił przed sądem prawnik Comcastu. Przedstawiciele FCC argumentowali, że takie stanowisko firmy jest "głęboko ahistoryczne". Jak jednak donosi Internet News, sędziowie federalni wydawali się sceptycznie podchodzić do argumentacji FCC, gdy ich prawnik cytował przepisy prawa oraz precedensy, które miałyby wykazywać słuszność racji urzędników.


Autor: Mariusz Błoński
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2010, 12:20:22 wysłane przez Leszek » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Styczeń 14, 2010, 23:00:58 »

ciekawy portal o zmianach i nie tylko http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/
Zapisane
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Maj 03, 2010, 23:21:42 »

Jak to nie wiesz? Dalczego nie wiesz? :-) No wiesz co ... wstyd Duży uśmiech
Myślę że pojawił się problem w definicji. Dla mnie wszech- to wszystko, porostu wszystko. Czyli bezkres bez granic. Jak fraktale, mówiąc obrazowo.
Ale może mam za duzy rozmach :-) A dla ciebie to raczej coś innego. Trzeba koniecznie wymyślić nową nazwę na wszechświat bo się pogubimy :-)
Ale mam tu wiki: cyt:
"Wszechświat – wszystko, co fizycznie istnieje: cała przestrzeń, czas, wszystkie formy materii i energii oraz prawa fizyki i stałe fizyczne określające ich zachowanie. Słowo "wszechświat" może być też używane w innych kontekstach, jako synonim słów kosmos  (w rozumieniu filozofii), świat czy Natura. Natomiast w naukach ścisłych słowa wszechświat i kosmos są równoważne."

Zaraz się może czepisz, że się czepiam szczegółów jak z Leonardem ale juz tak mam i wolę ustalić co mamy na myśli aby dalej dewagować niż kroczyć dalej mając zupełnie co innego na myśli:-)
Apropo's Leonarda to miałam chaneling  Duży uśmiech
Czuję, że zjadł i połknął grafikę z czlowiekiem Witurwiańskim :-)))
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Maj 03, 2010, 23:32:51 »

Logika Wszechświata może działać  na zasadzie nieco innej , niż ta którą operujemy, gdyż postrzegamy go z perspektywy jednego z poziomów świadomości. Zgodnie z przedstawionym modelem ŚG, istnieć musiałaby logika przypominająca nieco pętlę, gdzie zjawisko X jest powodowane przez zjawisko Y i jednocześnie odwrotnie - zjawisko Y powodowało by zjwisko X w tym samym czasie. Oczywiście zgodnie z naszym sposobem myślenia, jest to niedorzeczność, ale musimy pamiętać, że to niedorzeczność z naszej perspektywy, która wynika z tego, że zdarzeń takich nie obserwujemy i co więcej - nawet gdyby istniały, nie bylibyśmy w stanie ich wykryć.
http://blog.dunder.pl/2009/11/07/rekursja-czyli-swiat-z-innej-perspektywy/
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Maj 04, 2010, 00:04:09 »

Aniołku, szczerze?! Jak się nad tym poważnie zastanawiam to ogarnia mnie przerażenie. Ja myślę, że my zupełnie się nie dogadujemy, że nie rozmawiamy z jednego poziomu świadomości - tylko z takiej ilości, ilu nas teraz na ziemi jest. Serio. Jak z patrzeniem gałami. Skąd wiesz kto co widzi i jak? Nie ma szans sie dowiedzieć bo używamy słów i definicji tych słów a pod definicją dla każdej istoty może być ukryte zupełnie coś innego. I jak to sprawdzić? Ale może sie niepotrzebnie zagłębiam.
Dlatego sztuka i wszelkie jej przejawy są dla  mnie płaszczyzną do komunikacji w miarę do przyjęcia. Muza oczywiście królową. Oczywiście ideałem byłaby telepatia.
miszka
Zapisane
miszka
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Maj 04, 2010, 00:44:00 »

Widzisz  a miszka uważa inaczej. Jak w 19 wieku z zarazkami. To ze czegoś nie widzisz ( nie pojmujesz) nie znaczy, ze tego nie ma?
Dla ciebie wszechświat to galaktyki, gromady itd. A dla mnie nie. I co teraz zrobimy? Bo dla mnie to wszysto, kompletnie wszystko łacznie z uczuciami, czasem, materią i nieznanym i niepojętym też. Mamy problem.


Poza tym się czepiłeś, nie wypieraj się :-)))
Zjadł  mistrzu grafikę, co nie? :-)))
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Maj 04, 2010, 01:07:33 »

Skoro nalegasz, że się czepiłem to niech Ci będzie . Czyjeś musi być na wierzchu i to zwykle należy do kobiety. Bo tak. Przyzwyczaiłem się Mrugnięcie

Nie wiem, czy czytałaś ze zrozumieniem to, o czym pisałem - nie napisałem , że zgadzam się z koncepcją NASA. Napisałem bardziej w stylu - a co by było , gdyby mieli rację . Rację opartą na jakichś obliczeniach, więc nie z dupy po prostu Mrugnięcie
Cytuj
Dla ciebie wszechświat to galaktyki, gromady itd. A dla mnie nie. I co teraz zrobimy?

A co chciałabyś z tym zrobić ?
Dla mnie wszechświat jest Świadomością, o czym rozpisywałem się tu na forum nieraz aż do znudzenia. Świadomość zaś jest częścią fizyki, której po prostu nie ogarniamy chociaż nią jesteśmy. Sami siebie nie ogarniamy. Uczucia to również forma energii.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

brodria dogworld car-o magiaslonca forumszkoly