Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: madrzy dwudziestoletni  (Przeczytany 49916 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« : Kwiecień 24, 2010, 19:44:39 »

z racjonalista.pl
Ludzie na portalu pod tym adresem nazywają siebie racjonalistami, ale najwyraźniej zbezcześcili pojęcie racjonalizmu. Ludzie ci poddają w wątpliwość religie, twierdzą że boga nie ma, ale prawda jest taka że mylą się jeszcze bardziej niż wierzący, bo ich bóg istnieje i nawet jest namacalny materialnie, ich boga dotykamy co dzień, ich bóg kradnie naszą pracę wyrażoną w podatkach, ich bóg zniewala Wasze rodziny. Pewnie już się domyślacie?

Tak ich bogiem jest państwo. Racjonaliści za wszelką cenę chcą udowodnić, że cały świat powinien się wyzbyć wszelkich religii, ale dają warunek, ma je zastąpić demokracja, a ściślej kapitalizm, ich wielkie "natchnienie". Racjonaliści otwarcie propagują idee, tzw. NWO-wskie popierają wielkie korporacje, sprzeciwiają się kiedy bogatym bankierom chce się odbierać pensje za ich złodziejskie działania. Popierają wprowadzanie demokracji siłą. Przykładowo wojnę w Iraku, w której oczywiście na dłuższą metę chodzi o władzę. Podniecają się oni genetyką, traktując ją jako wyzwolenie z niedoskonałości, nie potrafią zrozumieć, że nie oszukają natury, natura zawsze znajdzie swoją drogę, pragną rozwoju do stopnia tak zdegenerowanego jak było to pokazane w genialnym filmie "Gattaca". Nie rozumieją, że są manipulowani przez kolejną władzę po religiach.... żal mi ich.

Jest jedno słowo, które powtarza się ciągle w tym poście: władza. 99.9999% ludzi na świecie nie zdaje sobie sprawy, że to skurwysyństwo jest przyczynkiem niemal wszystkich ludzkich nieszczęść wyrządzonych ludziom przez ludzi. To skurwysyństwo przeszywa ludzkość od zarania dziejów i końca nie widać. Jest to bardzo ciężko zrozumieć, tego nie da się dowiedzieć to trzeba po prostu poczuć, władza jest cholerą ludzkości. Ludzie muszą zrozumieć, że jeden człowiek nie może stać wyżej od drugiego. Po prostu nie może. Nigdy nie byłem dobrym pisarzem, wolę raczej matematykę i pewnie dlatego nie potrafię tego odpowiednio przekazać pisemnie. Niektórzy z Was na pewno to rozumieją, czują. Wszystko czego pragnę to "spokój, dom, las, ognisko" nie chcę państwa, podatków, religii, policji, korporacji. Chcę ogródka czystej rzeki, ciepła drugiej osoby, spokoju. Nie dostanę tego. Dlatego na samym początku pisałem o kurewskim życiu. Jednak to moje życie i muszę czerpać przyjemność z tego małego jeziorka w lesie.

Ubolewam, ubolewam bo ja 21 latek to rozumiem, a nie rozumieją tego wielcy profesorowie, nauczyciele ojcowie rodzin, dorośli ludzie dużo starsi ode mnie i wydawać by się mogło z dużo większym bagażem doświadczeń, a jednak. Teraz tak sobie myślę, że gdybym wrócił do szkoły i wygarnął wszystkim nauczycielom co myślę o tym całym systemie nie edukacji lecz indoktrynacji, w którym mamy dwóch współpracujących bogów, jednego na krzyżu, drogiego na PIT'ach to by mnie wywalili na zbity pysk.

A niech się pier...ą.

Niech się pier...i cała cholerna władza tego zepsutego świata. Dziękuję i pozdrawiam.
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 24, 2010, 20:22:53 »

A konkluzja
Bo na razie to tylko młodzi gniewni Mrugnięcie
(Nie żebym się nie zgadzał)
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 24, 2010, 20:26:54 »

Brawo.
To zabrzmiało jak apel anarchisty Uśmiech
Dziwi mnie jedyne że wciąż wierzysz w sprawiedliwośc na świecie... Żadne umowy nie ochronią słabszych przed silniejszymi, takie jest prawo natury, że silniejszy zjada słabszego.

Jeśli jednak uważasz że dominacja jednych nad drugimi jest nienaturalna, to się mylisz. Spójrz na zwierzęta posiadające instynkt społeczny. Wszystkie te gatunki organizują się w grupy o ściśle określonej hierarchii, bo to zapewnia porządek i zabezpiecza przed wzajemnym powybijaniem się członków grupy.

Co do ludzi to Cię popieram.... Skurwysyństwo jest w ludziach bardzo głęboko zakorzenione, choc dodał bym do tego "grzechu" jeszcze głupotę, bo jest jak dla mnie równie straszna.
.....................
Konkluzja, konkluzja.... A chęc wyrażenia swojej opinii?
 
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 24, 2010, 20:38:05 »

konkluzja sprowadza sie do tego zdania "Wszystko czego pragnę to "spokój, dom, las, ognisko" nie chcę państwa, podatków, religii, policji, korporacji. Chcę ogródka czystej rzeki, ciepła drugiej osoby,spokoju" 
mysle ze kazdy czlowiek podwiadomie tego pragnie, i mam nadzieje ze zmiany ktore nadchodza podaza wlasnie w tym kierunku
Zapisane
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 24, 2010, 20:55:27 »

To niestety nie ma zbytnich szans na taki porządek... Brak hierarchizacji prowadzi do chaosu.
ale jak chcesz to mogę ci udostępnic kawałek lasu<trochę bagnisty>, jest tam rzeka z bobrami. Zbudujesz sobie chatkę i będziesz mógł życ pozą tą straszną cywilizacją...
Chcesz życ w innym świecie, ale niestety nie ma innego świata niż ten tutaj.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 24, 2010, 21:23:41 »

dlaczego brak zamordyzmu od razu musi prowadzic do chaosu? dlatego ze sobie czegos innego nie wyobrazasz? masz tak zaprogramowane ze podobnie jak wieki temu indianie  nie widzisz duzych orketow? podobno ma byc transformacja, ten system ma upasc co to za zmiana jezeli nowy ma byc kopia starego?Uśmiech
Zapisane
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 24, 2010, 21:25:48 »

konkluzja sprowadza sie do tego zdania "Wszystko czego pragnę to "spokój, dom, las, ognisko" nie chcę państwa, podatków, religii, policji, korporacji. Chcę ogródka czystej rzeki, ciepła drugiej osoby,spokoju" 
mysle ze kazdy czlowiek podwiadomie tego pragnie, i mam nadzieje ze zmiany ktore nadchodza podaza wlasnie w tym kierunku

  Marzenia masz dobre bou, ale pozatem mam wrażenie, że przebywasz w dwóch rzeczywistościach. Jedna to twoje wyobrażenia na temat siebie i świata ( bardzo sztywne), natomiast to co czytam, mój odbór Ciebie mija się z tym co próbujesz sobą zaprezentować. Jeśli szukasz radości i piękna... ( a myślę, że tego szukasz  ) wyjdż po prostu na spacer, nie siedz przed kompem, tylko się rozejrzyj......

Jest taka wspaniała książka - ''Jeżeli życie jest grą oto jej reguły''.
Wysłać Ci ją ?  Uśmiech

Wnoszenie pretensji wobec świata  nic nie da.
Mnożysz jedynie jakieś swoje problemy mam wrażenie i  właśnie zjadasz własny ogon.

powodzenia
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 00:26:13 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 24, 2010, 22:10:53 »

dlaczego brak zamordyzmu od razu musi prowadzic do chaosu?

Z powodu paradoksalnego zachowania człowieka. Wszędzie tam gdzie tylko chciano wprowadzic wolnośc moralną nieograniczoną odgórnie, powodowało wykwit anarchii i totalny chaos prowadzący do upadku danego systemu. Na zasadzie znanej z komuny, jeśli coś jest wspólne, to wszyscy korzystają, i skoro jest wszystkich to nikt o to nie dba.

dlatego ze sobie czegos innego nie wyobrazasz?

Nie.
Uważam tak dlatego że w historii nie raz już próbowano wprowadzic system utopijny, ale nigdzie i nigdy to się nie udało na większą skalę. I nie widzę powodów czemu tym razem miało by byc inaczej.

masz tak zaprogramowane ze podobnie jak wieki temu indianie  nie widzisz duzych orketow?

Nie bardzo rozumiem pytanie... Wątpię żeby Indianie nie widzieli okrętów.

 
podobno ma byc transformacja, ten system ma upasc co to za zmiana jezeli nowy ma byc kopia starego?Uśmiech

Z tą transformacją to trochę podejrzana sprawa, więc żeby nie urazic czyichś przekonań powiem że najlepiej poczekac to się okaże, choc moja opinia na ten temat jest nieco inna od teraz zaprezentowanej.
Jeśli jednak ma nadejśc to "nowe" nie będzie ani lepsze ani gorsze, tylko inne. Zjawisk naturalnych nie wartościuje się moralnie, jako że jest to ludzki wynalazek.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 24, 2010, 22:11:47 »

MEM HEI SHIN, czytaj, czytaj, i jeszcze raz czytaj zanim skomentujesz
wyraznie zanim post wkleilam napisalam ze jest to post z racjonalista.pl. uznalam ze jest ciekawy i tyle.
poniewaz juz cie kiedys prosilam abys mi dal spokoj i sie mnie nie czepial kategorycznie ponawiam prosbe. z laski swojej nie odpowiadaj na moje posty, a wycieczki osobiste radze robic przed lustrem. bez odbioru

Zapisane
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 24, 2010, 22:18:32 »


Nie bardzo rozumiem pytanie... Wątpię żeby Indianie nie widzieli okrętów.


masz prawo watpic, ale ze nie bardzo rozumiesz pytanie to troche sie dziwie...
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahafernflower proskills neverdie zagroda-slonca devils