Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ARKA PRZYMIERZA  (Przeczytany 22744 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Styczeń 08, 2010, 13:06:59 »

skasowałem ten post, ale jeszcze raz
Rozpocznijmy śledztwo  i spróbujmy u systematyzować wiedzę o arce
1 Arka zbudowana jest z akacjowego drewna obitego złotem
2 Wymiary arki to...............
Pierwszy punkt już jest Mrugnięcie

Arka
10 I uczynią arkę z drzewa akacjowego; jej długość będzie wynosiła dwa i pół łokcia; jej wysokość półtora łokcia i jej szerokość półtora łokcia.
11 I pokryjesz ją szczerym złotem wewnątrz i zewnątrz, i uczynisz na niej dokoła złote wieńce.
12 Odlejesz do niej cztery pierścienie ze złota i przymocujesz je do czterech jej krawędzi: dwa pierścienie do jednego jej boku i dwa do drugiego jej boku.
13 Rozkażesz zrobić drążki z drzewa akacjowego i pokryjesz je złotem.
14 I włożysz drążki te do pierścieni po obu bokach arki celem przenoszenia jej.
15 Drążki pozostaną w pierścieniach arki i nie będą z nich wyjmowane.
16 I włożysz do arki Świadectwo, które dam tobie.
17 I uczynisz przebłagalnię ze szczerego złota: długość jej wynosić będzie dwa i pół łokcia, szerokość zaś półtora łokcia;
18 dwa też cheruby wykujesz ze złota. Uczynisz zaś je na obu końcach przebłagalni.
19 Jednego cheruba uczynisz na jednym końcu, a drugiego cheruba na drugim końcu przebłagalni. Uczynisz cheruby na końcach górnych.
20 Cheruby będą miały rozpostarte skrzydła ku górze i zakrywać będą swymi skrzydłami przebłagalnię, twarze zaś będą miały zwrócone jeden ku drugiemu.I ku przebłagalni będą zwrócone twarze cherubów.
21 Umieścisz przebłagalnię na wierzchu arki, w arce zaś złożysz Świadectwo, które dam tobie.
22 Tam będę się spotykał z tobą i sponad przebłagalni i spośród cherubów, które są ponad Arką Świadectwa, będę z tobą rozmawiał o wszystkich nakazach, które dam za twoim pośrednictwem Izraelitom.

(Wj,25:10) wersja Biblii Tysiąclecia
http://kodczasu.ronus.pl/forum/viewtopic.php?p=30651#30651

11 I pokryjesz ją szczerym złotem wewnątrz i zewnątrz, i uczynisz na niej dokoła złote wieńce.
czyżby cewka
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2010, 00:52:11 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #21 : Styczeń 08, 2010, 23:37:50 »

Ja bym nie wykluczał ważności wizji , chociaż oczywiście trudno się na nich opierać z punktu widzenia konstruowania teorii przyczynowo-skutkowej.

Wykład o "Remote Viewing, zwanym w Polsce również "teleobserwacją", a w dosłownym tłumaczeniu znaczy: widzenie na odległość.

Otóż Amerykanie trochę się wystraszyli jak usłyszeli, że Sowieci i Chińczycy mają szpiegów, którzy wykorzystują zdolności parapsychiczne do podglądania. Postanowili więc wykształcić własny system parapsychicznego szpiegowania i dali to zadanie ekipie Ingo Swann'a.
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=54.msg262#msg262
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 23:57:16 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Styczeń 09, 2010, 01:27:33 »

skasowałem ten post, ale jeszcze raz
Rozpocznijmy śledztwo  i spróbujmy u systematyzować wiedzę o arce
1 Arka zbudowana jest z akacjowego drewna obitego złotem
2 Wymiary arki to...............
Pierwszy punkt już jest Mrugnięcie

Drodzy koledzy !
  Naprawdę nie interesuje mnie odkrywanie Ameryki na nowo i powtarzanie tego samego co jest wypisane  na wielu internetowych stronach.
Więc :
1.  Nie interesuje mnie definicja Arka Przymierza - (przymierza z ''Bogiem'') - , bo to tylko symbolika, którą można interpretować na wiele sposóbów.
2.  Nie intersują mnie (wymiary Arki) i dlaczego Biblia podaje 140x80x80, a
     N.G. Channel podaje 120x60x60, bo to dziennikarskie nagłówki dla   
     dziennikarzy, którzy się w tym specjalizują.
3.  Tymbardziej pomniejsze znaczenie ma dla mnie to, że ta cała paka     
      zbudowana jest akacjowego, dębowego, czy jakiegokolwiek innego drzewa.

 Interesuje mnie tylko TETRA- GRAMA-TON, który jest energetyczną ''cegłą'' -
 ''spoiwem'' wszechświata, a to że nie został on włożony do wiadra z wodą, ale do  kondensatora (''drewnianej skrzyni''), to chyba już to  wyjaśniliśmy.

Zostało wyjaśnione przy okazji również inne aspekty działania tej ''maszyny'' do tworzenia rzeczywistości,  a między innymi to, że komunikacja świadomości (człowieka)  z tym 72 geometrycznych (Sefirot) obywa się za pomocą ''języka światła''.

Cały ten  wątek założyłem po to, aby dać asumpt do przemyśleń dla tych nielicznych, którzy chcą się  świadomie zmierzyć z  programowaniem ''próżni'' i jej narzędziami.
Czyli jak to działa?

Więc zostało napisane wiele, a nawet za wiele, biorąc pod uwagę pewne aspekty, o których z osobistych powodów nie będę wyjaśniał.

Amen



 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2010, 02:07:36 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Styczeń 09, 2010, 01:37:07 »

TETRAGRAMATON  czyli czworościan to podstawowa figura Platońska którą można przekształcić fraktalnie w Gwiezdną Matką którą można przekształcić fraktalnie w figurę E8 która obrazuje nam teorie pola

amen
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2010, 04:50:50 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Styczeń 09, 2010, 04:50:13 »

Wysłany przez: MEM HEI SHIN

Cytuj
Interesuje mnie tylko TETRA- GRAMA-TON, który jest energetyczną ''cegłą'' -
 ''spoiwem'' wszechświata, a to że nie został on włożony do wiadra z wodą, ale do  kondensatora (''drewnianej skrzyni''), to chyba już to  wyjaśniliśmy.

Zostało wyjaśnione przy okazji również inne aspekty działania tej ''maszyny'' do tworzenia rzeczywistości,  a między innymi to, że komunikacja świadomości (człowieka)  z tym 72 geometrycznych (Sefirot) obywa się za pomocą ''języka światła''.

Cały ten  wątek założyłem po to, aby dać asumpt do przemyśleń dla tych nielicznych, którzy chcą się  świadomie zmierzyć z  programowaniem ''próżni'' i jej narzędziami.
Czyli jak to działa?

Więc zostało napisane wiele, a nawet za wiele, biorąc pod uwagę pewne aspekty, o których z osobistych powodów nie będę wyjaśniał.

Amen

Założyłeś wątek ARKA PRZYMIERZA a chodziło ci o jej zawartość ,
TETRA- GRAMA-TON to trzeba było złożyć taki wątek i byłoby bez niedomówień.

 Amen (z hebr. אמן amen - "na pewno", "wierność". Słowo "amen" jest także używane jako zwrot w rodzaju "niech tak będzie".

I jeszcze jedno jeśli chce się usystematyzować jakąś wiedzę to trzeba pierw ją całą zebrać w jednym miejscu ,choćby dla samego komfortu dyskusji.

amen

Leszek napisał w
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=285.0

Cytuj
Według Platona "materia zbudowana jest z całostek i nie jest podzielna, a całostki te mają charakter idealny. Nie są bowiem ciałami stałymi, lecz figurami geometrycznymi".
Platon wyróżnił pięć figur doskonale symetrycznych figur geometrycznych. Są to:
Czworościan (tetrahedron)
Sześcian (Cube)
Ośmiościan (Octahedron)
Dwunastoscian (Dodecahedron)
Dwudziestościan (Icosahedron)
Gordon Plummer, teozoficzny autor w książce "Matematyka kosmicznego umysłu" pokazuje, że całkowita dodana suma kątów gniazda wszystkich brył platońskich, zwanego Mniejszym Labiryntem albo Gwiezdną Matką.
Model Gwiezdnej Matki składa się z pięciu brył platońskich wpisanych jedna w drugą.
W powyższym procesie mamy do czynienia z połączeniem geometrii sześciokątnej (heksagonalnej) z geometrią pięciokątną (pentagonalną). Jeśli długość krawędzi sześcianu wynosi 1.0, to długość krawędzi dwunastościanu wyniesie 0.618, a długość krawędzi dwudziestościanu wyniesie 1,618... Jest to tzw. Złota Proporcja. Każda z tych dwóch geometrii niesie ze sobą pewne właściwości wynikające ze stosunków liczbowych czy też proporcji w nich zawartych.
Model Gwiezdnej Matki składa się z pięciu brył platońskich wpisanych jedna w drugą.
Źródło: http://www.goldenmean.info/kit/


Okazuje się, że sześcian można wpisać w dwunastościan. W tym celu należy przechylić sześcian w stosunku do jego własnej podstawy dokładnie o 32 stopnie. Wówczas osiem wierzchołków sześcianu idealnie pokryje się z ośmioma wierzchołkami dwunastościanu.
Co więcej, gdy przechylony o 32 stopnie sześcian obrócimy wokół pionowej osi symetrii 5 razy, to wierzchołki sześcianu wyrysują wszystkie wierzchołki dwunastościanu, a krawędzie sześcianu obróconego pięć razy utworzą pentagram (widoczny w środku ostatniego obrazka).
W powyższym procesie mamy do czynienia z połączeniem geometrii sześciokątnej (heksagonalnej) z geometrią pięciokątną (pentagonalną). Jeśli długość krawędzi sześcianu wynosi 1.0, to długość krawędzi dwunastościanu wyniesie 0.618, a długość krawędzi dwudziestościanu wyniesie 1,618... Jest to tzw. Złota Proporcja. Każda z tych dwóch geometrii niesie ze sobą pewne właściwości wynikające ze stosunków liczbowych czy też proporcji w nich zawartych. O znaczeniu czy też funkcjach obu tych geometrii będzie jeszcze mowa.
Zobacz: http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=15.msg266#new


Czym jest Gwiezdna Matka?
Jest modelem fraktala ukazującym wzajemne relacje między 5 bryłami platońskimi, które osadzone są tutaj jakby w jednym gnieździe. W naturze Gwiezdnej Matki leży naprzemienne generowanie (na zasadzie pulsowania) dwunastościanu i dwudziestościanu, które wyznaczają ścieżki dla idealnego (fraktalnego) i niedestrukcyjnego przepływu energii.
Wystarczy przedłużyć krawędzie dwunastościanu, aby nieuchronnie skrzyżowały się one wyznaczając w ten sposób wierzchołki dwudziestościanu. I odwrotnie - przedłużając krawędzie otrzymanego 20-ścianu uzyskamy wierzchołki 12-ścianu.
Dwudziestościan i dwunastościan można więc wpisywać/opisywać na sobie naprzemienne W NIESKOŃCZONOŚĆ.
Owo pulsowanie oparte jest na Złotym Podziale i daje nam w efekcie idealny trójwymiarowy fraktal, opisujący zjawisko niedestrukcyjnej kompresji falowej oraz wspomnianego już przyspieszenia, które JEST grawitacją.
Według Dana Wintera Gwiezdna Matka wyznacza geometrię DNA, siatki Ziemi i Zodiaku.Ten idealny archetyp jest idealnym trójwymiarowym FRAKTALEM, który "pączkuje" w nieskończoność tworząc naprzemienne 12-20-12-20-ściany... Jest on obrazem krzyżowania się wszystkich fal opartego na proporcji Złotego Podziału.

Owo "pączkowanie" idealnego fraktala umożliwia wpisywanie Sześcianu Metatrona w kolejne "szkielety" dwunasto- i dwudziestościanu, dzięki czemu tworzą się kolejne "światy" na różnych poziomach Stworzenia.
Rzeczywistość jest jednak bardziej złożona. Tworzą ją bowiem nie tylko wyjściowe kształty pięciu brył platońskich, ale także ich wzajemne przenikanie się, ich projekcje, przekroje i odbicia w różnych nakładających się na siebie skalach.Ten idealny archetyp jest idealnym trójwymiarowym FRAKTALEM, który "pączkuje" w nieskończoność tworząc naprzemienne 12-20-12-20-ściany... Jest on obrazem krzyżowania się wszystkich fal opartego na proporcji Złotego Podziału.

Rzeczywistość jest jednak bardziej złożona. Tworzą ją bowiem nie tylko wyjściowe kształty pięciu brył platońskich, ale także ich wzajemne przenikanie się, ich projekcje, przekroje i odbicia w różnych nakładających się na siebie skalach. Pamiętajmy jednak, że ewolucja z definicji zakłada ruch
Czego rozwinięcie znajdziesz tu
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=15.msg107#new

« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2010, 02:01:47 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Styczeń 09, 2010, 13:50:55 »

TETRAGRAMATON  czyli czworościan to podstawowa figura Platońska którą można przekształcić fraktalnie w Gwiezdną Matką którą można przekształcić fraktalnie w figurę E8 która obrazuje nam teorie pola


Figura Platońska (czworościan foremny) nie jest jeszcze TETRA - GRAMA -TONEM, co wykazaliśmy w poprzednich wątkach.
Tetragramaton oczywiście jest czworościanem foremnym, jednak
(GRAMA -TON) odnosi się do specyficznej konstrukcji w postaci kryształu, o dokładnym kształcie czworościanu foremnego, kóry zawiera z natury swej budowy 72 (sefirot).
I taka w tym cała subtelna różnica, jednak niezwykle istotna, co daje zupełnie inny wymiar tej geometrycznej konstrukcji.
Jeśli gdzieś popełniłem błąd w swych wywodach proszę o poprawienie.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2010, 13:54:07 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Igmana (ptak)
Użytkownik
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 66


8067684
Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Styczeń 09, 2010, 15:51:57 »

Cały ten  wątek założyłem po to, aby dać asumpt do przemyśleń dla tych nielicznych, którzy chcą się  świadomie zmierzyć z  programowaniem ''próżni'' i jej narzędziami.
Czyli jak to działa?

Ależ każdy codziennie programuje „próżnię” własnymi myślami i uczuciami … a czyni to za pomocą wspaniałego narzędzia, jakim jest człowiek.
Inaczej, ŚWIADOMOŚĆ posługuje się człowiekiem.
I tak to działa …  Uśmiech
Zapisane

PRAWDA - WOLNOŚĆ - MIŁOŚĆ
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Styczeń 09, 2010, 16:11:20 »

MEM HEI SHIN
Cytuj
Budowa kryształu jest akurat  taka, że zbudowany on jest z 72 geometrycznych sfer ( biblijne 72 Sefirot).

jak byś mógł to rozwinąć
TETRAGRAMATON  czyli czworościan to podstawowa figura Platońska
i albo jest fraktalna czyli nieskończona w swoim podziale albo jako pdstawowa jest pusta
72 Sefirot ja wiem o 10
Cytuj
10 jest liczbą Sefirot (SArot), dziesięciu Bożych aspektów

http://www.tnn.pl/rozdzial.php?idt=583&idt_r=2537
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2010, 16:16:26 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Styczeń 10, 2010, 01:04:42 »

Ależ każdy codziennie programuje „próżnię” własnymi myślami i uczuciami … a czyni to za pomocą wspaniałego narzędzia, jakim jest człowiek.


Faktycznie narzędzie (człowiek) jest wspaniałe, a świadomość, która go wykorzystuje jeszcze wspanialsza.

I w tym momencie mam przed oczyma słowa Słowa Gandhiego, które nadal wyrażają głęboką prawdę:

Cytat  :
 "Gotów jestem poświęcić swoje życie za wolność. Ale nie ma takiej rzeczy, dla której mógłbym zabijać". A kilka lat później podczas wojny domowej Ghandi powiedział także:
 "Ludzie są tak oddani ideologii odwetu i zasadzie >oko za oko<, że wkrótce cały świat oślepnie".


Ale czego można spodziewać się po uśpionym człowieku ? ..!
Redmulec wkleił tu dziś film, który pokazuje właśnie wyraźnie, czego można spodziewać się po uśpionym człowieku.....?

W doskonałym dokumentalnym filmie Farenheit 9/11 pokazana jest pewna kobieta.
Kobieta ta wierzy w człowieka.Więc jej nieświadomy optymizm, karze jej  wspierać  rząd, który jest reprezentantem narodu i wysyła armię do Iraku, aby rozparwił się z ''terrorystami'' - dla naszego dobra.
Ale reporter tego filmu zrobił z nią jeszcze raz wywiad, ale tym razem okazało się, że jej jedyny syn zginął w Iraku.
I  tym razem.... ta kobieta już jakoś nie wierzyła w człowieka i w to wszystko co tak z uporem wcześniej głosiła. Dlaczego ? Cóż  takiego się stało, że ta bańka mydlana nagle prysła ? Rzekła więc  - ten świat jest barbarzyński.
Nie .... ten świat nie jest barbarzyński, tylko ten świat tworzą istoty o nazwie ludzie, którzy mają niewątpliwy problem ze swoją świadomością i ze swoim ciałem, które wykorzystują do niecnych i haniebnych celów.

 Więc, czy wierzę w ''człowieka''.
Na dzień dzisiejszy moja odpowiedź w co wierzę brzmi :

WIERZĘ W SIEBIE.

Kolejny cytat :
...  .. och gdyby tylko ludzie mogli zobaczyć z poziomu swojego prawdziwego YA, jacy są głupi, nędzni i zaślepieni, jakimi są żebrakami wołającymi o pomoc.
Ale... właśnie zrozumienie przyczyn dlaczego się dzieje jest jedyna drogą wyjścia, aby
się tak nie działo. Zrozumienie !


Dlatego więc pojawia się wciąż w internecie setki  postów, artykułów, referatów, ( nie po to, aby kogoś obrazić, bo obrażają się tylko małe dzieci), ale ....po to tylko, aby ludzie  w końcu się przyglądnęli uczciwie prosto w oczy prawdzie, która jest tak potwornie nędzna.

Wątek o TETRAGRAMATONIE stanowi informację o możliwościach człowieka w
Ale człowieka, a Nie ''człowieka''.



« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2010, 03:03:33 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Igmana (ptak)
Użytkownik
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 66


8067684
Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Styczeń 10, 2010, 01:55:55 »

I co wynika z Twojej wypowiedzi? Głęboka niewiara w człowieka.
Owszem, na razie człowiek jest jeszcze nieświadomy swego potencjału, na razie. Ale, czy to powód, by tracić wiarę? Gdyby wszyscy ją utracili pogrążylibyśmy się w mroku, bez żadnej nadziei na zmianę sytuacji. A przecież głosicie tu rewelacyjne wieści o powszechnym polu świadomości, o bezkresnym kosmosie, o połączeniu wszystkiego, o przepływie informacji itp. 

Przyznam, że nie oglądałam większości zamieszczonych filmów, bo mi to niepotrzebne. Bo mam w sobie wiarę w doskonałość wszechświata i każdego jego elementu. Mam wiarę w samo naprawę świata, bo świadomość i miłość nie znają barier …

To, że dziś ktoś jeszcze zabija, nie znaczy, że będzie czynił tak jutro. Bo jutro dozna przebudzenia i  poczuje w sercu miłość …
Gdybym miała widzieć tylko jeden z biegunów, biegun zła, byłabym skazana na zło. Lecz widząc również biegun przeciwny, mam możliwość wyboru. Każdy ją ma i z czasem wybierze dobro, bo to gwarantuje chociażby instynkt samozachowawczy. Nie wspomnę już o Bogu, choć to takie nienaukowe …  Chichot

Pozdrawiam
Zapisane

PRAWDA - WOLNOŚĆ - MIŁOŚĆ
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magiaslonca forumszkoly foxlive killers car-o