Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rok 2012 - nauka czy zabobon (różne spojrzenia)  (Przeczytany 66650 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #60 : Maj 16, 2010, 01:25:29 »


 Ludzie często myślą, że są swoim umysłem i swoimi myślami. Odrzućcie to. Im szybciej to zrozumiecie tym lepiej dla was. 


   Cały problem bierze się z języka, który jest immanentny i gdzie logika w nim nie jest zbyt uprzywilejowanym fenomenem.
Autor powyższego tekstu, którego zacytowałem pisze :

1. odrzućcie to, że jesteście swoim umysłem.
 
2. Dalej pisze - zrozumcie to.

Pytanie?
 Mamy zrozumieć, czy... odrzucić myślenie, że nie jesteśmy swoim umysłem ?
A może jedno i drugie. Czyli mamy odrzucić i zarazem zrozumieć ?

Hmmm..
To wszystko jest jak lukier na powierzchni ciastka.
Po pierwsze to nie możemy niczego odrzucać.Nie możemy ponieważ wszystkie nasze myśli, emocje, przekonania są przecież jakąś cześcią nas samych, więc jak możemy to zrobić?
Po drugie.
Zgadzam się, że należy zrozumieć, że nie jesteśmy swoim umysłem, ale jak mamy zrozumieć skoro nie mamy możliwości wglądu w to, że jesteśmy czymś innym, czymś znacznie większym niż tylko o sobie w swoich wyobrażeniach myślimy.
Aby można było z pełnym przekonaniem powiedzieć, że nie jesteśmy swoim umysłem, należałoby doświadczyć wiele aspektów swojej rzeczywistości jako konstrukcji energii - świadomości.
Należałoby poznać mechanizmy, współzależności, funkcje itd,,,itp...
To dlaczego nie możemy tego zrobić ?
Czy samo stwierdzenie, że nie jesteśmy swoim umysłem rozwiązuje problem i wiemy już wszystko ?
To, że człowiek nie jest człowiekiem, Bóg Bogiem, umysł umysłem to wiem już od dwudziestu lat wywrywając się z tej siatki różnych ontologicznych pojęć, lecz nadal nie wiem, kim naprawdę jestem.
Czyli nie wiem kim jest moje prawdziwe  (Ja).
Więc to co sugeruje autor tej myśli, to prowadzi do zmiany przekonań. ale dalej tkimy w głębokiej niewiedzy na temat prawdziwości swojej istoty.
Czyli zastąpiliśmy jedne wyobrażenia innymi wyobrażeniami.
Te wyobrażenia to - stare wyobrażenia na temat naszych myśli i umysłu, a nowe, to stwierdzenie, w istocie zaprzeczenie, że tym nie są !
Pytanie co dalej, bo poniekąd dalej tkwimy w ''martwym pukcie'', a zmieniły się tylko nasze wyobrażenia !







« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2010, 01:37:13 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Maj 16, 2010, 07:33:59 »

Swiat  Urojony
===============

Tam,  skad przybywam
wciaz trwa iluzja
Swiat wirtualnych,
wykpionych marzen...
Wiec mnie nie pytaj:
- dokad zmierzamy?
Wszedzie jednaka,
smiesznosc i niemoc...
W czymze jest inne,
zycie tuz obok?
Jakimiz drogi,
chadza wsrod czasu?
Uchodzi takze
przemija bzdura,
daremnych zmagan...
Tylko pragnienie,
sila swej tresci
Wciaz nas popycha,
ku wizjom nowym:
- tym urojonym...


autor Zbigniew Zukowski
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Czerwiec 16, 2010, 16:52:56 »

Grupa na rzecz Przetrwania Hiszpanii 2012 buduje bunkry, które mają uchronić ludzi przed końcem świata - donosi dzisiejsza ''Rzeczpospolita''. Jednak mimo nazwy organizacji nie chodzi tylko o ochronę przed strasznymi wydarzeniami w 2012 - końcem świata, który podobno zapowiada kalendarz Majów i mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Bunkier ma też chronić przed efektami globalnego ocieplenia, klęskami żywiołowymi i skutkami ewentualnych wybuchów elektrowni atomowych.

 

Chętnych na wykup miejsca w zbiorowym bunkrze jest dużo. - Nasza inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Budowanie indywidualnych schronów wychodzi bardzo drogo, zbiorowe są tańsze - mówi ''Rzeczpospolitej'' szef grupy.

 

Za pośrednictwem strony internetowej organizacja szuka osób chętnych do włączenia się w przedsięwzięcie i firm, które mogłyby


niedrogo wybudować bunkry. Mają być one położone wysoko (najlepiej ponad 1600 n.p.m.). Według planów powinien powstać co najmniej jeden w każdej prowincji. Koszty zależą od ilości chętnych. Jeśli zgłosi się przynajmniej 150 osób, każda za przestrzeń 600 metrów kwadratowych będzie płacić 820 euro. Dużo droższe jest miejsce w kameralnym, przeznaczonym dla 3-4 osób schronie o wdzięcznej nazwie ''Ecohobbit'' - kosztuje to aż 4000 euro.

doro
http://deser.pl/deser/1,97052,7951024,Buduja_bunkier_chroniacy_przed_koncem_swiata.html


EDIT:
Transformacja DNA a 2012 wer.ang.

<a href="http://www.youtube.com/v/Ty9ZpwVFiT4&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/Ty9ZpwVFiT4&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Ty9ZpwVFiT4&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/Ty9ZpwVFiT4&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

2012 The Online Movie - FULL MOVIE!!! (2010)  [ENG]
[youtube=640,385]http://www.youtube.com/watch?v=yYhveJjg8Uw&feature=player_embedded[/youtube]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 16:24:32 wysłane przez Leszek » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

foxlive svcraft chopin car-o forumszkoly