Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 4.0 Ujawnienie Tajemnicy – Przyszłość jest w Naszych Rękach FILM  (Przeczytany 139950 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #130 : Listopad 30, 2009, 09:19:24 »

ja miałem coś innego na myśli, mówi się o tym już w MAINSTREAMIE, tvn24 to największa prywatna telewizja w Polsce Uśmiech
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #131 : Grudzień 01, 2009, 14:19:32 »

LUCYFER, CZEMU NIE OPISZESZ CHOCIAŻ JEDNYM ZDANIEM KAŻDEGO OBRAZKA? Wrzuciłeś cztery obrazki PRZEŁADOWANE symboliką. Wszystkie tytułujesz zbiorczo TETRAGRAMMATON, a na nich masz kilkadziesiąt symboli z czego strzałki wskazują na różne rzeczy. Materiału jest tyle, że... Czemu ma służyć to tworzenie dodatkowych zagadek?
Usunąłem to wcześniej, ale wrzucam, aby było wiadomo o co chodzi:

Tetragrammaton





« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2009, 17:46:34 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
chanell
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 29



Zobacz profil
« Odpowiedz #132 : Grudzień 02, 2009, 21:28:10 »

Witaj Leszku Uśmiech

Chcę podziękować za wspaniały materiał wszystkich części z Nassimem Harameinem.Dopiero wczoraj mogłam dokończyc oglądanie prezentacji.Trochę póżno,ale miałam parę problemów z komputerem.Niestety czas na nowy sprzęt Mrugnięcie
Prezentacja zrobiła na mnie ogromne wrażenie,nagle wszystkie części układanki zaczynają do siebie pasować !!!
Pozdrawiam chanell
Zapisane
miszelos
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 24



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #133 : Grudzień 04, 2009, 18:30:40 »

Najciekawsze w tym wszystkim są te trójkąty Pitagorasa...co moga miec wspólnego z symbolika masońską?
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #134 : Grudzień 04, 2009, 19:03:38 »

1. Matematycznie te trójkąty Pitagorasa mają się tak.

Odcinki (3, 4, 5), płaszczyzny (trójkąt i kwadraty)
i twierdzenie Pitagorasa:


Twierdzenie Pitagorasa:
"Pole kwadratu zbudowanego na przeciwprostokątnej trójkąta prostokątnego
jest równe sumie pól kwadratów zbudowanych na przyprostokątnych."

Innymi słowy:
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=34.msg100#msg100


2. CO mają one wspólnego z symboliką masońską? Skoro masońskie logo to "cyrkiel i kątownik" (nie lubię słowa węgielnica) to pewnie jest to jakaś "mapa" i do czegoś w rzeczywistości się to odnosi... Mrugnięcie

Według jednego z powyższych obrazków przynajmniej dwa z trzech trójkątów Pitagorasa odnoszą się do dwóch planet: Jowisza i Saturna. To ten fragment obrazka:


Ostatnio na Westivalu Architektury w Szczecinie ( http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=21.msg1893#msg1893 ) pewna prelegentka powiedziała, że drogę którą przebywa na niebie Saturn rusuje się łącząc ze sobą środki małych wewnętrznych kwadratów (rysunek poniżej). Ten symbol występuje w Reiki i oznacza pomoć pomyślność.

Istnieją dwie wersje rysowania drogi Saturna. Nie wiem jednak która jest właściwa, a różnią się chyba, bo zdaje się, że obie dają nieco inny kształt. Ktoś musiałby to precyzyjnie wyrysować, aby sprawdzić.

Droga Saturna:


Ciągle mam problem ze znalezieniem obserwatora, który tak właśnie widzi ową drogę. Czy chodzi o koniunkcje Ziemi i Saturna tak jak to jest w przypadku koniunkcji Ziemi i Wenus, które dla odmiany rysują pentagram?

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=27.msg115#msg115


« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2009, 00:02:05 wysłane przez Leszek » Zapisane

miłość radość piękno
miszelos
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 24



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #135 : Grudzień 04, 2009, 21:21:35 »

Dzięki Leszku za wyjaśnienie! Cyrkiel i ekierka skojarzyłęm sobie od razu z narysowaniem owocu życia, oraz "gwiazdy dawida" i innych symboli. To naprawdę robi się brdzo intrygujące.
Zakupiłem dwie ksiażki :
1. Tajemnice rodowodu Świętego Graala
2. Tajemnice Marii Magdaleny
Laurence Gardnera
Są bardzo trudne do dostania i tylko jedna księgarnia internetowa  je miała więc będę zgłębiał przez weekend tajemnice przeszłości Uśmiech
Zapisane
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #136 : Grudzień 06, 2009, 20:27:54 »

Zbliżenie na Anioła z prawej

Kwadrat Lo Shu
Magiczny Kwadrat jest znany ludziom od niemal 5000 lat. Jak głosi legenda, jego tajemnica została przekazana cesarzowi Yu Yu przez wielkiego boskiego żółwia zamieszkującego rzekę Lo. Od tamtego czasu Magiczny Kwadrat jest nieodzownym elementem geomantów stosującym w swojej pracy zasady Feng Shui.
 
Magiczny Kwadrat to zbiór mniejszych, ponumerowanych, kwadratów, których zsumowane liczby w liniach poziomych, pionowych i po obu przekątnych zawsze dają identyczny wynik.
  Tak zwany "Idealny Kwadrat" stworzył ok. 2800 roku p.n.e. chiński filozof i budowniczy Lo Shu, tworząc tym samym podwaliny sztuki Feng Shui. Jego kwadrat składa się z dziewięciu pól z wpisanymi liczbami od 1 do 9.
 


7 Magicznych kwadratów - 7 Planet


Przykład Wenus i Jowisza
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2009, 21:14:28 wysłane przez Lucyfer » Zapisane
miszelos
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 24



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #137 : Grudzień 06, 2009, 23:07:12 »

Niesamowite!
Zapisane
Ela
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 15


Zobacz profil
« Odpowiedz #138 : Grudzień 06, 2009, 23:15:16 »

a ciekawe, że Ziemia nie wyliczona? Z politowaniem
Zapisane
Echnaton
Aktywny użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #139 : Grudzień 07, 2009, 10:38:58 »

Ziemi nie ma, bo to droga planet przebyta po naszym nieboskłonie widziana z Ziemi. Bardzo ciekawa sprawa i warta sprawdzenia czy faktycznie tak jest. Dodatkowo widzę, że ten ruch planet jest symetryczny względem osi X i Y. We wszystkich kwadratach suma prostych, pionowych i przekątnych się zgadza.
Mam pytanie skąd pochodzi ta rycina ? (Magic of magnetism ?) Inne też są bardzo intrygujące. Szczególnie ta Bartollozziego i ten wiszący klocek w piramidzie...
Zapisane

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

dogworld foxlive car-o magiaslonca forumszkoly