Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 4.0 Ujawnienie Tajemnicy – Przyszłość jest w Naszych Rękach FILM  (Przeczytany 140895 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Listopad 17, 2009, 15:22:39 »

(..) . O ile mnie pamięć nie myli Nassim sugerował ich istnienie nawet ponad 12 tys pne. Coś po prostu mi tu nie gra. Skoro archeolodzy sobie kopią i odkopują prymitywne narzędzia jakimi posługiwali się nasi przodkowie. A niby mieli posiadać arkę ?

Poza tym czemu jest jedna arka i wiele piramid ? 
Wspaniałe pytanie .
Z tego co wiadomo , te Piramidy w Bośni czy gdzie indziej nadal działają bo nie pełnią takiej roli jak ta GŁÓWNA w Gizie (główna czyli ta, w której zbiegają się Ley Lines ) . Jeśli chciałbyś zmontować  (albo rozmontować ) jakiś system to zacząłbyś od jego serca, czyż nie  ? No i Mojżesz to zrobił. Pytanie tylko czy w trosce o ludzkość , czy przeciwko niej, ale to pytanie w gruncie rzeczy o ego .
Ponieważ Ziemia i jej historia to historia EGO. Zaś  historia , której nie widać może być czymś zupełnie innym.


Chwileczkę skoro nadal działają to sugerujesz, że można tam wejść i wyciągnąć taką moc jak arka ? Tak na moją logikę, ci co rządzą tym światem by to dawno dawno temu zrobili. Co do ego to moim zdaniem tylko i wyłącznie. To co działo się w przeszłości i w sumie nadal się dzieje to jest ego. Co więcej większość ludzi "przebudzonych" też do końca nie rozumie jak działać by nie być ego. By żyć miłością nie można przecież krzywdzić innych, nie tylko fizycznie.

Cytuj
Wyobrazcie sobie ze uruchamiacie wyobraznie (najskuteczniejsza metody projektowania rzeczywistosci) czyli zamieniacie własne myśli = energię (nastepuje to na poziomie subatomowej - czyli na poziomie struktury czarnej dziury) w "rzeczywistość" i nagle okazuje sie ze to działa - i jak jestescie gotowi na zaakceptowanie takich teorii :-)

Wielu ludzi próbowało/próbuje ale działa to chyba tylko dla tego co te myśli tworzy Uśmiech Bo obserwatorzy z boku nic nie widzą by się zmieniało.

Cytuj
Ktoś pisze o ST że to jakieś historyjki, więc można sobie skakać po nich niechronologicznie jak się nam podoba, dodawać, pomijać. Podejrzewam, że właśnie na takiej podstawie powstało kilka bajek i filmów. Ale jeżeli ktoś ma ochotę postudiować te zapisy z odniesieniem historycznym, to już inna liga.

To ja. Widzisz rzecz w tym, że czy coś jest bajką czy nie zależy od tego kto to interpretuje Uśmiech Tobie się wydaje, że coś jest historyczne podczas gdy może to być zwykłym dowcipem. Historycy nie potrafią być zgodni nawet co do najnowszej historii a co dopiero opartej na jakiś starych księgach i rysunkach na ścianach Mrugnięcie

Co do banałów, skoro to było od dawna na marketingu to o co tu chodzi:



Chosen by a panel of 11 peer reviewers, Haramein's paper won the prestigious "Best Paper Award" in the field of “Physics, Quantum Mechanics, Relativity, Field Theory, and Gravitation.” This significant paper marks a new paradigm in the world of quantum theory, as it describes the nuclei of an atom as a mini black hole, where protons are attracted to each other by gravitation rather than some mysterious undefined “strong force.” This radical new view of the quantum world produces a unification of the forces and appropriately predicts measured values for the nucleon of atoms.

Nie mówimy tu o historyjkach tylko o teorii fizycznej budowy atomu. Za historyjki się nie dostaje wyróżnień naukowych. A w horyzoncie zdarzeń zapominacie o czym dokładnie on mówił. O wykresie, wykresie w którym komórka biologiczna jest na środku. A czarnej dziurze, która promieniuje na zewnątrz. O skalowalności, małego/dużego i fraktalności budowy wszystkiego w ten sam sposób. To, że ostatni wykład poszedł w innym kierunku nie powinien powodować by całość odbierać tylko w jego kontekście. A wywód, że to wszystko gadają na marketingu mnie powalił z nóg.
Zapisane
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Listopad 17, 2009, 17:49:42 »

W ramach sprostowania.
1.Coś banalnego, a konkretnie podsumowanie wykładu nie jest równoznaczne z wyszydzaniem. Nie znalazłem w swoim poście choćby cienia tego co sugerujesz. Po prostu spodziewałem się takiego zakończenia, nie zaskoczyło mnie.
2. Nassim Haramein jest dla mnie ostatnio najjaśniejszą postacią w dziedzinie którą zgłębiam. Nie wiem gdzie znalazłeś w moim poście słowo że podważam jego autorytet, wiedzę, teorie na temat geometrycznej struktury próźni.
3. Jesteśmy w wątku o IV cz. jego wykładu i tutaj wylewam swój żal że się zawiodłem na tej części. Więcej, dziwi mnie fakt, że nikt z was nie zauważa mnóstwa nieścisłości (!).
4. Interpretować ST można na wiele sposobów, wedle upodobań religijnych, astronomicznych etc. Jeżeli Nassim odnosi się do tych tekstów to powinien zwrócić uwage choćby na chronologię zdarzeń tam zawartych (O tym pisałem w pierwszym swoim poście). Nie pasuje mi, że człowiek tak dalece perfekcyjny w swoich obliczeniach (przecież to geniusz łączenia struktur 3D w głowie, bez komputera) za chwile tak frywolnie przestawia dzieje Mojżesza i arki, wplata w to wszystko grobowiec Jezusa i jego "rodziny", po prostu tragedia !

Chętnie posłuchałbym tygodniowego wykładu Nassima, objaśniającego te wszystkie fragmentaryczno-sensacyjne teorie z cz. IV, licząc przy okazji na to , że Mojżesz nie teleportował się w czasie... a Izraelici nie przeniknęli przez ścianę piramidy aby wykraść Arkę.
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Listopad 17, 2009, 19:29:43 »

Echnaton , wybacz mi nieadekwatne słowo , tj  "wyszydzanie"  . Odniosłem takie wrażenie po lekturze Twojego ostatniego zdania  w którejś poprzedniej wypowiedzi , a konkretnie  skierowanej do Kapłana "Nie uzurpuj sobie prawa do rozumienia finalnego przesłania Haramein'a. Jest ono banalne, dlatego nawet o nim nie wzmiankuję..."
Całkiem możliwe, że opacznie zrozumiałem jego sens. W moim przekonaniu właśnie odwrotnie - każdy powinien sobie  "uzurpować" prawo do rozumienia przesłania Haramenia nawet, gdy wydaje się ono banalne (słownik Języka polskiego tak definiuje banał :  to, co jest oczywiste, powszechnie znane; komunał, truizm, frazes. http://www.sjp.pl/co/bana%B3 )
Wykład Nassima dotyczył innego pojmowania "banalnych" sformułowań w Biblii. Przy czym jego punkt obserwacyjny to zaawansowana fizyka wkomponowana w świętą geometrię. I dlatego być może, nie przejmuje się on chronologią, a jedynie zajmuje się tłumaczeniem mechanizmów.

I dla mnie ciekawa jest zagadka pustej komory "grobowca"  w WP . Czy pod Piramidami znajdują się jakieś tajne, nie odkryte jeszcze przejścia przez które Mojżesz ( potencjalny były faraon ) mógłby wynieść Arkę ? Eliminowałoby to opcję z rabusiami grobów oraz przenikaniem ścian Piramidy.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #33 : Listopad 17, 2009, 19:54:30 »

to sobie nicka wybrałeś Echnaton!

taka ciekawostka do IV części wykładu Nassima - http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka,007067,ahmed-osman,mojzesz-i-echnaton.html

książka ukazująca dosadnie dlaczego Mojżesz może być Faraonem Echnaton (monoteizm obu panów się aż za bardzo rzuca w oczy nawet mi)

a co do mojej wypowiedzi - Nassim mówił o uniwersalnym przesłaniu, że mamy działać razem aby zawrzeć PRZYMIERZE i TYLKO wtedy będzie w stanie zdziałać cuda rozumiejąc mistykę i mechanikę Arki...

Kapłan
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2009, 21:04:33 wysłane przez Leszek » Zapisane
konserwa
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Listopad 17, 2009, 20:31:24 »

w sumie @Echnaton ma dużo racji, rzecz jasna "banalność" chyba nie ma w tym wypadku pejoratywnego znaczenia?
też chyba ogólnie mogę stwierdzić, że mam prawo uzurpować sobie cokolwiek mi się podoba, chyba że uzurpuję sobie coś do Ciebie Uśmiech
 w tym sensie każdy wyciąga dla siebie właściwą treść z tego przesłania NH

Kochani, robi nam się "Co mi w duszy gra" Part II Uśmiech
Zapisane
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #35 : Listopad 17, 2009, 21:03:25 »

@Kapłan
Gratulacje! Widzę że kolega spostrzegawczy.

W dobie internetu takie ciekawostki są do wyłowienia w 5 minut. Poszukaj głębiej, może znajdziesz coś ciekawszego (zapewniam że jest)... bo ten to znany temat od lat.

cyt. "książka ukazująca DOSADNIE dlaczego Mojżesz MOŻE być Faraonem Echnaton" - to wiele tłumaczy.

cyt."...mamy działać razem aby zawrzeć przymierze..." - żeby działać razem trzeba najpierw zrobić porządek ze sobą na poziomie własnego ego. A nie po pierwszym moim poście pisać że nie zrozumiałem przesłania Nassim'a. Ja widzę że Ty jeszcze pary nie wypuściłeś po tym wykładzie... Mam nadzieję że jak już odetchniesz to może posprawdzasz kilka zagadnień związanych choćby z grobem Jezusa.

PS Wszelkie wycieczki osobiste kierujcie do mnie na prv żeby nie zaśmiecać wątku.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2009, 21:07:03 wysłane przez Echnaton » Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Xellos
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #36 : Listopad 17, 2009, 22:40:30 »

Ja nie znam tekstów o tak odległych czasach bez nich. Może to błąd po prostu, że Nassim te wywody złączył z pozostałymi wykładami.

Ale jak podkreślam każda teoria dotycząca jakiś odległych czasów ma dziury i zwolenników i przeciwników.

Myślę, że właściwym odbiorcą tej IV części jest osoba z takim podejściem jak east

Cytuj
Przy czym jego punkt obserwacyjny to zaawansowana fizyka wkomponowana w świętą geometrię. I dlatego być może, nie przejmuje się on chronologią, a jedynie zajmuje się tłumaczeniem mechanizmów.

Tak to też widzę, że Nassim szukał świętej geometrii w tej książce i tylko tego. Nie zajmował się innymi historyjkami tam zawartymi. I w sumie dobrze. Mnie nie interesują inne opowiastki bo to przecież interpretowali i nadal interpretują ludzie od religii i kleru co im tam za przesłanie Biblia niesie. Ja w tym wykładzie nie widzę rozwodzenia się nad samą książką a nad technologią, która mogła wtedy być dzięki, której działy się cuda. I tej technologii on szuka. Ja tak to odbieram przynajmniej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 13:17:47 wysłane przez Jerzy Karma » Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest świat według Ciebie i według mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Listopad 17, 2009, 23:38:55 »

Technologia Arki mogłaby stać się powszechna, gdyby ... znaleźć samą Akę. Jest to chyba również obszar, który interesuje samego Nassima.
Tak się "przypadkowo" złożyło, że na form PCh  kolega komandos040  wpadł na ciekawy ( inspirowany Nassimem  może ? ) trop :

Cytat: komandos040  Listopad 17, 2009, 10:22:14

Czyżby to było to , co teraz skojarzyłem?
Urządzenie które ma być załączone w piramidzie, czy to nie Arka?


A ja pozwoliłem go sobie nieco pociągnąć   ..
Czyli, Enki chce odkopać rękoma aktywistów PCh  Arkę Przymierza ?
Czy to znaczy, że znajduje się ona tam, gdzie nikt by jej nie szukał ( bo stamtąd została ukradziona )  -czyli tuż przy Piramidzie ?


Na co Kapłan 718 zaskoczył tak :
coś mnie oświeciło ale najpierw muszę odszukać to w sesjach - ponad 100 do przejrzenia - wtedy się podzielę swoim odkryciem wraz z cytatem En-Kiego...

Nie daleko pada Nassim od PCh  Duży uśmiech


Nie pozostaje nic innego jak brnąć dalej w ten temat .
Jeśli założyć , że Arka tam jest, to chyba ma swoich strażników takich jak Hawass i mam nadzieję, że skutecznie przeszkodzi on oszołomom z łopatami na zetknięcie się z tą technologią ( ratujac tym samym wielu oszołomów ).
A tak przy okazji, jeśli ktoś oglądał najnowsze filmy typu MUMIA to czy w kontekście opisów Arki nie kojarzy Wam się coś ? Te straszliwe wiry piachu ..... Mumia należy do bajkowych opowieści, ale nawet wieść gminna może nieść w sobie jakieś ziarno prawdy .
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Cię otaczają są w Tobie " naucza   Mooji -  " są w Twoim umyśle, są w  Twojej świadomości . Wydaje Ci się , że patrzysz na inne ludzkie umysły , ale wszystkie te umysły egzystują w Tobie ponieważ Ty jesteś tym, który je postrzega. TO JEST ŚWIAT WEDŁUG CIEBIE "
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #38 : Listopad 18, 2009, 00:13:53 »

tak, ujawnię to - po co ukrywać - w sesjach jest mowa (tych pierwszych i duży artykuł w Nieznanym Świecie) o to żeby aktywować WIELKĄ PIRAMIDĘ potrzebny jest klejnot / kamień czyli pewnie szafir, od kilku dni to badam i powiem, że szokuje mnie to co odkrywam  Szok

ale było czego się bać, już nie ma, ciemna strona mocy przegrywa, ludzie poznali plan i teraz taki Nassim to na wykładzie mówi między wierszami...

Kapłan 718 
Zapisane
Miszelos
Gość
« Odpowiedz #39 : Listopad 18, 2009, 01:33:47 »

O, cholercia Koledzy - robi się ciekawie.. Skojarzenie z PCH zwaliło mnie z nóg na poważnie. Ale po co oni chcą odpalić to "zabezpieczenie" w postaci Arki? Jeżeli kolizja Nibiru (a dokładnie ogona śmieci który wlecze za sobą) z Ziemią to fikcja - obalono w końcu tą bajkę (patrz Michael Heiser - Zakwestionowanie prac Zecharii Sitchina Napisy PL.avi).

Tu nasuwa się pytanie: do czego służyły piramidy z Arką w środku?

Do Kapłana 718: możesz wyjaśnić słowa: "ale było czego się bać, już nie ma, ciemna strona mocy przegrywa, ludzie poznali plan i teraz taki Nassim to na wykładzie mówi między wierszami..." ?

Pozdro
 Michu
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

loki twojareklama divum ganggob ogrodowe