Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kartka z kalendarza, dzień 10 kwietnia, roku 2010  (Przeczytany 112574 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Kwiecień 14, 2010, 18:01:33 »


http://noosphere.princeton.edu/polish.president.html
Zapisane
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Kwiecień 14, 2010, 18:24:44 »

a co to jest?
Zapisane
radoslaw
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Kwiecień 14, 2010, 18:39:14 »

Tutaj Bou masz wprowadzenie:
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=43.0

A tutaj rozwinięcie buddy Easta:
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=352.10

I dziękuję za pytanie. Nasuwa się refleksja związana z nowym interfejsem forum i jeszcze większym  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech uporządkowaniem tematów.

pozdrawiam
Zapisane
Raistlin
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 31


18252176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #43 : Kwiecień 14, 2010, 19:27:02 »

Ta dyskusja gzie ma zostać pochowany Lech Kaczyński jest dla mnie mocno niesmaczne. Nie wiem czym powodowana była decyzje. Ten kto ją podjął pewnie zdawał sobie z kontrowersji jakie ona wywoła Tak czy siak została podjęta i żadne protesty już jej nie zmienią A to kto i gdzie leży nie jest z nów tak istotę. Jestem przekonany, że po jego śmierci Kaczyńskiego wykreują na tak wybitnego Prezydenta, że  za 400 lat nikogo nie będzie dziwić, że tam spoczywa

Chyba wszyscy tutaj jesteśmy zgodni, że Lech Kaczyński nie dokonał wystarczająco dużo aby zostać pochowany na Wawelu. Jednak  te wszystkie dywagacje pochować czy nie są jednak w tym momencie trochę bez celu.
pogrzeb na Wawelu się odbędzie choć by z faktu że już poinformowaliśmy gości zagranicznych o miejscu pochówku a karków już się na niego szykuje. A my zamiast zachować szacunek wobec śmierci ludzi tak ważnych na naszego kraju rozpoczynamy kolejną kłótnię z której nic dobrego nie wyniknie. Decyzja zapadła i cóż wypada teraz z tym się pogodzić.

Jedna z gazet już opublikowała zdjęcie które mocno obśmiewa ten wypadek (Nawiasem mówiąc słowo tragedia jest jednak w tym miejscu adekwatna. Było to bądź co bądź śmierć nie tylko ludzi ale też ważnych dla kraju postaci. Zanim Komorowski nie zastąpił prezydenta nasz kraj był bez dowództwa i właściwie bezbronny. Nie mówiąc już o tym jak trudno będzie nam zastąpić dowódców wojskowych których straciliśmy.  Oczywiście nie umniejsza to mojego szacunku dla śmierci twoich bliskich MHS)
a my zamiast pokazać jak bardzo jesteśmy silni pokazujemy po raz kolejny z jak najgorszej strony.
Mogę zrozumieć kłótnie polityków w sejmie. Ale kłótnie zwykłych ludzi w tak  ważnych dla Polski okoliczność
jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Katastrofa w smoleńsku dla mnie znaczyła zamknięcie pewnego etapu związanego z naszą historią.
Rosja dostała niepowtarzalną szanse zamknięcia sprawy z Katynia nie tracąc przy tym twarzy. Nie liczę na to że nagle z Rosją będziemy w przyjacielskich stosunkach. Jednak pozwoliło by to w końcu  przestać obwiniać się o historię i bez niepotrzebnych żali kontynuować rywalizacje o dominującą pozycje w środkowej europie a którą Lech Kaczyński jednak zapoczątkował.

Lech Kaczyński nie dokonał może wybitnych rzeczy ale nie był on złym prezydentem i dlatego nie warto się kłócić o to  gdzie ma być pochowany. Decyzja już zapadła a my skupmy się na rzeczach bardziej pożytecznych i harmonijnych.


Pozdrawiam Uśmiech





 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2010, 19:28:40 wysłane przez Raistlin » Zapisane

"W wszechświecie jest nieskończona ilość informacji które można pozyskać.Wiele z tych informacji nie da się z rozumieć logiką. Nie które z nich jest błędnych sprzecznych lub nieprawdziwych. INTUICJA jest drogą  która pomaga nam się pomiędzy nimi poruszać i wybrać najwłaściwsze"
strzygław
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Kwiecień 14, 2010, 20:34:21 »

A mnie się wydaje, a nawet jestem całkiem pewien, że jedność i zgoda, to są opisy stanów istniejących, a nie dekrety do wprowadzenia. Tak samo jak miłość, albo szczęście. Jest, albo nie ma. A jak nie ma, to musi przyjść wewnętrznie, organicznie w zgodzie z własnym sumieniem i potęgą kwantowego kosmosu. No, dobra, niech będzie, że kwantowo-fraktalnego kosmosu. I jeszcze mam, że zawsze się dziwiłem czytając wiadomości, że świat zawsze się mniej morduje, mniej zatapia zatapia, mniej katastrofuje i mniej najważniejszo-że-wszyscy-muszą wiedzieć-wiadomościuje w czasie świąt i łikendów. Teraz się też dowiedziałem, że tajniki świętej geometrii stworzenia też przystają w czasie żałoby narodowej. Pytam się więc naiwnie: czy na każdym forum musi być teraz Kaczyński? Jak ufole wylądują jutro, to też zaraz pod trumnę polecą? Ja myślałem, że my tu o wszechświecie, tajnikach pierwotnych, rodzaju ludzkim, rzeczywistości niepoznanej...
pozdrawiam
znudzogław
Zapisane
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #45 : Kwiecień 14, 2010, 21:48:06 »

Wajda tak jak i kolega Raistlin mają rację.
Kaczyński nie był aż tak wybitnym polakiem alby zasłużyc sobie na honor spoczywania wśród królów polski. Owszem jest pierwszym Prezydentem od wielu lat który poległ na podczas piastowania stanowiska, ale to nie stawia go od razu w jednym szeregu z Kazimierzem Wielkim i Józefem Piłsudskim.
Wielką żałobę rozumiem, ale nie popieram tak silnego gloryfikowania, i nadawania honorów ludziom tylko z tego powodu że polegli na stanowisku.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
tijavar
Gość
« Odpowiedz #46 : Kwiecień 14, 2010, 23:36:01 »

Tym razem zacytuję wypowiedź Hani Kotwickiej, temat "Dojrzałość Narodowa"

"Para prezydencka zostanie pochowana na Wawelu obok marszałka Józefa Piłsudskiego. Propozycja wyszła od władz państwowych i Kościoła, ale ostateczną decyzję pozostawiono rodzinie. Była to bardzo ryzykowna, niefortunna propozycja, ale skoro decyzja zapadła, należy ją bezwzględnie uszanować.

Osobiście uważam, że prezydent wraz z małżonką powinni być pochowani w Warszawie, w Katedrze albo na Cmentarzu Powązkowskim. Wtedy każdy, kto chciałby zapalić znicz czy złożyć kwiaty, miałby swobodny dostęp.
Dostęp na Wawel jest ograniczony sztywnymi godzinami otwarcia dla zwiedzających, wstęp kosztuje 11 zł od osoby, trzeba stać w kolejce, by się tam dostać. Kategorie „godny” czy „niegodny” absolutnie nie wchodzą w grę, niegodne byłoby odmówienie komukolwiek pochówku w tym lub w każdym innym miejscu. To tak, jakby odmówić nieoczekiwanemu gościowi dostępu do wigilijnego stołu.

Fala protestów jest wyjątkowo nie na miejscu. Ktoś nieodpowiedzialny wykorzystał nieświadomą krakowską młodzież do jakiejś gry. Wawel to pułapka czasu – test na naszą wiarygodność narodową. Nie pozwólmy zburzyć Jedności i nie dajmy się wciągnąć w ciemną grę – niezależnie kto za tym stoi.
Media powinny natychmiast wycofać się z nagłaśniania sprawy. Oczy całego świata zwrócone są na Polskę. Zbyt wiele możemy stracić. Mówimy o pojednaniu pomiędzy narodami, a nie potrafimy pojednać się pomiędzy sobą.

75 lat temu podobna burza wybuchła w Krakowie wokół pochówku Józefa Piłsudskiego w Krypcie św. Leonarda. Jednak arcybiskup Adam Sapiecha, mimo iż sam był temu przeciwny, ostatecznie wyraził zgodę, za co spotkał się z wielką krytyką. Dwaj ówcześni biskupi zakazali bicia w dzwony podczas uroczystego żegnania marszałka. Pogrzeb odbył się 17 maja 1935 roku (kin 224 – KAN 3). Dwa lata później, 22 czerwca 1937 roku (kin 210 – OC 2 /także kin nar. papieża JP II), decyzją tego samego abp. Sapiechy trumna Jozefa Piłsudskeigo została przeniesiona do Krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, mającej mniejszą rangę niż Krypta św. Leonarda.

Historia lubi się powtarzać. Poczekajmy. Być może, za jakiś czas Lech i Maria Kaczyńscy wrócą do Warszawy, by znaleźć wieczny spokój.

Teraz jednak APELUJĘ o uszanowanie decyzji o pochówku i uczczeniu pamięci wszystkich ofiar. Nie należy oceniać zasług dla Polski lub ich braku ani też robić herosa i bohatera z Lecha Kaczyńskiego. Tu chodzi wyłącznie o symbol - 96 osób zginęło podczas pełnienia służby dla kraju. Nie wiadomo, czy rodziny ofiar dostaną jakiekolwiek szczątki swoich bliskich.

Świat pełen jest kontrowersji i sprzeczności, dlatego powinniśmy brać od życia pozytywne przykłady. Przypomnijmy sobie kontrowersyjne przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla prezydentowi Barackowi Obamie. Mimo iż po stu dniach urzędowania nie miał żadnych zasług na rzecz utrzymania pokoju na świecie, to jednak - skoro już dostał Nobla - świat to uszanował.

PUŁAPKA CZASU I JEDNOCZEŚNIE PRÓBA DLA POLAKÓW

Poczucie naszej narodowej Solidarności i Jedności zdołało się utrzymać zaledwie cztery dni. Było rzeczą naturalną, że Siły Ciemności zrobią wszystko, by nas skłócić. Takie są prawa polaryzacji i takie też przed nami próby i wyzwania. W pułapkę ciemnego bieguna Węża Chicchan dała się złapać młodzież, a media, jak to media, natychmiast to rozdmuchały.

Pamiętajmy, że mamy Rok Samoistnego Ziarna, rok ustalania strategii na przyszłe lata. Obecnie znajdujemy się w dziesiątym księżycu (od 4.04. do 1.05.), któremu patronuje Żółty Solarny Wojownik. Jest to miesiąc manifestacji wyników - nic nowego nie możemy już stworzyć i niczego nie zdołamy też spartaczyć, możemy jedynie coś ulepszyć. Wynik jest i nikt tego już nie zmieni, może jedynie utrudniać i opóźniać jego pełną odsłonę - co dzieje się w tej chwili. Spójrzcie na kin przewodnika (Eb 1) i kin okultystyczny (Chicchan 5) dziesiątego miesiąca Dreamspell.
Dalej:
Informację o miejscu pochówku ogłoszono w środę, 13 kwietnia br. Był to dzień CHICCHAN 5, który wniósł do naszego pola świadomości siłę przetrwania i ukierunkował nas na poszanowanie nie tylko życia, ale i majestatu śmierci, na człowieczeństwo, tolerancję wobec każdej ludzkiej inności (także osobistych decyzji). Na drugim, ciemnym biegunie Chicchan 5 tkwiły niskie pobudki, żądze, intrygi, pułapki i lekceważenie darów życia.

Uroczystości pogrzebowe z udziałem wielu dostojnych gości zaplanowano na niedzielę, 18 kwietnia br. Kinem dnia będzie OC 10, tego dnia pojawi się impuls partnerstwa, przyjaźni, solidarności.
W krzyżu powiązań partnerem okultystycznym kinu nr 10 jest CHUEN 4 (kin 251, Niebieska Samoistna Małpa), czyli energia z dnia 11 września 2001 r.
Na szczęście, dziś nic nam już nie grozi, ówczesna karma została rozładowana, jednak znak CHUEN 4 na zawsze pozostaniwe symbolem pamięci ofiar zamachu na WTC w Nowym Jorku i już niebawem także pamięci ofiar katastrofy samolotu w Smoleńsku – poprzez symbol pogrzebu polskiego prezydenta i jego małżonki.
Przypominam, że kin okultystyczny wskazuje na poziom świadomości jednostki na tle grupy, a w aspekcie aktualnych wydarzeń – na poziom świadomości narodu polskiego na tle uniwersalnej świadomości zbiorowej.

ZNAK Z NIEBA

Dziś, w środę, 14 kwietnia, sześć dni po katastrofie, dostaliśmy ZNAK z Nieba – spod wraku samolotu prezydenckiego wydobyto nienaruszoną flagę państwową i wieniec ze świeżymi jeszcze kwiatami – jakby prosto z kwiaciarni, który prezydent miał złożyć na Cmentarzu Ofiar Katyńskich.

Dziś jest dzień CIMI 6 – siła transformacji i siła śmierci jako symbolu pozytywnych przemian – podwójna energia Cimi, która odpowiada za zrównoważenie procesów, wyciszenie emocji, poskromienie ego, zakończenie polemik, przebaczenie, pokorę wobec życia i śmierci (duale), dokonanie skoku kwantowego w świadomości jednostki.

CIMI 6 to potężna energia i byłoby lepiej nie mieć jej za swojego przeciwnika! Dlatego apeluję: zachowajmy spokój. Łącznikowi Cimi przyporządkowany jest żywioł Powietrze.

W tym miejscu nawiążę do listu od Pani Magdy. Weźmy sobie do serca „Mandalę Jedności” i znak-wskazówkę o „Rozbitym Kwiecie Narodu Polskiego”. Ten „Rozbity Kwiat Narodu Polskiego” jest kluczem do Jedności. Teraz mamy szansę na odbudę "Mandali", na pozbieranie rozproszonych, niepoukładanych jeszcze cząsteczek Narodu Jedności. Myślę, że Wawel jest jedną z nich.

Dlatego wszelkie protesty to działanie na szkodę Polski.

APEL ANDRZEJA WAJDY

Uważam, że w obecnej sytuacji Andrzej Wajda, reżyser filmu „Katyń”, nie miał moralnego prawa i nie powinien – chociażby z przyzwoitości – występować z apelem o zmianę miejsca pochówku pary prezydenckiej i tym samym podburzać ludzi. Swój przyjazd na uroczystość pogrzebową zapowiedzieli prezydenci i dygnitarze wielu państw świata, w tym USA, Francji, Rosji, Niemiec, Ukrainy, Albanii, Australii, Czech, Bułgarii, Chorwacji, Gruzji, Hiszpanii, Indii, Iranu, Izraela, Kanady, Macedonii, Mołdawii, Palestyny, Rumunii, Słowacji, Unii Europejskiej, NATO i innych.

Andrzej Wajda był w Katyniu 7 kwietnia na okoliczność spotkania premierów Putina i Tuska na Cmentarzu Ofiar Katyńskich, ale dopiero po tragicznej katastrofie świat zainteresował się filmem „Katyń”."

źródło: http://maya.net.pl/ dział "pytania"

Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Kwiecień 15, 2010, 00:08:46 »

Dreamspell to chyba nie nasz narodowy sposób na interpretację największych wydarzeń historycznych   Duży uśmiech.... ale można i tak.
Jeśli tak, to ja zacytuję Symbole Sabiańskie, będzie też fajowo ...
W Symbolach Sabiańskich chodzi o to, żeby zadać pytanie , które ma się odnosić do jakiejś określonej sytuacji ZANIM kliknie się w obrazek  ..
Każdy to może zrobić online http://www.integra.boo.pl/wyrocznie/wyrocznia1.html

W związku z zapytaniem o to jak mam się odnaleźć w odniesieniu do tragedii narodowej otrzymałem taką oto odpowiedż
"
LEW 19

PRZYJĘCIE NA ŁODZI MIESZKALNEJ PEŁNE HULAK; WODA ODBIJA JEGO ŚWIATŁA

Jeśli sytuacja, w której się aktualnie znajdujesz, pozwala ci na odprężenie się, być może znajdziesz się w nowym towarzystwie i nowym otoczeniu. Ciesz się tą sytuacją na ile tylko to możliwe, pamiętaj jednak, że wcześniej czy później będziesz musiał wrócić do codziennego, bardziej zakotwiczonego życia.  "

Czy należałoby wnioskować, ze po okresie podniosłości i zjednoczenia nastąpi jednak powrót do szarej codzienności ? A  może to "zakotwiczenie" będzie już inne, w całkiem nowej rzeczywistości  ... ? 

Wkleiłem tutaj tekst wróżby w odpowiedzi na Dreamspell ( aby go zneutralizować nieco ) , bo uważam, że i tak powinniśmy się we wszystkim kierować tym, co dyktuje nam serce, a nie tym czy innym kalendarzem czy systemem.

pozdrawiam.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
tijavar
Gość
« Odpowiedz #48 : Kwiecień 15, 2010, 00:57:33 »

Cytuj
Wkleiłem tutaj tekst wróżby w odpowiedzi na Dreamspell ( aby go zneutralizować nieco ) , bo uważam, że i tak powinniśmy się we wszystkim kierować tym, co dyktuje nam serce, a nie tym czy innym kalendarzem czy systemem.

Pewnie, że serce jest najważniejsze east Uśmiech Wszędzie mamy porozsiewane ziarenka prawdy, lecz tylko intuicja wie, jak je wyłuskać Uśmiech

Swoją drogą weszłam na Symbole Sabiańskie i oto co mi wyszło :

BYK 3
NATURALNE STOPNIE WZNOSZĄCE SIĘ KU TRAWNIKOWI Z KWITNĄCĄ KONICZYNĄ

Ten Symbol wskazuje, że czas spełnienia i zwieńczenia jest blisko, przedtem należy jednak dokonać jeszcze paru nieznacznych wysiłków.

Czyli, będzie dobrze  Duży uśmiech

A Twoja east wyraźnie mówi, że życie, bez względu na okoliczności, toczy się dalej. Jest w nim czas na radość, jest i na pracę. Z każdej radosnej chwili trzeba zaczerpnąć ile się da, by później mieć siłę na zmierzenie się z prozaicznymi, zdawałoby się, wyzwaniami, jakie ono nam niesie. Taki mój wolny nieproszony przekład Mrugnięcie

Pozdrawiam pozytywnie Uśmiech

Zapisane
MEM HEI SHIN
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #49 : Kwiecień 15, 2010, 02:18:23 »

W związku z zapytaniem o to jak mam się odnaleźć w odniesieniu do tragedii narodowej otrzymałem taką oto odpowiedż

 @ ZADAŁEM TO SAMO PYTANIE.

Odp :

NÓW WSKAZUJE, ŻE NADSZEDŁ CZAS, ABY LUDZIE PRZYSTĄPILI DO INNYCH PROJEKTÓW

Ten wizerunek przedstawia pojawianie się nowych możliwości i  horyzontów. Wszelkie sprawy z przeszłości należy zostawiać zawsze za sobą.

Powiem, że zgadzam się z tym w 100%
To co było wczoraj,  było wczoraj. A teraz jest TERAZ.
Ten cały społeczny PATOS, który się dzieje, to w istocie nic innego tylko wnoszenie
traum z przeszłości w teraźniejszość.
Wszystko co się dzieje odzwierciedla to tylko stan naszej świadomości.....

Czyli  to wszystko co się dzieje to wynik ludzkich iluzji i projekcji, meandrów ludzkich myśli i ... strachu.


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 02:49:13 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

Świat potrzebuje nowej wiedzy, dzięki której nauczylibyśmy się wsłuchiwać w ciszę swego serca.....
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicznestworzenia masterjayz-games ruba chomikk mafia