Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Astrologiczne cykle Wenus - Pentagram, Harmonia i Doskonałość  (Przeczytany 16332 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Amiel
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


www.czasduszy.pl


Zobacz profil WWW Email
« : Luty 25, 2010, 13:06:04 »

Opisana na tym forum cykliczność obiegu Wenus dookoła Słońca, zobrazowana w postaci pentagramu, ma swoje praktyczne zastosowanie w astrologii już od czasów Majów. A właściwie stosowana była w ich czasach, jak również w czasach sumeryjskich. W tej chwili, dzięki również temu formum i własnym badaniom nad astrologią i potencjałami, znów odkrywam ten zapomniany cykl.

Planeta Wenus obiega Słońce w ciągu 225 ziemskich dni. Obieg ten cechuje się niezwykłą harmonią i cyklicznością. Patrząc na punkty na ekliptyce, w których Wenus jest w koniunkcji z Słońcem (po jej pełnym obegu wokół Słońca), powstaje sześcio-etapowy, zamknięty cykl. Po połączeniu punktów koniunkcji powstaje figura pentagramu (lub pentaklu, biorąc pod uwagę zamknięcie pentagramu w kole).

Przyjrzyjmy się obecnej sytuacji na niebie oraz dat kiedy Wenus ma koniunkcję ze Słońcem. Obok przedstawione są daty koniunkcji w kolejności pokazanej również na rysunku:


Należy dodać, że miejsce powrotu Wenus do pierwszego wierzchołka pentagramu, czyli nowego etapu cyklu, jest przesunięte średnio o 4° (w prawo), co odpowiada także przesunięciu o tyle stopni cyklu ascendentu na Ziemi i jest także związane z dobowym i rocznym obrotem Ziemi mającym średnio 364 dni, względem 360 stopni koła.

Takie przesunięcie powoduje, że występuje widziany z Ziemi  "ruch" figury pentagramu po ekliptyce. Jest to ruch prawoskrętny i wynosi średnio 4° na 6 lat wenusjańskich (obiegów Wenus wokół Słońca), czyli 6 cyklów; lub 8 lat ziemskich.

Dokładnie pokazałem omawiane przesunięcie poniżej (punkty 1 i 6), wraz z datami wystąpienia koniunkcji Wenus i Słońca:



Widzimy tutaj przesunięcie koniunkcji i inne położenie figury względem tej prezentowanej na poprzednim schemacie. Poprzednio, w punkcie o nr 1, koniunkcja miała miejsce w 21° Koziorożca, a pokazana tutaj: w 2° Koziorożca (koniunkcja nr 6 ma miejsce w 28° Strzelca).

Takie ułożenie pentagramu, związane z wskazanymi datami, jest przeze mnie wykonane celowo, gdyż dotyczy to kolejnego cyklu koniunkcji Wenus, związanego z takim ułożeniem figury, które odpowiada "białemu" pentagramowi (patrz niżej).

Wenus była badana zarówno przez Majów ( 6 w. p.n.e.) jak i w czasach sumeryjskich (4-2 w. p.n.e.) i w obu kulturach miała wpływ na cykliczność czasów pokojowych i wojennych; miłości i nienawiści.

Ta dualność przedstawiana jest w pentaklu i dotyczy przyjętej w kulturze, a zapoczątkowanego w XIX w. przez Eliphas'a Levi'ego, obrazowania pentaklu: harmonijnego (białego, z wierzchołkiem w zenicie (MC)) i dysharmonijnego (czarnego, z wierzchołkiem w IC (dole nieba (koła)):


Pentagram dzieli koło na 5 części, każdy po 72°. Wyznacza on aspekty związane z tym podziałem: kwintyl 72° i bikwintyl 144°.

Biorąc pod uwagę ruch prawoskrętny i porównując dwa pierwsze kosmogramy, widać, że w obecnych czasach cykl Wenus zbliża nas do harmonii (harmonijnego ułożenia pentagramu), którą kulminację osiągniemy w latach 70-tych i 80-tych XXI w. Dla porównania przedstawię obraz kulminacji poprzedniego okresu nieharmonijnego - proszę zwrócić uwagę na daty:


Przejście z pozycji harmonijnej do nieharmonijnej, lub odwrotnie, zajmuje pokonanie 36° ekliptyki. Cztery stopnie jest wielkością uśrednioną przesunięcia po zakończeniu jednego cyklu w prawą strone ekleptyki, a w obecnym czasie stanowi większą wartość, która wynosi, w przeliczeniu na lata: 130 lat (ok. 1940 - 2070).

Pentagram był znany jako "Gwiazda Isztar", a później jako "Gwiadza Izydy". Mistycy pitagorejscy widzieli w nim symbol doskonałości. [Wikipedia, Pentagram]

"Isztar (sumeryjskie Inanna) była najważniejszym żeńskim bóstwem Mezopotami. Bogini miłości i zmysłowości, ale również wojny i zemsty. Królowa niebios.  Imię Isztar (wcześniej Esztar) w języku akadyjskim spokrewnione jest z imionami: Attar (południowoarabskie bóstwo) i Astarte (fenicka bogini, biblijna Asztoret). Sumeryjskie "Inanna" prawdopodobnie wywodzi się od Nin-ana ("Pani Nieba"). Występuje również w formie Inana oraz Innin. Wszystkie te imiona dotyczą Wenus.

W Isztar można wyodrębnić 3 aspekty:

•bogini miłości cielesnej
•bogini wojny. Dla Asyryjczyków była nią zwłaszcza Isztar z Arbeli.
•utożsamianie bogini z planetą Wenus. W tej formie występowała czasami pod imieniem Ninsianna." [Wikipedia, Isztar]

Stąd też wzięły się postacie związane z Wenus i jej dwulicowością:
dobra i zła wróżka

Wracając do Wenus jako władczyni 6-go domu i znaku zodiaku Panny, przypatrzmy się jej umiłowaniu porządku i harmonii. Przykładem takim, w odniesieniu do pentagramu, jest "złoty podział", szeroko omówiony na tym forum.

Z "złotym podziałem" związane są np. "złoty prostokąt" i "złota spirala", figury spotykane w naszej codziennej rzeczywistości jak i obserwowane w makro i mikrokosmosie (m.in. w budowie ludzkiego ciała ludzkiego jak i budowie i działaniu kosmosu), będące przedmiotem studiów "świętej geometrii".

Cechy Panny, jako znaku zodiaku, są powszechnie znane. Cechuje ją porządek, perfekcja i dokładność. Funkcja Wenus również przynależy do tych cech. Jest nią przede wszystkim harmonia i harmonizacja - doskonałość i doskonalenie.

Liczba "6" jest pierwszą liczbą doskonałą - liczbą naturalną, która jest sumą wszystkich swoich dzielników właściwych [Wapedia, liczba doskonała]: 6=3+2+1. Następną liczbą doskonałą jest 28, a następnie 496, 8128, 33550336, 8589869056 i 137438691328.

Jest powiedzenie: diabeł tkwi w szczegółach. Powiedzenie to dotyczy Wenus, znaku Panny, którego to znaku Wenus jest władcą (Wenus ma cechy znaku zodiaku Panny) i oczywiście potencjału "6" (Panna jest szóstym znakiem zodiaku).

Sumeryjska Inanna przedstawiana jest z dziwnymi przedmiotami, uważanymi za przyrządy miernicze, które to mają związek z kształtem liczby 6, przedstawionym niżej w obrazie pokazującym jej ewolucję (Wikipedia, liczba 6):

Wenus i znak zodiaku Panny dotyczy dokładności, szczegółowości, harmonii, skrupulatności itp, a skąd mowa o diable? Inanna stała się wzorem dla jednej z kart wielkich arkanów tarota, począwszy od tarota Marsylskiego i tarota Rider-Waite:


Pokazane są tutaj arkana 15 (Diabeł) i 6 (Kochankowie). W zapisie numerologicznym obie karty mają potencjał "6" (1+5=6). Karty te są zbieżne ze sobą i widać tutaj jak słuszne jest powiedzenie: miłość i nienawiść są dwiema obliczami tego samego.

Cechą, która powoduje tą skrajność jest emocjonalność, która cechuje Wenus i znak Panny. Emocjonalność jest przeciwieństwem uczuciowości, tak jak analiza jest przeciwieństwem syntezy.

Astrologicznie jest to przedstawione następująco:

Wenus i znak Panny jest w opozycji do znaku Ryb i Neptuna, tak jak Diabeł jest w opozycji do Boga i nienawiść jest po przeciwnej stronie miłości - stanowią one jednak związek (opozycja ma cechy Wagi i Saturna) tak jak w mijającej epoce Ryb był związek miedzy Bogiem vs Diabłem. Równocześnie Wenus i znak Panny są w aspekcie kwadratury do Strzelca i Prozerpiny, których reprezentantem jest Chrystus (i Kościół Chrystusowy), który jest w konflikcie z Diabłem i Wenus.

Do powyższych przykładów należy dodać, iż Nauka, oparta na analizie i szczegółach, również jest domeną Wenus i znaku Panny; służąca raz wojnie, raz pokojowi; również w tej postaci jest w konflikcie z Kościołem, co znamy dobrze z praktyki.
Duchowość, będąca po stronie Ryb i Neptuna jest w opozycji do Nauki i Wenus; obie mogą połączyć studia, z wiarą budujące światopogląd, należące do domeny Strzelca.

Tak oto prezentuje się Wenus, Inanna - doskonała Panna.

więcej o astrologii, numerologii i rozwoju potencjałów na www.czasduszy.pl

Amiel
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2010, 22:45:51 wysłane przez Amiel » Zapisane

Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Luty 25, 2010, 21:16:47 »

Może tytułem małego uzupełnienia skopiuje post Taniec Wenus
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=27.msg115#msg115
Możesz też wykorzystać coś z niego i uzupełnić swój. Wtedy daj znać to usunę go stąd.

Dla mnie Układ Słoneczny jest trochę jak "ciało słoneczne" gdzie planety współgrają ze sobą jak organy z ludzkim ciele. NIe wiem czy istnieją jakieś dane naukowe pozwalające zinterpretować różne układy planet  w kategoriach generowanych przez nie różnych "sytuacji energetycznych" wpływających na różne zjawiska na Ziemi.
Pozdrawiam

P.S
To zabawne, ale wczoraj pomyślałem, aby utworzyć wątek pt. "Cykle nieba" poświęcony różnym cyklom kosmicznym.
Swoją drogą z "cyklami nieba" to najbardziej oblatani byli chyba Majowie, ale to szerszy temat.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Wenus i pentagram - geometria pięciokątnego cyklu Wenus.

Wenus i Ziemia kreślą na niebie pentagram - pięcioramienną gwiazdę. Każdy z pięciu wierzchołków pentagramu wyznaczany jest przez koniunkcję (dolną) Ziemi i Wenus, która ma miejsce raz na 584 dni. Oznacza to, że wyrysowanie wszystkich pięciu wierzchołków pentagramu trwa 2920 ziemskich dni (5 x 584 dni), czyli 8 ziemskich lat. W tym samym czasie Wenus obiega Słońce 13 razy.
Dokładniejsze dane (do dwóch miejsc po przecinku):
http://www.astro.uni.wroc.pl/vt-2004/vt-mechanika.html


http://www.astro.uni.wroc.pl/vt-2004/vt-edukacja1.html
http://news.astronet.pl/news.cgi?606

"Rysowanie" pentagramu przez koniunkcje Ziemi i Wenus. Jeden cykl trwa 2920 dni, czyli 8 lat. 


http://southmovement.alphalink.com.au/commentaries/Pattern.html

Pierwszy ruch z powyższego obrazka



Tranzyt Wenus 8 czerwca 2004 r.



Więcej: http://ptma-chorzow.astronomia.pl/aktual/Wenus/Wenus.html

Wszystkie obrazki ze strony: http://www.lunarplanner.com/Images/Venus/Venus-Ret.gif
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 21:21:24 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Amiel
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


www.czasduszy.pl


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Luty 26, 2010, 11:47:03 »

Dziękuję bardzo za uzupełnienie! Jestem za tym, by to zostało w takiej formie jak zostało podane, bez usuwania niczego.

Nowe dane rodzą nowe badania Uśmiech

Powyżej jest mowa o wskazaniach pentagramu wg "dolnej koniunkcji". Moje przykłady bazowały na "koniunkcji górnej", a to z tego powodu, że Wenus jest wtedy w ruchu zgodnym z kierunkiem zodiaku na ekliptyce.
Kiedy Wenus okrąża Słońce, między Ziemią a Słońcem, jest w ruchu pozornie wstecznym do rozwoju znaków zodiaku ekliptyki (zawraca), przez co ruch ten jest pozornie szybszy, patrząc z Ziemi i koniunkcja trwa krócej (na zasadzie mijających się pociągów i jadących w tym samym kierunku).

Ruch taki, w przeciwnym kierunku do ekliptyki, nazywa się RETROGRADACJĄ. Planety w retrogradacji, mają w astrologii nieco inne właściwości niż występujące w rychu zgodnym z kierunkiem orbitalnym Ziemi wokół Słońca.
Osobiście jestem w związku z tym, za badaniem "koniunkcji górnej", jednak przedstawię tutaj obraz pentagramu stworzony przez "koniunkcje dolne", sam będąc ciekaw czy np różni się symetria stworzonej figury.


Z pozycji heliocentrycznej, opisując Wenus w ruchu zgodnym z kierunkiem zodiaku na ekliptyce i ruchem retrogradacyjnym, wygląda kosmogram następująco:


p.s.
jestem za wątkiem lub działem o cyklach kosmicznych. Dla mnie, w ujęciu mistycznym, planety są w taki sam sposób potencjałami jak wszystko, co nas otacza; stworzonymi pod wpływem innych potencjałów, tak jak i my rodzimy się pod wpływem takich potencjałów jak planety i ... wszystko co nas otacza. Chętnie przedstawię w wolnej chwili ujęcie mistyczne narodzin planet.
ps.1
dane dotyczące badania astrologii przez naukę są np w Wiki/astrology:
http://en.wikipedia.org/wiki/Astrology
Jestem zdania, że można uogólnić wpływy planet, ale w związku z tym, że nie ma takiej samej chwili we wszechświecie i takiego samego działania, to byłoby to trudne, a będąc ogólne, mijałoby się znacznie z prawdą, podobnie jak gazetowe uogólnienia horoskopów. Pozatym nie tylko planety układu słonecznego wpływają na nasze życie i nigdy jako pojedyńcze ciała a zawsze w układzie planet i innych potencjałów.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 12:20:33 wysłane przez Adam » Zapisane

Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Luty 26, 2010, 16:51:11 »

Magiczny kwadrat Venus

Venus=175=1+7+5=13
Cytuj
Wenus obiega Słońce 13 razy

Struktura Yantry


Struktura matrycy wektorowej
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=452.msg2065#msg2065



1 3 6 10
Częstotliwośc tonu mantry AUM = 136,10Hz


Częstotliwość tonu Venus = 443,7



Cytat: zohoz
5. Strojenie instrumentów na A440hz w większości przypadków blokuje
„otwarcie duszy” młodego muzyka sprawdziłem to na swoich uczniach
 dużo lepiej i szybciej się uczą strojąc instrumenty np na 444hz
 można by powiedzieć że granie w pewnym zakresie częstotliwości
 otwiera nam wspomnienia poprzednich wcieleń, wspomaga
 umiejętności manualne i duchowe.
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=698.msg3984#msg3984

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=27.msg118#msg118
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=327.msg1057#msg1057


« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 19:15:17 wysłane przez Lucyfer » Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 01, 2010, 12:59:49 »

Prosimy Was o pisanie nowych postów w tym temacie w nowej lokalizacji.

Tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,340.msg1960.html#msg1960

Wątki przekopiowane do nowej lokalizacji będą tutaj zamykane i z podaniem linka do nowej lokalizacji - jak wyżej.
(Jest to zawsze link do OSTATNIEGO posta, który widzisz w wątku na starym forum)

Przepraszamy za mały kłopot, bo trzeba się zarejestrować ponownie w nowej lokalizacji. Mogę (jako admin) zrobić to za każdego, który sobie tego zażyczy i przesłać mu na e-maila nowe hasło (z nowego forum), które sam  łatwo sobie zmieni w zakładce PROFIL/Ustawienia dotyczące konta.  Wyślę wszystkim instrukcję jak to zrobić.

Wszystkich poinformuję w środę/czwartek o powodach przenoszenia forum.
Wyślę wówczas wszystkim forumowiczom wiadomość na PW.

Przepraszamy za tą niedogodność. Liczymy na wyrozumiałość.

Pozdrawiamy! Uśmiech

Zespół Forum
Zapisane

miłość radość piękno
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

chopin zwiazek-ludowy szczurypustyni planszowanie cs-komandosi