Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obserwacja Słońca  (Przeczytany 150394 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Luty 18, 2010, 18:54:23 »



"Najjbardziej prawdopodobna wersja zakłada, że jest rezultat kolizji między dwoma asteroidami"
Wszystko na to wskazuje, ale widok jest przepiękny.
To jest na pewno nowa informacja ? Ja mam wrażenie że już coś dokładnie takiego widziałem kiedyś....

Jeżeli chodzi o Słońce, to wczoraj z ciekawszych obiektów udało mi się zaobserwować to:



w związku z tym, że i tak zmieniają te zdjęcia z czasem, nie linkuje (na dole fotki jest zresztą data, przez 4 dni będzie pewnie dostępne)


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 19:09:08 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #11 : Luty 18, 2010, 19:12:33 »

Echnaton, jak tak sobie obserwujesz, to zerknij na "obiekty sfilmowane rożnymi metodami przez astronoma amatora Johna Lenarda Walsona."
Jose Escamilla - UFO Interstellar PL.
Jest tutaj:
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=576.0

P.S
W jakim programie robisz te żółte ramki jeśli można?
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 19:16:06 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Luty 18, 2010, 19:39:34 »

Oglądałem, jak dla mnie za mocno naciągane. Widziałem też Moon Rising II Jose Escamilli. Jeżeli nie mylę filmów, to ten był o tej zabawie w Photoshopie ze zdjęciami księżyca... zamiast kraterów to niby są kopuły (?). Jakaś infrastuktura... straszne. Przekroczenie granic dobrego smaku, jak dla mnie Uśmiech
Czytałem pare ciekawostek ezoterycznych na temat naszego naturalnego satelity w pierwszej odsłonie "zakazanej archeologii". Przyjmuje do wiadomości, że księżyc jest dużo starszy niż Ziemia. Niekoniecznie został utworzony z resztek dawnej kolizji jakiejś asteroidy z Ziemią. Być może wewnętrzna struktura/budowa też jest jakaś dziwna, bo pełno doniesień o jego "pustym charakterze"..., ale jak słysze o bazach, najpierw po ciemnej stronie, teraz już nawet od widocznej, to traktuje to co najwyżej jak rozrywkę.

Pozdrawiam

PS. żółte ramki dostałem od ludzi z NASA, tylko taki kolor można stosować do edycji ich obrazów.

...oczywiście w Illustratorze Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 19:43:08 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
percepcja
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : Luty 18, 2010, 20:20:05 »

@echnaton
"To jest na pewno nowa informacja ? Ja mam wrażenie że już coś dokładnie takiego widziałem kiedyś...."

Dokładnie takie samo wrażenie odniosłem i odwracając to zdjęcie o 180 stopni pokazuje się znak typu trójząb (litera grecka psi)

Ciekawostka:
Takie znaki na skafandrach mają też bogowie z komiksu "Thorgal" (część - "Gwiezdne dziecko")

Pozdrawiam
Zapisane
miszelos
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 24



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Luty 18, 2010, 20:28:41 »

Czy wiadomo coś więcej nt. tej "psi" ? Gdyby nie p. Melchizedek pomyślałbym, że chodzi o tą niebieską gwiazdę z przepowiedni Hopi. Ale tym razem to coś innego. Ciekawe z czym ma to związek? Moim zdaniem nie była to żadna kolizja asteroidów. To takie samo mydlenie oczy jak z tą spiralą w Skandynawii...
Pozdro!
Zapisane
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Luty 18, 2010, 20:51:57 »

To "psi" nazywa się P/2010 A2



Co to za dziwny obiekt? Odkryty 6. stycznia na naziemnych obrazach LINEARa okazał się wystarczająco niezwykły, by włączyć w ubiegłym tygodniu do dalszych badań Teleskop Kosmiczny Hubble'a. To, co zobaczył Hubble (na zdjęciu), sugeruje, że P/2010 A2 nie przypomina żadnego z kiedykolwiek dotąd widzianych obiektów. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że posiada warkocz jak kometa. Jednak bliższe oględziny ujawniły 140-metrowe przesunięcie jądra w stosunku do środka warkocza, bardzo niezwykłą strukturę w pobliżu jądra oraz brak dostrzegalnego gazu w warkoczu. Ponieważ wiadomo, że obiekt krąży w pasie asteroid pomiędzy Marsem a Jowiszem, wstępna hipoteza wyjaśniająca wszystkie znane tropy stanowi, że P/2010 A2 to szczątki pozostałe po niedawnym zderzeniu dwu małych planetoid. Jeśli się potwierdzi, zderzenie nastapiło prawdopodobnie przy ponad 15 000 kilometrów na godzinę -- pięciokrotna prędkość kuli karabinowej -- i wyzwoliło energię przekraczającą wybuch bomby jądrowej. Ciśnienie światła słonecznego mogło następnie rozproszyć szczątki w długi ogon. Przyszłe badania P/2010 A2 powinny dać wskazówki co do natury ciał, które weszły w kolizję oraz pomóc ludziom lepiej zrozumieć wczesne lata naszego Układu Słonecznego, kiedy zachodzilo wiele podobnych zderzeń.

http://www.oa.uj.edu.pl/apod/apod/ap100203.html
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 20:55:04 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
VAV EL
Użytkownik
**
Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Luty 19, 2010, 08:22:47 »

.

Porównuję te zdjęcia  z serwera NASA.
Te, które teraz są widoczne na Stereo Ahead i Behind są troszkę nieostre , lekko rozmyte. Obiektywy nie ostrzą... Trwa to już od kilku tygodni .  Ale ciekawa sprawa, bo jeśli się spojrzy na archiwum /jakieś 4 dni do tyłu/ to fotki tam są juz ostre jak "żyleta" /widać każdy pyłek latający wokół słońca/ ,ale niestety są troszkę inne niz te, które tam były wcześniej.

Jesli ktos ma ochotę i czas na archiwizację, to polecam ściągać te fotki na bieżąco, bo za trzy/cztery dni będa juz nowe.

Np w tym momencie granica zamiany fotek jest tutaj   - 13/14 lutego  /na stereo behind / :

13 lutego- fotki ostre i juz bez tych dużych obiektów na orbicie:
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/13/behind/euvi/195/2048/

14 lutego - w tym momencie jeszcze lekko pływają i pokazują te duże artefakty:
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/14/behind/euvi/195/2048/

rano to może juz się zmienić, kto chce ten sam sprawdzi i inne dni archiwizacji. Szkoda by było bezpowrotnie stracić takie obserwacje...

.



w tym momencie granica zamiany fotek jest tutaj   - 16/17 lutego  /na stereo behind /

17 lutego jeszcze wiszą  oryginały na serwerze NASA:
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/17/behind/euvi/195/2048/

Jeśli mogę cos zasugerować:
SCIĄGAJCIE   to co zostało  na swoje dyski, bo to ostatni dzień ich publicznego istnienia .  Jutro  znikną bezpowrotnie.... To bardzo nietypowy początek cyklu Słońca...a właściwie jego foto-szczątki  Mrugnięcie

z 18 lutego 2010 są tu :
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/18/behind/euvi/195/2048/

.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2010, 08:25:54 wysłane przez VAV EL » Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #17 : Luty 20, 2010, 13:58:54 »

NASA bada aktywność Słońca
2010-02-15

Amerykańska agencja kosmiczna NASA wystrzeliła w ubiegłym tygodniu satelitę naukowego, który ma obserwować aktywność Słońca. Nadrzędnym zadaniem satelity będzie prognozowanie nadchodzących burz słonecznych, które w znaczącym stopniu zakłócają pracę urządzeń elektronicznych i satelitów nawigacyjnych.

Satelita, nazwany SDO (Obserwatorium Dynamiki Słońca, ang. Solar Dynamics Observatory), wystartował z Centrum Kosmicznego imienia Johna F. Kennedy'ego, które położone jest na przylądku Canaveral. Docelowo pracować będzie na orbicie geostacjonarnej, na wysokości 35,680 km nad Ziemią. Misja trwać ma co najmniej 10 lat. Na satelicie nie ma żadnych urządzeń do przechowywania informacji, dlatego też codziennie przesyłane będzie do NASA 1,5 terabajta danych pochodzących z obserwacji Słońca.

"SDO będzie wysyłać nam obrazy jakości 10-krotnie lepszej niż HD (1080p, tj. 1920×1080 pikseli - przyp. red.)" - mówi zajmujący się projektem Dean Pesnell. Amerykański naukowiec nie kryje swojej ekscytacji i wyraża przekonanie, że obserwacja Słońca może być fascynującym zajęciem, zwłaszcza, że "do NASA będzie docierał sygnał, który będzie porównywalny z filmem wyświetlanym w systemie IMAX. To będzie 24 godzinny film w świetnej rozdzielczości, pokazujący płonące Słońce".

Alan Title, jeden z głównych badaczy zajmujących projektem, przyznaje, że agencję kosmiczną czeka teraz żmudne zadanie polegające na analizie wielkiej ilości danych pochodzących z SDO. "Celem misji jest przede wszystkim prawdziwe i trwałe zrozumienie tego, co dzieje się na Słońcu." Dotychczas projekt kosztował agencję 858 milionów dolarów.

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,NASA-bada-aktywnosc-Slonca,wid,11976714,wiadomosc.html?ticaid=69ad2
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 14:02:59 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Luty 20, 2010, 18:06:39 »

"SDO będzie wysyłać nam obrazy jakości 10-krotnie lepszej niż HD (1080p, tj. 1920×1080 pikseli - przyp. red.)" - mówi zajmujący się projektem Dean Pesnell. Amerykański naukowiec nie kryje swojej ekscytacji i wyraża przekonanie, że obserwacja Słońca może być fascynującym zajęciem, zwłaszcza, że "do NASA będzie docierał sygnał, który będzie porównywalny z filmem wyświetlanym w systemie IMAX. To będzie 24 godzinny film w świetnej rozdzielczości, pokazujący płonące Słońce".

Ciekawe czy ten obraz będzie udostępniony w necie za free na bieżąco ? Jakość powala... czekamy.

A teraz kolejna seria wypatrzonych przeze mnie obiektów:



PS. VAV EL nie jestem w stanie gromadzić wszystkich fotek. Mam kilka ciekawszych. Wiesz, co z tego, że będziemy mieli te wszystkie zdjęcia ? Będzie to materiał dowodowy w jakiejś sprawie ?
Na pewno ktoś je gromadzi... jak będzie potrzeba zaprezentowania ich w przyszłości to się znajdą.

Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
VAV EL
Użytkownik
**
Wiadomości: 60


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Luty 20, 2010, 19:54:38 »



Tu jest Twoja wypowiedz z  9 lutego 2010:
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=668.msg3811#msg3811

Nierozumiem,
Nikt nie kasuje wrzuconych zdjęć. To zdjęcie które umieściłem wcześniej jest cały czas dostępne.

http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/07/behind/euvi/195/2048/20100207_190530_n7euB_195.jpg

Jeżeli link nie działa to proszę sobie wejśc na stereo-ssc.nascom.nasa.gov i tam w galerii zdjęć w dniu 07.02.2010 na Stereo behind o godz. 19.05 (ostatnie zdjęcie na liście) jest całe zdjęcie z tym obiektem.

Nie twórzmy teorii spiskowych tam gdzie ich nie ma.

Pozdrawiam



 Departament Prawdy mi się przypomina z "1984" Orwella.

 Ale to przecież nie ważne....

 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech


.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 14:27:12 wysłane przez Leszek » Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahapolnocnejciszy neverdie watahanowiu skandynawistyka zagroda-slonca