Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kartka z kalendarza, dzień 10 kwietnia, roku 2010  (Przeczytany 112001 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #90 : Kwiecień 18, 2010, 11:06:31 »

popiół nie ma wpływu na powstawanie ognia św. Elma, no chyba że powoduje jonizację powietrza.
To zjawisko wynika z jonizacji powietrza  wokół punktów silnie naładowanych ładunkiem elektryczny. lub elektrostatycznym.

Pomysł na pochówek na wawelu wyszedł z niedobitków kancelarii prezydenckiej, na zasadzie że prezydent pełni funkcję odpowiadającą dawnej funkcji królów. A i posiadanie brata w gronie królów pomaga w kampanii prezydenckiej... Rodzina chciała pochówku na powąskach, ale uległa sugestiom kancelarii.

bou.
wyobraź sobie że jeszcze są w europie czynne lotniska, a z takich da się dojechac na stacje kolejową.
I radzę nadrobic braki z podstawówki, bo z Azji da się dojechac pociągiem, z Afryki też tylko trzeba się przeprawic przez Konstantynopol.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : Kwiecień 18, 2010, 11:23:42 »

szewc ty mnie nie ucz geografii, bo azja to nie bliski wschod jak ci sie wydaje ale polwysep indochinski z licznymi panstwami wyspiarskimi (i nie ameryka bo w podtekscie chodzilo o obame) . bywam 3-4 razy w roku w indiach czy i wyspach azjatyckich i wiem, ze nikt by mnie nie namowi na podrozowanie inne niz samolot, gdzie pomimo to po kilkunastu-dziesieciu godzinach podrozy jestem na maxa wymeczona. a osoby ktore zapowiadaly przyjazd nie wybieraly sie na 2tygodniowe wczasy pod grusza i zdaje sie ze maja troche wiecej obowiazkow niz dyskutowanie na forum i przypisywanie komus takich czy innych intencji. wiec troche z tym wyluzuj.
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #92 : Kwiecień 18, 2010, 11:30:05 »

Ludzie, może Wy widzicie jakąś chmurę wulkanicznego pyłu na niebie ,ale u mnie w Szczecinie cały dzień było dzisiaj piękne, czyste , błękitne niebo, a widoczność doskonała na wiele kilometrów, czyste powietrze,

Może jest tak błękitnie, bo nie ma CHEMTRAILS w powietrzu? W końcu samoloty nie latają.... Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2010, 12:37:37 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #93 : Kwiecień 18, 2010, 12:35:46 »

bou.
chodziło mi o to że Azja zaczyna się już za Uralem, a to nie jest tak daleko...

Co do tych co nie przybyli, to po prostu pokazuje jaki jest ich stosunek do Polski i polaków... Mają nas gdzieś i taki popiół jest już wystarczającym powodem żeby nie przyjechac. Ich nieobecnośc nie wynika z niemożności dotarcia tylko z braku chęci dotarcia. Premierowi Maroka jakoś się udało dotrzec samolotem do polski, a z Francji się nie dało? Gdyby obecnośc na pogrzebie miała dla nich większą wartośc to by na pewno dotarli...

W sprawie pochówku powiem Ci jedno.
Polityka jest dziwką bez szkoły. Pomijając fakt żałoby i pogrzebu, to najpóźniej za tydzień rusza pełną parą kampania wyborcza. W której to znając polską kulturę polityczną nie będzie szacunku <chyba że udawany> i będą w niej wykożystywac każdy atut, nie ważne czy będzie to jeszcze świeża tragedia... Brat na wawelu, to przecież będzie dobra karta wyborcza.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #94 : Kwiecień 18, 2010, 12:40:41 »

Polityka jest dziwką bez szkoły. Pomijając fakt żałoby i pogrzebu, to najpóźniej za tydzień rusza pełną parą kampania wyborcza. W której to znając polską kulturę polityczną nie będzie szacunku <chyba że udawany> i będą w niej wykożystywac każdy atut, nie ważne czy będzie to jeszcze świeża tragedia... Brat na wawelu, to przecież będzie dobra karta wyborcza.
Czy pisanie takich tekstów w dzień pogrzebu jest przejawem twojej kultury politycznej?
Odpuść sobie - proszę - chociaż dzisiaj...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2010, 13:04:32 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
Raistlin
Nowy użytkownik
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 31


18252176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #95 : Kwiecień 18, 2010, 12:53:01 »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7783118,Islandzki_wulkan_zwieksza_aktywnosc__WIDEO_.html?skad=rss

Troch jednak te lotniska będą pozamykane. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby politycy wstrzymali swoje podróże na kilka tygodni. Ciekawie to będzie wyglądać jak do nas nie przylecą a za  tydzień lub dwa mimo popiołów będą  już latać. Ale cóż przynajmniej CHEMTRAILS mamy z głowy na jakiś czas   Duży uśmiech
Zapisane

"W wszechświecie jest nieskończona ilość informacji które można pozyskać.Wiele z tych informacji nie da się z rozumieć logiką. Nie które z nich jest błędnych sprzecznych lub nieprawdziwych. INTUICJA jest drogą  która pomaga nam się pomiędzy nimi poruszać i wybrać najwłaściwsze"
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : Kwiecień 18, 2010, 13:07:01 »

wiele rzeczy nie mozna sobie wyobrazic dopoki nie nadejda, kto wie co bedzie za kilka tygodni na swiecie
Zapisane
Szewc
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #97 : Kwiecień 18, 2010, 13:10:57 »

Leszku.
Nie mam kultury politycznej, bo nie jestem politykiem, więc nie nie muszę kłaniac sie pod publikę w przeddzień wyborów.

Wybory już są rozpisane, z wymogu konstytucyjnego. A jakoś nie wydaje mi się żeby dzisiejszy pogrzeb był na tyle ważny żeby nie urzyc go w kampanii wyborczej, co będzie świetnie świadczyc o poziomie naszych polityków.

Rozumiem że o zmarłym mówi się dobrze albo wcale... ale nie rozumiem czemu od razu wywyższa sie go przyrównując do Piłsudskiego. Nie widzę w jego dokonaniach dla kraju niczego czym mógł by sobie na takie porównanie zasłurzyc a tym bardziej na honor spoczywania wśród królów.
I to mnie boli.

Żałobę z okazji śmierci prezydenckiej pary rozumiem, ale nadawanie mu od razu miana najwybitniejszego polaka to już zakrawa o hipokryzję...

Jedno pytanie.... O co chodzi z tymi chemtrails? Bo czytałem kilka teorii na ich temat i nie wiem która jest tą właściwą.
Zapisane

"Nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
bou
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : Kwiecień 18, 2010, 13:14:04 »

Jedno na pewno trzeba przyznac Kaczynskiemu, byl prawdziwym patriota. A niewielu mielismy wsrod prezydentow czy rzadzacych takich ludzi. Jak nie obcy agenci to zdrajcy narodu. Nawet krolowie nie wszyscy sie nam sprawdzili . Trzeba tylko znac historie i umiec wyciagac wnioski, bo ta kolem sie toczy i mozemy sie znow obudzic z reka w nocniku. Inna sprawa ze niektorzy sposrod naszego spoleczenstwa albo lubia byc dymani, albo lapia sie na falsz.
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : Kwiecień 18, 2010, 13:16:38 »

Panie i Panowie.
Otwiera się nowa era w komunikacji powietrznej. Jeśli to prawda, że wulkan sparaliżuje przestrzeń powietrzną pow 6 tys metrów na wiele tygodni to mniemam, że jeśli w końcu dojdzie do wznowienia ruchu lotniczego, to tylko na pułapie do  6 tys metrów.
Oznacza to, że na niebie będziemy obserwować wiele małych samolotów , tzw powietrznych taksówek i śmigłowców.

Do takiego wniosku skłonił mnie ten fragment publikacji "Ze względu na to, iż przestrzeń powietrzna nad Polską jest ciągle zamknięta, loty będą wykonywane z tzw. widzialnością, czyli poniżej 6 tysięcy metrów. Polega to między innymi na tym, że pilot musi opierać się na zewnętrznych punktach odniesienia."

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7776453,Kto_przyleci_na_pogrzeb_do_Krakowa___LISTA_GOSCI_.html


Czyli , ze ta przestrzeń powietrzna nie jest tak do końca i na amen zamknięta. Osobiście dziś widziałem paralotniarza Mrugnięcie
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zagroda-slonca skandynawistyka proskills watahapolnocnejciszy fox