Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 4.0 Ujawnienie Tajemnicy – Przyszłość jest w Naszych Rękach FILM  (Przeczytany 140887 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Listopad 16, 2009, 22:11:04 »

Na wstępie chciałem podziękować wszystkim tym, którzy przetłumaczyli wykład Nassim'a. Wielkie dzięki za poświęcony czas !
Po obejrzeniu pierwszych trzech części z niecierpliwością czekałem na podsumowanie wykładu i rozwiązanie kilku daleko wysuniętych hipotez z cz.III i połączenia ich w całość z koncepcją geometrycznego układu sił w próżni i jego fraktalnego odzwierciedlenia w świecie przyrody z cz. I i II ( fantastyczna definicja sprzężenia zwrotnego z wykorzystaniem czarnej dziury). Udało mi się nawet namówić do obejrzenia tego wykładu 2 fizyków, którzy spokojnie przyjęli te rewelacje jako "akademicka polemika z zakresu filozofii układu sił". Stąd możliwość trochę innej interpretacji przez Dan'a Winter'a... Nie ubierał bym któregoś z tych Panów mianem "jedynego niosącego światło", ale to temat na być może inny wątek.
IV cz. mocno mnie ostudziła. Dziwi mnie, że wszyscy tutaj rozpędzili się od razu w swojej bujnej fantazji, rozwijając mocno naciągane hipotezy Nassim'a. Stary Testament interpretuje jak mu wygodnie... czas i miejsce budowy Arki jest w ST wyjątkowo dokładnie opisany. Ale niech tam... Jak Izraelici wyciągnęli ją z Piramidy, skoro w poprzednich częsciach mówi że budowle te nie miały wejść i ironizuje jak to niby mogło dojść do splądrowania grobowca. Skąd wzięła się "moc" w Arce przy przejściu przez Morze Czerwone, skoro Mojżesz dopiero zniósł tablice (czy jak interpretuje Nassim - czworościany) z góry Synaj, które zasilały całe urządzenie ? Jak to możliwe, że Mojżeszowi nic się nie stało, skoro inni nie mogli się zbliżać bez zabezpieczeń ? Jak można potajemnie przenieść arkę skoro roztaczał się nad nią tak olbrzymi obłok dymu, lub ognia ? Historia Jezusa i jego grobu to już kompletna klęska... aczkolwiek symbolika ciekawa i nic poza tym. Templariusze i posiadanie przez nich arki mocno życzeniowe, żeby nie powiedzieć odnoszące się do bajki "Kod Leonarda".
Można by tak wymieniać. Ostatecznie jestem zniesmaczony, przy całej sympatii dla Nassim'a, jako bardzo pozytywnej postaci. Czuje się jakbym z rozpędzonego pociągu "nowego działu nauki" wpadł w wir współczesnego komiksowo-Danikenowskiego absurdu. A ja już to przerabiałem w młodości....

Pozdrawiam wszystkich poszukiwaczy prawdy

Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #21 : Listopad 16, 2009, 22:15:03 »

nie zrozumiałeś FINALNEGO PRZESŁANIA, nie Nassima ale FINALNEGO - i to wszystko...

a to KAŻDY musi sam w sobie odnaleźć, wszak każdy z nas jest Horyzontem Zdarzeń, więc PRZEKROCZMY go!

718'
Zapisane
Mecromon
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 10


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Listopad 16, 2009, 22:15:25 »

Na tym polega ten romantyzm Uśmiech
Coś nie do osiągnięcia, ale przez NWO why not ?
Zapisane
Miszelos
Gość
« Odpowiedz #23 : Listopad 16, 2009, 22:19:03 »

Witajcie! Dziękuję za kolejną częśc emocjującego odcinka wykładów Pana Harameina! Już się ściąga.
Muszę podzielić się z Wami pewną sprawą:
otóż pracuję z kolegą - ateistą - ale to nie ważne, no i kolega ów ma bardzo ciekawą koncepcję powstania życia tu na Ziemi i ogólnie w kosmosie.
Wg niego wszystko jest jednym wielkim PRZYPADKIEM. Teoria ewolucji jest jedynie słuszna i nic poza tym.
Nie przemawiają do niego żadne dowody na istnienie obcych cywilizacji, kręgi w zbożu wykonują "wieśniaki i studenci", NWO to fikcja itp. itd.
A Discovery i National Geografic to kanały - autorytety.
Porzucam mu co jakiś czas filmy np wykłady Harameina, Dana Wintera, Cotterella jednak nadaremno.. Czasami wydaje mi się, że w ogóle nie obejrzy albo przeleci na podglądzie.
Tym samym tracę partnera do polemiki i dyskusji - a szkoda...Myslalem, że  "będą z niego ludzie" Uśmiech
Zapisane
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Listopad 16, 2009, 23:19:45 »

@Echnaton

Wątpię czy wszyscy z entuzjazmem. Dla mnie te księgi to historyjki i to od dawna a nie od wykładu Nassima Mrugnięcie A historyjki zawierają zazwyczaj ziarnko prawdy.

Myślę, że Nassim próbuje właśnie w tych historyjkach odnaleźć ziarnko prawdy. Czy odnalazł to właściwe ? Nie wiem.

Co do piramid, mi np. nie pasuje, że gada się o jednej a jest ich więcej przecież.

Kto wie czy np. teoria nie powinna być zupełnie odwrotna. Czyli Mojrzesz ukradł coś co miało być dopiero włożone do tej piramidy. Piramida mogła więc stać jak stoi. I wtedy jakiś tam sens nawet nabiera to co pisał east o tym co miało nastąpić i strachu przed tym. Może jaszczury miały się teleportować na ziemię Mrugnięcie
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Listopad 17, 2009, 02:24:05 »

(..) . O ile mnie pamięć nie myli Nassim sugerował ich istnienie nawet ponad 12 tys pne. Coś po prostu mi tu nie gra. Skoro archeolodzy sobie kopią i odkopują prymitywne narzędzia jakimi posługiwali się nasi przodkowie. A niby mieli posiadać arkę ?

Poza tym czemu jest jedna arka i wiele piramid ? 
Wspaniałe pytanie .
Z tego co wiadomo , te Piramidy w Bośni czy gdzie indziej nadal działają bo nie pełnią takiej roli jak ta GŁÓWNA w Gizie (główna czyli ta, w której zbiegają się Ley Lines ) . Jeśli chciałbyś zmontować  (albo rozmontować ) jakiś system to zacząłbyś od jego serca, czyż nie  ? No i Mojżesz to zrobił. Pytanie tylko czy w trosce o ludzkość , czy przeciwko niej, ale to pytanie w gruncie rzeczy o ego .
Ponieważ Ziemia i jej historia to historia EGO. Zaś  historia , której nie widać może być czymś zupełnie innym.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
sunshine
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 3


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Listopad 17, 2009, 02:27:04 »

Nassim podczas swojej prezentacji bardzo ostrożnie dobierał słowa, nie wyjawił całej wiedzy jaką posiada pewnie dlatego że musiał uogólniać ponieważ brakowało mu tego tygodnia czasu na omówienie zagadnień :-) ale rowniez dlatego ze my sami (słuchacze) nie jestesmy jeszcze przygotowani na całą prawdę i odebralibysmy jego śmiałe teorie jako szaleństwo :-)

Ale w końcowym podsumowania powiedział o nas jako o promieniu świetlnym ...., tak dla ciekawości wg niektórych przekazów channelingu nasze słońce nie jest przypadkową strukturą, tylko ma dodatkowe zadanie - na poziomie subatomowym fotonów (mówił o tym również Dan) następuja fuzja - foton jest jak fala nośna dla naszych myśli, dzięki czemu może przekazywać je na inne płaszczyzny rzeczywistości i oddziaływac na nie, dlatego tak wiele zależy od naszych myśli nie tylko czynów.

I to jest końcowym przesłaniem oraz wskazówką w jaki sposób możemy wykorzystać tą wiedzę czyli masz pełne nieograniczone możliwości KREACJONIZMU jakie daje ci Bóg, i tylko od ciebie zależy (wolnej woli) w jaki sposób je wykorzystasz. Wyobrazcie sobie ze uruchamiacie wyobraznie (najskuteczniejsza metody projektowania rzeczywistosci) czyli zamieniacie własne myśli = energię (nastepuje to na poziomie subatomowej - czyli na poziomie struktury czarnej dziury) w "rzeczywistość" i nagle okazuje sie ze to działa - i jak jestescie gotowi na zaakceptowanie takich teorii :-)

Spokojnego dnia i czystych myśli :-)
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Listopad 17, 2009, 11:09:10 »

4 część cyklu to daleko idące interpretacje faktów lub legend historycznych,cały cykl opisuję ciekawy ogląd rzeczywistości.
Tylko dlaczego wszystko dla was jest czarne albo białe,Współczesna technologia a w szczególności internet daje nam do ręki dostęp do drzewa wiedzy, czyli daje nam możliwość samodzielnego interpretowania  otaczającej nas rzeczywistości żeby przekroczyć jakikolwiek horyzont pierw trzeba poszerzyć swój własny, oglądanie tego typu filmów to jedynie jeden z pierwszych kroków , jedynym ich zadaniem jest otworzenie na umysłu na nowe koncepcje,szeroko pojęta duchowość i nauka mówią o tym samym lecz innymi językami.
W swoich poszukiwaniach odpowiedzi na nurtujące mnie pytania w kabale spotkałem się z ciekawą informację dotyczącą pozyskiwania wiedzy na ten temat,pisano mianowicie o tym że umysł to nie drzwi, jak go otworzysz to nie da się go już zamknąć oraz że od tego momentu nowe informacje będą spływać do nas ze wszystkich stron i to mogę potwierdzić z własnego doświadczenia im więcej wiesz tym więcej dostrzegasz,lecz interpretować tę wiedzę trzeba bardzo ostrożnie ponieważ tyle jeszcze jej przed nami że interpretując ją dziś jutro będziemy się śmiać z samych siebie.
Dzięki za tłumaczenie i kolejne poszerzenie mojej rzeczywistości .
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Listopad 17, 2009, 12:45:29 »

Czy o to chodziło Nassim'owi ? Pozostawić otwartą konserwę domysłów i fantazji ? Po pierwszych dwóch częściach spodziewałem się zamknięcia tej ciekawej teorii dobitnym przykładem. Zresztą nie brakuje ich w cz. II, ale cz. III sugerowała coś mocniejszego... Tymczasem dostaliśmy papu do poduszki o wróżce zębnej, smoku i siedmiu krasnoludkach w jednym.
Ktoś pisze o ST że to jakieś historyjki, więc można sobie skakać po nich niechronologicznie jak się nam podoba, dodawać, pomijać. Podejrzewam, że właśnie na takiej podstawie powstało kilka bajek i filmów. Ale jeżeli ktoś ma ochotę postudiować te zapisy z odniesieniem historycznym, to już inna liga.
Przykład człowieka jako horyzontu zdarzeń, jego myśli (świadomość, podświadomość) jako czarnej dziury w odniesieniu do projekcji i kreacji świata jest piękny i można tą teorię akceptować. Tyle że nic w tym odkrywczego. Na wszelkiego rodzaju szkoleniach marketingowych, motywacyjnych, są przybliżane te techniki od lat. W większości biografii sławnych ludzi na ogół dominuje, (lub jest skrywany) temat kreowania świata i podążanie za wszelką cenę za swoimi pomysłami. To klucz do sukcesu. Są też przypadki szczególne (np. Napoleon Hill) który dopiero pod koniec życia wyznaje w szczegółach jakich technik wizualizacji się podejmował.Za życia prawdopodobnie został by wyśmiany...

PS. Kapłan polecam nauki Jiddu Krishnamurtiego aby oddalić troche nabrzmiałe ego. Nie uzurpuj sobie prawa do rozumienia finalnego przesłania Haramein'a. Jest ono banalne, dlatego nawet o nim nie wzmiankuję...

Pozdrawiam
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Listopad 17, 2009, 14:30:24 »

Echnaton , to co jest banalne nie musi  być wyszydzane. Czasami wielkie prawdy są tak banalne i oczywiste, że nikt nie wpadłby na nie. Ludzki umysł uwielbia wszystko komplikować. Oczekiwałeś od Nassima jakichś fajerwerków ?  A może nowych odkryć ?
Ja oczekiwałem inspiracji i ją otrzymałem. Mogę w każdej chwili być znudzonym słuchaczem szkoleń marketingowych, ale mogę poczuć się także horyzontem zdarzeń Uśmiech wow, czy to nie wspaniałe ?
Głębsza eksploracja tej idei pomoże dopiero odkryć nam większe możliwości w nas samych. Powstaje wiele pytań. O to JAK rezonować by móc skorzystać z wszystkiego , co ma nam do zaoferowania Wszechświat.

Mam silne przeczucie, że w gruncie rzeczy jest to banalnie proste i dostępne dla każdego, nawet największego matołka i nieuka. Wystarczy choć na chwilkę.... przestać myśleć ?
Banalne ? A spróbujcie sami ....
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ogrodowe articz loki my-baby x22-team