Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co mi w duszy gra...  (Przeczytany 141600 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #180 : Grudzień 19, 2009, 22:22:55 »

Właściwie racja. Żyjemy ciągle w TERAZ . Zawsze żyjemy w tej chwili , zaś wszystkie rzeczy , które nas otaczają to gadżety .
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #181 : Styczeń 02, 2010, 13:59:16 »

Ludzki, związany z mózgiem umysł nie jest w stanie postrzegać całej nieskończonej obiektywnej rzeczywistości na raz. Zatem nasze mechanizmy percepcji interpretują tę nieskończoną pełnię na skończone przyrosty, które są przetwarzane sekwencyjnie i odnosimy się do nich *poprzez* filtr naszej małej ludzkiej jaźni. Innymi słowy, normalna ludzka percepcja jest subiektywizującym procesem interpretacji, a nie procesem bezpośredniej percepcji obiektywnej.

Normalna ludzka percepcja umieszcza nas lekko poza doczesną synchronizacją z rzeczywistością obiektywną. Wielkość tej niezgodności to czas, jaki jest nam potrzebny do zrobienia skończonej migawki obiektywnej nieskończoności, zinterpretowania tej migawki i zintegrowania jej z sekwencją wcześniejszych migawek. Podczas fazy interpretacji, subiektywizujemy nasze postrzeganie i tutaj percepcja bardziej dotyczy postrzegającego, aniżeli postrzeganego obiektu. Tutaj właśnie wchodzi w grę reakcja emocjonalna.

Rezultat jest taki, że traktujemy swoją subiektywną percepcję jako rzecz obiektywną, stąd też nasze pomyłki w określaniu tego, co faktycznie jest rzeczywiste.
Znając na wylot nasz subiektywizujący filtr, sprowadzamy się *bliżej* do bezpośredniego postrzegania rzeczywistości obiektywnej. Lecz jest to jak patrzenie przez przyciemnione szkło, skoro wiele innych rzeczy może, używając mojej analogii, tworzyć czerń poprzez czerwony filtr. Jedynym sposobem na bezpośrednie postrzeganie obiektywnego wszechświata jest całkowite usunięcie naszego filtru subiektywizacji. To jednak wymaga dużo więcej niż tylko związanego z mózgiem umysłu.

Aby osiągnąć obiektywną percepcję, musimy całkowicie usunąć nasz filtr subiektywizujący. Jest to miejsce dla Medytacji Środka Ciszy i środkowej pracy z WdH (takiej jak przenoszenie świadomości) - uczą nas one, jak odkładać na bok bodźce zmysłów, bodźce emocji i dialog umysłu, gdyż te rzeczy znajdują się u źródeł naszych mechanizmów subiektywnego postrzegania. Odkrywa to same surowe mentalne ciało, które jest jedyną częścią (ludzkiej) jaźni zdolną do bezpośredniego postrzegania nieskończoności.
http://franzbardon.pl/faq/misc/m12_percepcja.php
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 14:02:38 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #182 : Styczeń 03, 2010, 13:39:14 »

<a href="http://www.youtube.com/v/JxfIuGXdIa8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/JxfIuGXdIa8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/JxfIuGXdIa8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/JxfIuGXdIa8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

dla faraona   Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 23:40:48 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #183 : Styczeń 03, 2010, 16:02:28 »

O rany, ale bełkot...
Ledwo sie można zorientować do czego gość nawołuje. Jihad, czy inna struktura zbrojna, w każdym razie bardzo agresywna. "Walcz, walcz, walcz...", jakieś uzbrojenie, hasła, nienawiść w imię wolności i miłości (?). Nie jest to dla mnie antytezą dzisiejszego świata. Wręcz przeciwnie, komórka silnie powiązana z systemem. Trzeba więcej pieniędzy na ten system, aby unicestwiać tego typu wrogie organizacje... czyli podstawić głowę pod szafot.

Jeszcze ktoś wykłada na te jego niezrównoważone pomysły kasę. Straszne...

TA WYPOWIEDŹ DOTYCZYŁA ZUPEŁNIE INNYCH FILMÓW ZAMIESZCZONYCH WYŻEJ.
NIE WIEM JAKI ZAMIAR MA MICHAŁ-ANIOŁ ZMIENIAJĄC TEMATYKĘ O 180 STOPNI


PS. warto by było uniemożliwić zmian w poście po np. 24 godz. od jego napisania.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2010, 15:56:11 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #184 : Styczeń 03, 2010, 20:26:35 »

Jak widać jest więcej graczy  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 23:41:10 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #185 : Styczeń 06, 2010, 11:28:12 »

Ponieważ jest to temat przyklejony do Nassima Harameina chciałbym zwrócić Waszą uwagę na pewien fragment wykładu Nassima, a szczególnie na jedno, wyróżnione kapitalikami , pojęcie, które wydaje się kluczowe do współczesnego nie-zrozumienia świata .

0:42:30:Może przestrzeń jest nieskończonością,|a granice są skończoną strukturą;| pole jest skończoną strukturą.
0:42:41:Zacząłem to widzieć w swojej głowie|i bardzo się tym podekscytowałem.
0:42:44:I w późniejszym czasie studiowałem |próżnię i rozumienie teorii kwantowej|i zdałem sobie z czegoś sprawę.
0:42:54:Zdałem sobie sprawę z czegoś bardzo ważnego|dla ewolucji myśli jakie miałem. Odkryłem że:
0:43:01:/...dzisiejsza teoria pola kwantowego została
0:43:04:/„usunięta przez proces RENORMALIZACJI
”|/gęstości energii w próżni,
0:43:10:/która formalnie byłaby nieskończona, gdyby|/nie została usunięta przez RENORMALIZACJĘ.
0:43:22:RENORMALIZACJA to coś,|co próbowali zrobić mi w szkole
0:43:31:Nie zadziałało za dobrze...

Początkowo , podobnie jak wielu z nas, wyraz ten rozumiałem potocznie, tak, jak większość Polaków go rozumie po przeżyciach za socjalizmu.
Z tym  , że w ustach fizyka wyraz ten ma znacznie większe znaczenie, o czym Nassim, tkwiąc w świecie fizyki , nie mógł wyraźniej powiedzieć , nie mógł tego dokładniej wytłumaczyć . Na ten sam wyraz natknąłem się w książce Pole Lynne McTaggart. Jest tam ciekawy fragment na końcu jednego z rozdziałów odnoszący się do renormalizacji.

cyt "Współcześni fizycy zatrzymali człowieka na wiele dziesięcioleci . Ignorując efekt pola punktu zerowego , zanegowali możliwoć  istnienia głębokich połączeń i związków między ludźmi i ich otoczeniem, a także uniemożliwili wyjaśnienie wielu zdarzeń niezwykłych. To, co robili , dokonując RENORMALIZACJI swych równań , można by porównać do odejmowania Boga. "

Fragment ten ,podobnie jak u Nassima , odnosi się do zabiegu IGNORANCJI , który  fizycy dokonali  na POLU . Pole to u Nassima zostało określone mianem kwantowe, ale to bardzo ogólne twierdzenie. W książce dokładniej o tym mowa jako o polu punktu zerowego.
Zatem RENORMALIZACJA, to inaczej IGNORANCJA . Na takim założeniu "pływa " cała współczesna fizyka.  Nieżle.  Mrugnięcie

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 11:29:54 wysłane przez east » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #186 : Styczeń 13, 2010, 23:36:09 »

Życie  jest szklaną  kulą, z twoją duszą zatopioną w środku.
Przez CAŁY CZAS ,próbujesz  z niej wyjść .
Lecz gdy to zrobisz ,to dojrzysz.
Jesteś znowu w środku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2010, 13:38:22 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #187 : Luty 22, 2010, 12:14:07 »

Świetnie się czyta książki Eckharta Toolle`a . Również jego wykładów na YT warto posłuchać.
Na swojej stronie  http://www.eckharttolletv.com/enter Eckhart wyraźnie wspomina o globalnej świadomości, świadomości zbiorowej  i o tym jak ważne jest, aby się na nią otworzyć.
Jak dla mnie sama strona http://www.eckharttolletv.com/enter  zalatuje komercją i z lekka również sekciarsko. Wprowadzenie opłat za subskrypcje sugeruje,że wiedza mistrza jest dla wybranych. Wybranym jest każdy kto zapłaci prawie 45 zł /mies. Zapłaci za dostęp do mistrza. Bo nie wyobrażam sobie ,że za bycie świadomym mogłyby kiedykolwiek być pobierane jakieś opłaty. Chociaż oczywiście za dostęp do internetu również płacimy. De facto płacimy za utrzymanie infrastruktury , która możliwa surfowanie. W przypadku świadomości infrastrukturę od chwili narodzin podtrzymujemy sami ( nasze ciała , umysły, ) a właściwie, to globalna świadomość podtrzymuje je wszystkie.
Wracając do mistrza Eckharta uważam,ze padł on ofiarą ludzi , którzy się pod niego podczepili. Skomercjalizowanie wykładów, a tym samym limitowanie dostępu do mistrza to pierwszy krok ku przemienieniu go w maszynkę do robienia pieniędzy. Tak sprzedaje się świadomość. Niesmaczne , ale jakże życiowe.

Chociaż z drugiej strony idea globalnej świadomości sama w sobie wydaje się nie do zbrukania. Moim zdaniem to potężna moc, coś jak kwantowy internet,  a przy tym to bardzo inteligentny system sam w sobie. Sam siebie i swoich użytkowników cenzuruje. "błogosławieni cisi gdyż oni dostąpią królestwa .."  (królestwo = globalna świadomość )
Warto się zatem wyciszyć i czasem zanurzyć w tą ciszę ...
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #188 : Luty 22, 2010, 15:09:35 »

Hej East!

Tolle jest świetny!

A u nas jakto bywa w Azji - Potęga Teraźniejszości online:

http://smn.klm.net.pl/index.php?nr=Potega_terazniejszosci_1
Cytuj
Strona zgłoszona jako dokonująca ataków!
Strona smn.klm.net.pl została zgłoszona jako strona stanowiąca zagrożenie.
Tego rodzaju strony mogą próbować instalować oprogramowanie wykradające poufne dane, używające komputera do pośredniczenia w atakach lub uszkadzające system.
Niektóre szkodliwe strony celowo rozpowszechniają niebezpieczne oprogramowanie, ale większość z nich działa na serwerach, na które nastąpiło włamanie.

Kanał użytkownika z paroma wykładami po polsku:

<a href="http://www.youtube.com/v/dv95rROqYTk&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/dv95rROqYTk&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;560&quot; height=&quot;340&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/dv95rROqYTk&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/dv95rROqYTk&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;560&quot; height=&quot;340&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2012, 09:10:43 wysłane przez Jerzy Karma » Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #189 : Luty 22, 2010, 17:22:19 »

Hej radosław !
Niekiedy, gdy słucham Eckharta Toolla , to aż chciałbym obok niego postawić Nassima.
Jak dla mnie  to  Eckhart operuje bardzo prostym , a jednocześnie bardzo głęboko filozoficznym językiem , pojęciami , które ( i dobrze ) trzeba poczuć , aby zrozumieć. Ale to wcale nie oznacza, że ten język jest gorszy.
Jeśli porównamy go z tym, co mówi Amit Goswami http://www.youtube.com/watch?v=Ez59mtxvkAk  , albo choćby Nassim , to wiele kwestii się poukłada w logiczną całość.
Chociaż Eckhart nie chce się identyfikować z nauką twierdząc,że to nakładka na rzeczywistość taką , jaka jest, to mimo wszystko nauka w wydaniu Goswamiego niesie te same treści, a nawet idzie o krok dalej. Nie trzeba się zanurzać w "stilness point " , aby tam doświadczać czegoś uduchowionego, nieziemskiego. Samo bycie świadomym istnienia globalnej świadomości , bycia jej częścią transformuje nasze ego, nasze "ja" do sfery świętości, powodujesz, że ego się podporządkowywuje tej sferze, gdyż i ono , ostatecznie, z niej pochodzi.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fallcraft haxballfc lifeonroad zwiazek-ludowy companions