Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tajemnicze kule pojawiły się w otoczeniu Słońca  (Przeczytany 21716 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Styczeń 25, 2010, 23:53:24 »

Zadziwiająca  jest zbieżność dat 21.12 2012 czyli koniec roku i 2013 maksimum 24 cyklu
Kilka informacji o Słońcu


TAJEMNICZE SŁOŃCE

Jak bardzo Słońce wpływa na życie na Ziemi? Czy jego obserwacje mogą zdradzić tajemnice innych gwiazd? Jaki los czeka nas i naszą najbliższą gwiazdę, gdy jej czas dobiegnie końca? Odpowiedzi na te pytania mogą dostarczyć obserwacje naszej dziennej gwiazdy. Heliofizycy z powodzeniem odkrywają kolejne tajemnice.
Jak każda inna gwiazda, Słońce jest świecącą kulą plazmy czyli gazowego stanu materii, w którym atomy ulegają jonizacji i są pozbawione części lub wszystkich swoich elektronów. Jego temperatura na powierzchni osiąga 5500°C, ale w środku dochodzi do 14 mln° C.
 Powierzchnia
Słońce jest rozognioną kulą gazową o średnicy 109 razy przekraczającej średnicę Ziemi. Jego objętość jest zatem ponad milion razy większa od objętości Ziemi. Dochodzące od Słońca żółte światło pochodzi z fotosfery - warstwy atmosferycznej o grubości około 500 km. Poniżej znajduje się wnętrze Słońca, a powyżej przezroczyste, zewnętrzne warstwy atmosfery. Praktycznie cała docierająca do Ziemi słoneczna energia - ciepło i światło - pochodzi z fotosfery, ale wytworzona została we wnętrzu Słońca.
Temperatura fotosfery wynosi około 5500°C. Jednym ze sposobów jej oszacowania jest policzenie, jak gorące musi być Słońce, by wysyłało na odległość Ziemi tyle energii, ile dostajemy.
Jeśli z bliska obejrzymy powierzchnię Słońca, dostrzeżemy tzw. granule. Granulacja powstaje w wyniku wznoszenia gorącego gazu z wnętrza gwiazdy w postaci gigantycznych komórek konwektywnych, które ulegają rozpadowi. Pojedyncze ziarna mają średnicę około tysiąca kilometrów i są otoczone chłodniejszymi i ciemniejszymi alejami. Granule żyją jedynie ok. 20 minut.
Dłuższe, bo nawet paromiesięczne życie mają natomiast tzw. pochodnie. To stosunkowo małe, wężykowate, jasne włókna, które pokrywają pola występowania plam.
Pewne miejsca na Słońcu wyglądają jak pola falującej trawy. Taki efekt dają spikule lub bryzgi chromosferyczne. To strugi gazu, które w około 5 minut z prędkością 30 km/s wznoszą się z fotosfery w niższe partie chromosfery. Mogą się unieść na wysokość nawet 40 tys. km, aby zblednąć po kilkunastu minutach. Naukowcy podejrzewają, że przy ich powstawaniu kluczową rolę odgrywają fale dźwiękowe.
W 1960 roku astronomowie odkryli, że zewnętrzne warstwy atmosferyczne co pięć minut wznoszą się i opadają. Słońce drga, wibruje jak dzwoniący dzwonek. Badając te wibracje, astronomowie spodziewają się odkryć, jak wygląda słoneczne wnętrze.
http://www.tos.astrowww.pl/slonce/slonce.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2010, 15:14:32 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Styczeń 27, 2010, 22:06:59 »

Nie wiem  jak to tu umieścić a warto
http://www.lmsal.com/solarsoft/last_events/

Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Styczeń 28, 2010, 00:52:25 »

Nie wiem  jak to tu umieścić a warto
http://www.lmsal.com/solarsoft/last_events/Bracie, daj jakąś interpretację tych wyników dla nieco mniej obeznanych....
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Styczeń 28, 2010, 21:56:00 »

Możecie tu zaobserwować i porównać w czasie Różne parametry słońca np. rozkład pola magnetycznego, sile promieniowania,  wibrację i erupcje naprawdę kupa Mrugnięcie informacji

Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Styczeń 29, 2010, 00:13:13 »

Hej!

Wpadam z pozdrowieniami od tego Pana:

(Dr.) Joseph B. Gurman
STEREO Project ScientistCiekawe rzeczy mówi i pokazuje:

<a href="http://www.youtube.com/v/8POHkMQg0Dw&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/8POHkMQg0Dw&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/8POHkMQg0Dw&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/8POHkMQg0Dw&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

Siedzi tam od początku misji i widzi różnicę między sytuacją obecną a przeszłością...

I trochę się dziwi że NASA straciła wszystkie dane pomiędzy 10 a 18 stycznia, w systemie który-nikt-nie-wie-czemu się wziął i zresetował.

Czekamy na dane w wysokiej rozdzielczości, powinno być widać szczegóły tych gigantycznych obiektów, mam nadzieję że one też nie wyparują...

http://www.getxnews.com/tag/joseph-b-gurman/

pozdrawiam

p.s. zostawiam też namiary na ciekawą informację o Słońcu, może ktoś będzie potrafił przełożyć to na kilka polskich zdań, ja niestety pasuję Duży uśmiech
http://resources.metapress.com/pdf-preview.axd?code=vl46qh5l66g42411&size=largest
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2010, 01:16:04 wysłane przez radoslaw » Zapisane
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Styczeń 29, 2010, 14:43:34 »

Obserwuje te obiekty od 18.01.2010 i mam wrażenie że wcale nie muszą one znajdować się tak blisko Słońca jak nam się wydaje (zdjęcia 2D). Biorąc pod uwagę zmiane jakości podejrzewam, że "wzrok" STEREO został skupiony w inne miejsce, gdzie wyraźnie widać te obiekty na tle Słońca, ale są one jednak oddalone dalej niż nam się wydaje.

Porównując te obiekty zauważyłem że dzielą się na 3 typy. (na zdjęciu odpowiednio w liniach):
1. Regularne, ale inne niż kula
2. Nieregularne
3. Kuliste (większość, około 90%)Mam wrażenie że ten obiekt z pierwszego rzędu jest jednym i tym samym obiektem widzianym w różnych rzutach (przód, tył, bok, czy raczej skos).

Tu jest gratka dla ufologów, bo kształt jest naprawdę fascynujący. Ja jestem oczywiście sceptyczny, biorąc pod uwagę wielkość tego obiektu jak i temperaturę w jakiej może przebywać.

Pozdrawiam i obserwujemy dalej...
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Styczeń 30, 2010, 16:19:42 »

Małe sprostowanie - Dr. Joseph B. Gurman nie wstawił wklejonego przeze mnie filmiku na youtube i nie widzi nic dziwnego w obrazach przekazywanych przez satelity STEREO - wg niego to jakieś cząstki (np neutriny) które przenikają przez aparaturę i zostawiają ślady na matrycy.

Po obejrzeniu filmu z youtube można jednak odnieść wrażenie że owe cząstki działają w zmowie i parami - pozostawiając ślady na matrycach AHEAD i BEHIND tak żeby tylko nas zmylić i stworzyć wrażenie że "coś" tam jest.

Na zakończenie nasz przeuroczy fizyk od zadań specjalnych wypowiada się w temacie:

<a href="http://www.youtube.com/v/yRJW7WmMkHw&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/yRJW7WmMkHw&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/yRJW7WmMkHw&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/yRJW7WmMkHw&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

pozdrawiam
Zapisane
Adaś
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43

2680916
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Luty 01, 2010, 23:42:24 »

Mówicie o tym:

Godzina 10:30
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Luty 02, 2010, 02:31:46 »

radoslaw dzięki za linka do wykładu Nassima. To rzeczywiście zajmujące.
COŚ korzysta z naszego Słońca jak z portu lotniczego w podróży do innej galaktyki.. I to COŚ jest co najmniej tak duże, jak nasza planeta.
Zatem podróżować tak mogą całe cywilizacje.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Adaś
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43

2680916
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Luty 03, 2010, 01:12:52 »

A tu mamy wycieczkę:

 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Te zdjęcia są niezwykłe. Tylko siedzieć i oglądać.
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

republikasuderlandu yourrealnewlife kingkoing griffonsslupsk watahashiraberu