Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii  (Przeczytany 112829 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : Styczeń 22, 2010, 15:10:45 »

no ale przecież tak napisałem

napisałeś:

"... i tą mają obie wersje.Gdyż idealna kompresja  służy też do magazynowania czyli przechowywania informacji czyli tak i tak jest dobrze"

a ja mówię powtarzajac za Danem

"...i tą mają obie wersje połączone razem. Gdyż idealna kompresja  służy zarówno do magazynowania czyli przechowywania informacji jak i przenoszenia świadomości i biologicznego życia. Czyli nie tak i tak jest dobrze, ale obie geometrie muszą być połączone aby warunek idealnej kompresji przenoszącej wszystkie parametry pola był spełniony."

widzisz różnicę?

Innymi, prostrzymi słowami - miłość jest spoiwem wszechświata i bez niej daleko nie zajedziesz, utkniesz co najwyżej na jakimś syntetycznym poziomie, 3 czakrze i zdolnościami manipulowania na poziomie materialnym, odcięty od wielu ciekawych i kreatywnych procesów. To jest wg mnie różnica między hexa a połączeniem hexa i penta.

pozdrawiam
Zapisane
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Styczeń 22, 2010, 15:29:48 »

@radoslaw nie widzę i napisałem również "Choć te dwie geometrie opisują rożne rzeczy , są JEDNYM FRAKTALNYM opisem rzeczywistość."
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=452.msg3510#msg3510
Czy teraz rozumiesz? miałbym ochotę napisać  Mrugnięcie
Jak i rozwinąłem temat tutaj
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=452.msg3522#msg3522i

taka ciekawostka

To nawet 3w 1 Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2010, 14:40:27 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #72 : Styczeń 27, 2010, 11:43:40 »

Wczoraj wkleiłem w innym dziale powinno znaleźć się napewno i tutaj - najnowsze obrazki Dana w temacie:
http://www.goldenmean.info/reinventingfractallife/

pozdrawiam

Radosław, mam prośbę, aby nie przypisywać Danowi wszystkiego, co jest na jego stronie. To nie są jego obrazki tylko obrazki Johna Fanuzzi, który wzoruje się na Danie. Zresztą nad obrazkami, które wkleiłeś jest na stronie źródłowej napis:
"Next- we present the latest 2 creative images from John Fanuzzi - internalstargate.com - who presented his stimulating visuals both in Calgary with us, and in Vancouver.. "
Przedstawiamy 2 twórcze obrazki Johna Fanuzzi, który prezentował swe inspirujące wizualizacje w Calgary i Vancouver"

A tu jest jego strona domowa:
http://web.me.com/inphinitti/Internal_Stargate/IS1.html

To co robi Fanuzzi różni się od tego co robi Dan w dość istotnych sprawach, mimo, że Fanuzzi mocno czerpie z Dana.
Wystarczy zerknąć na ten obrazek i jak sześciany na dole
http://web.me.com/inphinitti/Internal_Stargate/5_Incubation_-.html

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 14:24:39 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Styczeń 27, 2010, 13:34:52 »

Michał-Anioł napisałeś
Cytuj
Rzeczywistość jest jednak bardziej złożona. Tworzą ją bowiem nie tylko wyjściowe kształty pięciu brył platońskich, ale także ich wzajemne przenikanie się, ich projekcje, przekroje i odbicia w różnych nakładających się na siebie skalach. Pamiętajmy jednak, że ewolucja z definicji zakłada ruch.

Dokładnie . Ewolucja zakłada ruch. Udało mi się wczoraj "wyciągnąć" Mrugnięcie od Leszka  interesujący obrazek ,który ten ruch pokazuje Pod tym linkiem :
<table style="width:auto;"><tr><td></td></tr><tr><td style="font-family:arial,sans-serif; font-size:11px; text-align:right">Od święta gometia w praktyce</td></tr></table>


Krótki opis -  oto ośmiościan, a poniżej jego dynamika - po prawdzie jest to ośmiościan "rozciągnięty" na kuli (nadmuchany ośmiościan jak balonik ) ,ale czy nie przypomina Wam czegoś ? Czy nie jest to symboliczne przedstawienie modelu atomu wg Bohra ?  dynamiczne przedstawienie.

Jeśli teraz weźmiecie bardziej skomplikowane figury  ..dodecahedron czy coś i "nadmuchacie ", to co wyjdzie  ?
A to jest tylko maleńka próbka tego, co nam funduje  Buckminster Fuller. Wydaje się ,ze obaj Panowie - Dan oraz Nassim korzystali z wiedzy Buckminstera Fullera.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 13:41:47 wysłane przez east » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #74 : Styczeń 27, 2010, 14:06:56 »

A to jest tylko maleńka próbka tego, co nam funduje  Buckminster Fuller. Wydaje się ,ze obaj Panowie - Dan oraz Nassim korzystali z wiedzy Buckminstera Fullera.

Każdy kto zerknie na obrazki w książce A Fuller Explanation: The Synergetic Geometry of R. Buckminster Fuller, by Amy C. Edmondson
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=6.msg2376#msg2376
z łatwością zauważy, że obaj panowie (Winter i Nassim) czerpią z Fullera. Przy czym Nassim w dużo większym stopniu, bo wprost bierze pomysły Buckiego  - izotropową matryce wektorową, równowagę wektorową. czworościan wpisany w kulę - i na nich opiera swoje rozważania w "Przekroczyć Horyzont Zdarzeń"

Może wreszcie opiszę te obrazki, z których jeden zamieszczasz East ... heh
Obrazki z w/w książki Fullera.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 14:29:42 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Styczeń 27, 2010, 14:55:23 »

Teraz jakoś inaczej patrzę na  Kwiat Życia



Czyżby kluczem było przekształcenie statycznych figur na dynamikę kuli  ?

Czy na poniżej załączonym obrazku widzicie  heks- i penta- struktury jak się zazębiają  ? To jest piękne.


Powinno być piękne, gdyż, jak mawiał  Bucky
Quote on this card: "When I am working on a problem I never think about beauty. I only think about how to solve the problem. But when I have finished, if the solution is not beautiful, I know it is wrong." - R. Buckminster Fuller

Nie zawsze metalowy, oznacza "niefraktalny" , co można wywnioskować po tym, jak rośliny dobrze czują się w budynku z metalu.

<a href="http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=8606570&amp;amp;server=vimeo.com&amp;amp;show_title=1&amp;amp;show_byline=1&amp;amp;show_portrait=0&amp;amp;color=&amp;amp;fullscreen=1&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; width=&quot;400&quot; height=&quot;225&quot;&gt;&lt;/embed&gt;" target="_blank">http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=8606570&amp;amp;server=vimeo.com&amp;amp;show_title=1&amp;amp;show_byline=1&amp;amp;show_portrait=0&amp;amp;color=&amp;amp;fullscreen=1&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; width=&quot;400&quot; height=&quot;225&quot;&gt;&lt;/embed&gt;</a>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 16:03:02 wysłane przez east » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #76 : Styczeń 27, 2010, 15:28:51 »

East, moim zdaniem nie ma co mieszać tematów. Jest myśl Dana, Nassima, jest Bucky Fuller. Na przykład Bucky Fuller nic nie mówi o Kwiecie Życia; prawie nie wspomina o dwunastościanie. Mamy po prostu różne osoby, które snują swoje rozważania.
Niemal każdy obrazek niesie za sobą inne konotacje i inne treści. Bucky na przykłąd rozmyślał nad dwudziestościanem około 6 lat, aby coś sensownego wymyślić. To daje wyobrażenie o tym ile w jednej figurze znajduje się informacji. Dlatego wrzucanie każdego kolejnego obrazka moim zdaniem zaciemnia obraz. Ten obrazek, który wrzuciłeś (ośmiościan) to przynajmniej pół strony A-4 opisu, aby wiedzieć z czym Bucky to łączył. Ale Bucky, bo Dan już do tego dodał co nieco, więc kolejne pół strony i tak mamy już jedna stronę A4... Mrugnięcie
ja nie mam czasu na opisywanie tych rzeczy. Trudno. Jak kogoś interesuje, to sam znajdzie.Link do książki jest podany.
Skoro jednak wywołałeś temat, to może znajdę czas, aby to po łebkach opisać. Tyle, że równolegle musze robić 3 inne rzeczy. Brak czasu...


EDIT:
Piszesz East: "Czy na poniżej załączonym obrazku widzicie  heks- i penta- struktury jak się zazębiają?"
No dobra, ale o co w tym chodzi?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 15:54:10 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Styczeń 27, 2010, 16:29:38 »

O kwiecie życia , to była moja osobista  impresja właściwie na temat tego , iż  może to być kuliste przekształcenie któregoś statycznego kształtu. Innymi słowy  - ukazanie  dynamiki na kształt tej z wcześniejszego posta ( przekształcenie ośmiościanu ).

Czy  wrzucenie kolejnego obrazka  "zaciemnia"  ?  No cóż , we wcześniej szych postach tego tematu ze dwie strony dyskusji o heks- i penta- geometriach i niewiele z tego wyszło. Uważałem po prostu, że Buckminster Fuller tutaj ma coś do powiedzenia w kwestii  "syntezy " . Próbowałem to pokazać najprościej jak się da - za pomocą prostoty z obrazka , które niesie piękno ( wg Buckiego również ) , a jednocześnie harmonijnie łączy penta i heksagonalne struktury. Wiec może ostatni już z mojej strony obrazkowy wrzut w tym temacie


To , co na obrazku dalej widzicie we filmie , który zamieściłem w postaci KONKRETNEJ budowli.
W kwestii syntezy tego wątku można by przytoczyć  wypowiedź Buckminstera Fullera  "
You never change things by fighting  the existing reality. To Change something build a new model that makes existing model obsolete"
Moje tłumaczenie :
Nigdy nie zmienisz spraw na drodze walki z istniejącą rzeczywistością. Aby zmienić coś zbuduj nowy model,. który sprawi, że istniejący model stanie się nieaktualny .

Innymi słowy  - Bucky proponuje włączanie i budowanie , rozwój. To , o czym Dan Winter wyraża się jako o niedestruktywnej , rekursywnej geometrii.
I w tym duchu, moim zdaniem, powinniśmy próbować dokonywać syntezy. Nie poprzez zwalczanie koncepcji, a co najwyżej próbę ich dopasowania lub , jeśli się nie da - rozwinięcia , transformacji.

Mieszanie tematów ... bez mieszania nie ma wymiany informacji  Mrugnięcie
Piszesz Leszek  " mamy po prostu różne osoby , które snują swoje rozważania .." , czy rozumiesz przez to,że należałoby raczej rozdzielić te osoby oraz ich koncepcje ?  Powinniśmy zaprzestać szukać syntezy ? 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 16:45:20 wysłane przez east » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #78 : Styczeń 27, 2010, 17:10:20 »

East, można stosować różne strategie badawcze czy poznawcze. Jeśli mamy kilka koncepcji, to możemy starać się je łączyć, ale
wypadałoby najpierw poznać każdą z nich z osobna, bo inaczej nie będzie to łączenie koncepcji, tylko gra różnych skojarzeń. Tak oczywiście tez można.

Jeśli jednak łączymy ze sobą różne koncepcje, to mamy do czynienia tzw. eklektyzmem.
Eklektyzm może być zdyscyplinowany lub niezdyscyplinowany.
Zdyscyplinowany to taki, który podaje sens i znaczenie określonych pojęć/figur/obrazów  W ICH PIERWOTNYM KONTEKŚCIE  ZNACZENIOWYM, W KTÓRYM SIĘ POJAWIŁY.
Dopiero kolejny krok to próba połączenia różnych pojęć/figur/obrazów pochodzących z różnych kontekstów w NOWĄ i SPÓJNĄ perspektywę.
O tym drugim kroku można czasem powiedzieć, że jest zdyscyplinowanym eklektyzmem.
Najogólniej polega on na włączeniu "starych pojęć" do "nowej koncepcji" przy a) zachowaniu ich pierwotnych znaczeń lub b) REDEFINICJI ich znaczeń.
Myślę, że tworząc jakiś nowy model czy nową teorię, należy o tym pamiętać.

Z bryłami geometrycznymi jest nieco łatwiej, ale także i tutaj jeśli ktoś składa np. model Gwiezdnej Matki, to można zauważyć, że 1) inaczej łączy bryły przez co określa inne zależności między nimi  a także 2) inaczej definiuje czasem FUNKCJE poszczególnych brył w danym modelu - co robi na przykład  Gordon Plummer.
Jego Gwiezdna Matka, która nazywa Tetraktys wygląda tak:


Wyjaśnia on nieco tą konstrukcję w swym wykładzie  pt. "the Nature of Things"
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=7.msg911#msg911

Swoją drogą w wykładzie tym  ukazane są ciekawe zależności między liczbami kątowymi poszczególnych brył platońskich. A skąd Plummer wziął te wyliczenia? Od Buckminster Fullera....
Heh, myślę, że trzeba co nieco napisać na forum o Fullerze...

Tak czy inaczej trzeba chyba będzie jednak pogadać trochę o podstawach. O zależnościach między bryłami i liczbami i zawartymi w nich proporcjami...

Pozdrawiam Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 23:59:12 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Michał-Anioł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : Styczeń 27, 2010, 20:56:04 »

Tak czy inaczej trzeba chyba będzie jednak pogadać trochę o podstawach. O zależnościach między bryłami i liczbami i zawartymi w nich proporcjami...
Jestem za
Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie odnowić świat
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

svcraft foxlive dogworld killers chopin